bugün

hehe sen bizim köylerden geç hele hele. mahzuniye selamlar. iyi köylerdir vesselam.
evet, süper yerlerdir, insanları mükemmeldir.
diğer köylerde yaşayanlar en adi, şerefsiz insanlardır, değil mi yobaz aleviler?

evet aleviler, kusun nefretinizi.
merak edenler için söylüyorum. cami var ama genelde kapalı, cem evi açık. cami olmasının sebebi devletin camisi olmayan köylere yol, su ve elektrik anlamında yardım etmemesidir.
--spoiler--
burada yaşayan insanlar überdir süperdir hatta süpeeeer! ötesidir. çünkü kendileri insan değil adeta melektir. hatta melektirler. bu köylerin sınırlarına girdiğinizde oksijen oranı artar, kan şekeriniz ve tansiyonunuz normale döner yer çekimi azalır ve zekanız iki katına çıkar. yürürken sakız da çiğneyebilirsiniz yani tarif edemiyorum buranın insanlarını yani en mükkemele en güzele dair ne varsa hep buradan çıkar nereye giderseniz gidin hiç farketmez çünkü orası alevi köyüdür. dedim ya buradaki insanlar ''insan'' değil, insan formunda melektirler onun haricindeki tüm türkiye'nin köylerinde gavatlar, pezevenkler üç kağıtçılar ayyaşlar çapulcular yaşar. hatta orda bir köy var uzakta şarkısı bile alevi köyleri için yazılmıştır!
--spoiler--

alevilerin başlıklarında genel de bu tip şeyler yazılır ya da abartılır ya, bir örnekte görüp duyduklarımdan abartı ile aktardım.
alevi insanların yaşadığı köy işte. nedir bu aleviyi bir kenara sünniyi bir kenara koyma aptallığı. diyeceksiniz ki yok ne alakası var. ben de diyorum ki çok alakası var.

(bkz: alevi haber ajansı/#21781365) adamlar gelmiş böyle haber ajansı kurmuşlar bir de ciddi ciddi reklamını yapıyorlar. yani insanın nutku tutuluyor.

başlıkta;

--spoiler--
alevi köyleri; camisiz ve imamsız bırakılmayan , inanç olarak dönüştürülmek istenen vatandaşların yaşadıkları yerin adıdır
--spoiler--

denmiş, yalnız kendisinin ve kendisi gibilerin bilmediği bilse de işine gelmediği konu köylerinize camileri 1925 yılında köy kanunu ile devlet zorla yaptı. o zamanlar refah ya da akp gibi partiler kurulmamıştı haliyle, yıl 1925...
kendinizde biraz olsun geçmişi ve kendinizi eleştirebilme cesaretini gösterin, sünni devlet paradigmasını yaratan cumhuriyet kadrolarını da eleştirebilin ondan sonra gelin bugün cumhuriyetin ilk yıllarındaki siyasetçilerin başımıza bela ettiği diyanet üzerinden temelsiz saçmalıklarınızı savunun.

kısaca diyorum ki, alın o camileri yıkın. ama 1925 köy kanunu için de ses çıkarabilin, çünkü bu kanunu 1950'de menderes çıkarmış olsaydı kopardığınız kıyametin haddi hesabı olmazdı.

benim diyanetle olan irtibatlarımda kendilerine ilettiğim ilk konu alevi köylerindeki camilerin dönüştürülmesi meselesi olmuştur. çünkü alevi köylerindeki cami mevzusu alevilerin kendileri ile çeliştiği alanlardan biri. bu çelişkilere rağmen hababam bu milletin yüzüne vurmaları ve geçmişte kendilerine kimlerin neler yaptığını unutmaları ama diğer taraftan da bir sivas'ın maraş'ın (bunların katliam olmadığını savunmuyorum ve onaylamıyorum, lütfen kimse buradan edebiyat parçalamasın) özellikle diri tutulması nedendir buna kimse cevap vermiyor.

şunu mu desinler sizlere; evet sizi sünnileştirmek için elinden geleni yaptı bu sünniler. ama maalesef başaramadılar kaybettiler sizi. ne büyük bir kayıp ya rabbi!!!

bu bir saçmalık ve hayal ürünü. lütfen kendi gerçekliklerinizi sorgulayın ve mezhebi/dini kimliğinizden biraz olsun soyutlanın, yoksa alevi haber ajansı gibi siteler kurmaya devam edeceksiniz.
Misafir olunası köylerdir, misafirperverlikte ve yalan söylememekte üstlerine başka köy tanımam, bir de doğal hayat var, daha ne olsun.
genellikle sünni köyleri ovanın verimli ve düz ana yollara yakın yerlerde kurulmuşken; alevi köyleri yoldan uzak dağ başlarındadır ve bu köyleri aşağı yoldan köye yaklaşmadan farketmek pek mümkün değildir. nedeni ise;

(bkz: yavuz sultan selim in katlettiği binlerce alevi)
hala mı alevileri fişliyosunuz. utanmazlar.
en bilinenlerinden biri balıkesir edremit'e bağlı tahtakuşlar köyüdür.

köyün içinde tahtacı alevi kültürünü anlatan bir müze ve tahtacı türkmen kültürüne ait çeşitli mimari yapılar ve mezar taşları bulunur. tahtakuşlar köyü tahtacıların yaşantısını merak eden herkesin uğraması gereken güzel bir yerdir.
bir de alevi ilçeleri vardır..
(bkz: samandağ)
türkiyenin boş beleş köyleri.
iktidarın dört elle saldırdığı yok etmeye çalıştığı köylerdir.

cami ile imam ile saldırarak kültürünü yok etmeye çalıştığı köylerdir.

iktidarın camisini bir şekilde kullanan(!), imamı da rençber yapan* köylerdir.

camisi boş imamı kaçak olan köylerdir.
en çok alevi köyü bulunan sivas'ta son genel seçimlerde akp'nin %63 gibi oy almasıyla şaşırtmıştır. bu oran konya'da bile ancak %69 olmaktadır. alevi akp'li hiç görmedim bugüne kadar. nerden geliyor alevilerin yaşadığı yerlerden oylar akp'ye bilen varsa açıklasın.
Asfaltsız yolların sonunda karşınıza çıkacak yerleşim yeri.