bugün

ilişkinin türü önemlidir. eğer seviyorsa aldatmaz. daha ne olacağı belirsiz, ya da cinsel içerikli bir ilişkiyse zaten bu aldatma olmaz.
(bkz: panda)
aldatmayan kadınla iyi bir çift olurlar. bir de bunun yanına, saygı,hoşgörü, dürüstlük, sevgi gibi melekeler de eklenince çok daha güzel olur...
kendi egolarını tatmin eden kadını bulmuş erkektir.
ya aşıktır yada aldatmaya fırsatı olmamıştır.
henüz aldatmamış erkek
aldatmanın tanımı yapılmadan seçilmemesi gereken erkektir. zira kimine göre küçücük bir bakış bile aldatma sayılırken, kimisi de yatakta 5 rusla yakalasa hala ama beni seviyor, onlar tek gecelik diyebilmektedir. dolayısıyla klasmanlara ayırıp, akabinde bir alt tanımlama yapılması daha doğru olur kanaatindeyim. * **
nesli tükenmekte olan, özel korumaya alınıp aldatmayan kızile çiftleştirilip çoğaltılması veyahutta kopyalarının yapılması gereken ütopik erkektir. *
aşkı platonik de olsa, karşılıklı da olsa değer verdiği o bir kişiden başkasını düşünmeyen, onu göremese bile başka bir kıza bakmayan, telefonlarına çıkmasa da aramaya devam eden, uzun süre haber alamayınca morali bozulup hayata boş veren, sık sık aşk filimleri izleyerek duygusal şarkılar dinleyip hüzünlenen, aklında, kalbinde ve ruhunun derinliklerinde hep o bir tek kişiyi barındıran en asil duygunun insanıdır.
yıldızlarla ilişki kurulan konu. boğalar aldatmıyormuş.

eğer boğa burcu erkekleri aldatmazsa, bizzat o kişi benim efem.

hem yükseleni hemde yükselmeyeni boğa olan biri olarak, hayatta aldatmam.*
(bkz: aldatılmamış erkek)
yapması gerekeni yapan erkek. yine de günümüzde, çıtır denilen abuk kız görünümlü organizmaların, ''sevgilisini aldatmayan erkek''in, keriz olduğunu düşünmelerine mütevellit, erkek kendisini, ''aldatmak'' zorundaymış gibi hisseder. sevgilisiyle, elele dolaşırken dahi, gözünün teki, ''sizleyim, şimdi bağlanıcam size; kesiyorum sizi'' modundadır. kızların bu durumdaki düşünceleri ise;
- bak beni seviyo, ama yine de benden güzel bi kuş görse de, benden başkasına bakmıyo... diye düşünür. ama yine de, ''aldatmayan erkek'' fenomeni, kızı aldatmaya götürebilir...
tek istediği aldattırmayacak bir kadındır.
kızların son dönemde, son derece oynaklaşmasından dolayı yeminini bozmuş, aldatmaya yüz tutmuş erkektir.
(bkz: kadın tehlikedir)
yok öyle bir erkek. evet ben aldatmadım aldatmam diyorsa hakkaten kuyruklu bir yalan söylüyodur.
(bkz: her erkek aldatır öyle de bir aldatırki)
evli değilse, öküzün önde gideni olan erkektir... yalan söylüyorlar oğlum bize, aşk meşk falan hepsi palavra... yemeyin bu ayakları...
(bkz: hani nerde)
fiziksel olarak aldatmıyorsa bile beynen aldatıp aldatmadığı meçhul kişi.
aldatacağı varsa zaten aldatır. onun için birgünün veya bir ayın önemi yoktur ama keşke aldatan kız gibi aldatabilseydi onu zamanında.aldatmayan erkek denilen vardır. fakat aşıktır.kız arkadaşı olup aldatmayan erkektir.
birde aldatmak istediği halde aldatamayan erkek vardır. bilmem işimize yarar mı?
en asil duyguların erkeğidir. iyi, müşfik bir baba da olur kendilerinden. alnından öpülesidir.
delikanlı erkektir.
serefli erkektir.
bulunasi zor erkeklerdir...
bulundugunda imha yerine sevgi ve sefkatle yaklasilmalidir, aksi taktirde kadinin kendini aldattigini düsünüp, kadinin olmasi muhtemel olan aldatilma olayiyla karsilacagi mümkündür...
henüz karşısına aldatmasını gerektirecek bir durum çıkmamış erkekdir. zira böyle bir durumla karşılaştığı vakit bu özelliğini kaybetme ihtimali yüksektir.