bugün

Bağımlılık yapabilir. internet bağımlılığla paraleldir. Çünkü internete her an ulaşım imkanı sunar.
Global düzeyde 3 milyar kişinin kullandığı beşer icadı.

Her insanın bir tarafı makine artık....
entry yazarken ve copy paste yaparken biraz zorlanıyor ama kullanması keyif veriyor.
Bazı insanlardan hatta çoğu insandan daha akıllı oldukları doğrudur. Ne derseniz yaparlar bi lafınızı iki etmezler canlarım benim.
insanın geç uyulmasına sebebiyet veren ecnebi icadı.
Saat 12 de bi alıyorum eline telefonu bu bakıyorum saat 2.30 olmuş. Yat sabah 7 kalk. Olmuyor böyle.
kalbi olmalı.
telefon akıllı, kullanıcı aptal oluyor. sakın bulaşmayın aq. eskiden telefon sadece telefondu ve şimdiki gibi yolda, evde, otobüste, gezer dolaşırken ve hatta denizde bile eline bakıp duran insanlar yoktu. yaydığı radyasyon da cabası.
özetle, gereğince kullanılmazsa insanın zararına olan ukala dümbeleği.
hayalimdeki telefondur galaxi note 4 istiyorum.
Insanlik icin kucuk, benim icin buyuk bir sey yaparak telefon kullanmayi biraktim. Mutlu muyum? Bilmiyorum. Ama mutsuz degilim.
http://m.yeniakit.com.tr/...en-ozellikleri-85842.html
akilli olan telefondur. karsima niye reklam cikti onu anlamadim amk.
piyasaya girdiğinden beri hepimizi akılsız kılan telefonlardır.
akılsız sahipler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. tribaldir. normal kapatmak yerine pili çıkarırsan küser, açılırken yazdım bunu kenara, bi' daha yap görürsün der. kendi için emirler yağdırır.

-pil zayıf. şarj aleti takın.
-wifi var. bağlanın.
-mesaj kutunuzu boşaltın.
-galeride yer yok, yer açın.
akılandıkça sarjların daha hızlı tüketildiği telefon çeşitidir.
geç şarj olan erken şarjı biten. ömür törpüsü amına koyayım.
bende olmayan telefondur , nokia c3 kullanıyorum , biraz önce oturduğum koltuğun yan kolundan beton zemine çakıldı , hala orada duruyor , kaldıracağım ve bir bakacağım ki bir sik olmamış , ama siz olsaydınız şimdi oturup gözyaşları içinde götünüze giren 400 liralık ekran parasını düşünüyor olacaktınız , ne diyeyim kısmet işte.
hızlısı candır.
içerisine "dünyamızın" sığdırıldığı alet.
Sanal bebek gibi amk. karnını (şarj) doyur. arada gerekli gereksiz ötsün. Hastalansın doktora götür. yavaşlar format at. sürekli dibinden ayırma. Hele Bi de sahibinden akıllı olanları vardır ki şaşırır kalırsınız.
Resmen benim için oyuncaktir. Satranç king ve Tetris oynuyorum. En çok bu ihtiyacimi görüyor sağ olsun.
tuşlu olanı olmadıkça asla tam olarak akıllı olamayacak telefon.
Dokunmatik olması çok fazla eksi katmakta.
bende olmayan birşeydir. sene olmuş 2015; hala n8 kullanıyorum. esen kalın efem
trafikte ölümleri artırıyor.

http://www.ntv.com.tr/yas...or,UgTutPVOk0W5Vf2i7yww0g
son zamanlarda küçük çocuklar ile gençlerin oyuncağı haline gelen telefondur. eskiden küçük çocuklar barbie bebeklerle, oyuncak ayılarla, oyuncak arabalarla oynardı. şimdiki çocukların çoğu akıllı telefonlarla, tabletlerle oynuyor. nereden nereye.
bir makine icat edilmişse sizin yükünüzü hafifletmek için icat edilmiştir.
(bkz: çamaşır makinası)
(bkz: bulaşık makinası)
e akıllı telefon icat edildiğine göre aklını çok kullanma yorma o güzel beynini diye icat edilmiştir. ama sen konuyu yalnış anlamışsın be delikanlı, sana gerizekalı ol demediler ki.