bugün

pkk'nın manevi annesine oy vereceğim demek zor olur haklısın kılıflamak lazım.
çünkü beynim yok, düşünemiyorum. ülkemin satılmasını zevkle izlemek istiyorum..

şeklinde tamamlanabilecek cümle.
(bkz: pkk nın ak parti yi hedef aldığı yalanları)
benzinin litresinin 5 lirya dayandığı, etin kg 35 lira oldugu, atadan kalma fabrikaların satıldığı bir ülkede akp ye oyumu zevkle vermeyeceğim.
pkk ile ortak hareket eden abd kuklasının pkk düşmanı olduğunu söylemek.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
deveye diken insana miken yaranır atasözünün aktif versiyonudur.
akepe'nin cahil seçmenine göre olan eylemdir.
aynı zamanda pkk'ya da oy vermiş olacaksın.
aynı zamanda şehit annelerinin yüreğini de sızlatmış olacaksın.
aynı zamanda bölücülük ve vatan hainliğine de alet olmuş olacaksın.
beynim yok filistin gibi tüm topraklarımı önce israile satacağım, sonra da israil satın aldığı topraklarda ülke kuruyor diye ortalığı ayağa kaldırıp bir de akp ye oy vermeye devam edeceğim demektir.

şu anda filistin diye yardım toplarken neden bu halde olduklarını görmemek için at gözlükleri ile olayı incelemektir.
Geçen gün 21 yaşındaki bir gençten ilginç bir gerekçe duydum bununla ilgili ve kendince mantıklı açıklamasını yaptı.

Kısaca şöyle dedi "içinde bulunduğumuz duruma bizi sokanlar bu iktidar oldu Su an herşey çok kötü durumda dış politika iç politika ekonomi hepsi yokuş aşağı gidiyor ve perde kapanırken bu hale getirenlerin sahnede olmasını istiyorum"... Enteresan gerekçelerden biriydi benim için.
Çünkü her seçim zamanı mağdur olan zulüm gören müslüman topluluklardan(arakan, doğu Türkistan, Filistin) birini seçip seçim malzemesi olarak kullanıyor. Seçim bittikten sonra diğer bir seçime kadar gündemine almıyor. Evet oradaki müslümanlar zulüm görmekte buna yürekten katılıyorum ama maalesef ülke samimi bir çaba içerisine hiç bir zaman girmiyoruz. Son seferde ne oldu hatırlayacak olursak sayın cumhurbaşkanının çağrısıyla “zulme lanet Filistin’e destek” mitingi yapıp ertesi gün israil’e petrol satmaya başladık.