bugün

kıskanılan türküye'de bugün...

konya çeltik’ten gece yola çıkan kuru soğan yüklü kamyonlar istanbul’da...
https://twitter.com/TCTar...tatus/1381613913268191237

övünerek tweet atmış tarım bakanlığı...

milleti kuru soğana muhtaç edenler, millete kuru soğan ve patates dağıtacak rüşvet olarak...

yahu biz "128 milyar dolar nerede" diye soruyoruz, bunlar soğan dağıtıyorlar...

işte kıskanılan ülkenin geldiği nokta budur.
aya gidiyoruz, dünyada en çok büyüyen biziz dersin, sonra kamyon kamyon soğan dağıtırsın.
https://i.ibb.co/RY1Sryp/...ormat-jpg-name-medium.jpg

millete soğan dağıtacağına, 5'li çeteye verdiklerini geri al...

bakın haberde diyor ki; "istanbul vali yardımcısı özlem bozkurt gevrek, 164 bin haneye yardım yapılmasının planlandığını belirterek..."
https://www.hurriyet.com....tilmaya-baslandi-41785591

yani, istanbul'da tam 164 bin aile evine soğan, patates alamayacak durumda...

asıl sorgulanması gereken bu değil mi hala??

neyse bak pir sultan abdal ne demiş;

--- spoiler ---
yetim sırtından doyan doyana
gönül bu oyuna nasıl dayana?
yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
bilmem söylesem mi, söylemesem mi?
--- spoiler ---

yetim sırtından doydunuz, tüyü bitmedik yetimin hakkını gaspettiniz, milyonluk arabalarda pudra şekeri çektiniz, şimdi dalga geçer gibi birer çuval kuru soğanla günah çıkaracağınızı zannediyorsunuz.

sizler farkında olmasanız da artık bir siyasi meftasınız...
dün aya giderken bugün yoksul halkımıza patates, soğan dağıtıyoruz, gurur duydum ,bu başarı hepimizin.
Akp'nin davası budur işte.

Fakir halk yaratıp, akp yardımı ile yaşamaya alıştırmak.
aynısını imamoğlu yapsa aynı tengir efendi imamoğlu fakirin yanında diye başlık açacak.
Soğan 1 tl den 2 tl olunca isyan eden muhalefetin,bedava soğan görünce kudurması durumudur.

"2 tl ye soğan mı olur" dan "bedava soğan mı olur" a 180 derece bir dönüş var.

Sonrasında bunlar gidip niye soğanı parayla satıyorsunuz diye gülünç bir soru da soracaktır.

Muhalefetin kafası düzgün itirazdan ziyade nasıl itiraz ederime kafa yoruyor.kendini rezil etmektedir farkında değildir.
bence o patatesleri ay a götürüp ekelim bir taşla iki kuş hesabı.

bugün kafa yine zehir.
imamoğlu ve yavaş "fakirlere yardım" adı altında halktan para dilenirken "helal olsun başkanıma, aktroller çıldırıyor", ama reis halka bedava bişey dağıtırken "halkı patatese muhtaç ettiler" oluyor. Her tarafınız ayrı oynuyor amk. Patates soğan fazla rekolteden dolayı marketlerde para etmiyor, muhtaç olmakla ne alakası var. Para etmediği için de üreticinin elinde kaldı. Napsaydı, o kadar ürünü çürümeye mi bıraksaydı? Bu kez de "üreticinin elindeki alıp niye halka dağıtmadın Tayyip" diye mızmızlanırdınız. Nasıl bir cinssiniz anlamadım ki.
Öncelikle bana göre güzel bir hareket olmuş ancak ''Amerika , bizi kıskanıyor yeğen '' diyen dayıların abarttığı kadar da büyük bir olay değil .
burada eleştirilen şey soğanın kilo fiyatı veya devletin soğan dağıtma davranışı değil.

kıvırmanın lüzumu yok.

eleştirilen nokta 2 sene önce kilosu 10 liraya kadar çıkabilmişken önce tanzim satan devletin, şimdi vatandaşa kendi dağıtıyor olması. vatandaş mı soğana para veremeyecek kadar fakir hale mi geldi, yoksa devlet mi soğan fiyatını kontrol altına alamayacak durumda?

sosyal devlet devlet soğan, patates dağıtmaz burası sovyetler birliği değil. devlet; dağıtacak satacak kişileri denetler, vatandaşına da bunları sorunsuz alabilecek refah seviyesi sağlar.
Soğanlar çürümesin istikrar bitmesin.
Hedef 2023.
geçen yıl fahiş fiyatlı ürünler bu yıl aşırı ekiminden dolayı çiftçinin bi tarafında patladı tonlarca patates soğan depolarda çürümeye bırakıldı. ortada kocaman bir yanlış tarım politikası mevcutken koskoca tarım bakanlığı bu durumu sorgulamayıp durumu siyasi bir avantaja çevirme peşinde mükemmel bir ülkeyiz lan. şu durumu muhalefetin kullanmaması ayrı bi kafa. ulan ben muhalefet olucam varya.
Öncelikle bana göre güzel bir hareket olmuş ancak ''Amerika , bizi kıskanıyor yeğen '' diyen dayıların abarttığı kadar da büyük bir olay değil .
bu sogan olayi aylar onceden patlak verdi.
simdi sogani aliyorsun disindan bir sey yok ici curuk bu soganlarin cunku beklemis.

sonra ben nakliyeciye soylemistim.o da butun soganlarin piyasadaki boyle oldugunu seneye kadar soganlarin boyle olacagini demisti.

elemana sogan soy demistim o da bosa soymus yarisinin ici curuk soganlarin.haldeki soganlar satilmayan soganlar aylardir boyle icleri curuk cunku beklemis soganlar ve yesil yesil acmislar.

(bkz: kalk kız soğan soy)
bilmem ağlasam mı, ağlamasam mı.
bağa denesi 500.000 öyyrodan 5 dene 21 model mercedes

osssmanın çocuklarına da belaş pattis.

uslu durursanız sizi aya da götürecem.
soğanın fiyatları artınca baskın yapılmıştı hatırlarsınız. O baskınlardan toplanan soğanların halka seçim güzellemesi olarak dağıtılması eylemi bu.
Askıda ekmek tutmadı.

Keyif çayı tutmadı.

Sırada patates soğan dağıtımı var.
geçti bor'un pazarı, sür eşeğini niğde'ye.
Aynen yandaşların dediği gibi, imamoğlu veya mansur yapsa taktir edilecek olan dağıtımdır. Zaten ellerinden geldiği kadar bir şeyler dağıtıyorlar. Halk düşmanı akp'nin engelleme çabalarına rağmen...

Sebep basit: ülkeyi ve ekonomiyi onlar yönetmiyor, halkın yoksulluğunun sorumlusu onlar değil, beş hırsızları semirtip, dinozorlara 750 milyon dolar yatıran da onlar değil.

Yandaşlar gelin inadı bırakın. Desteklediğiniz halk düşmanı, yiyici tayfasının miadı doldu. Onları siz bile kurtaramazsınız..
Ucuz sebze meyve kuyruğuna bereket kuyruğu diyenler ,bunuda başarı olarak görürler.
Partici değilim,yanlışlarını yazar eleştiririm,iyi işlerinide desteklerim.olması gereken bu zaten.gerisi lakırdı..
Ey cehape ! Sen istesen de istemesen de uzaya çıkacağız...

Ey cehape! Sen istesen de istemesen de soğan, patates dağıtacağız.

Ey cehape ! 128 milyar dolar nerede? ( pardon karıştı )
Hey maşallah hızır gibi yetiştiler. Halkını bu kadar düşünen devlet başkanı görülmemiştir. Ülke çapında ciddi soğan sıkıntısı çekiyoruz. Yediğimiz etlerden tat alamıyorduk, yemekler saman gibi geliyordu. Adam koca devlet başkanı ama düşündüğü inceliğe bakın. Ramazan ayında yapması ayrı bir incelik gözlerim doldu. Kurban olduğum oyum sana.
Saraydakiler ejder meyveli smooti gömerken vatandaşa pattis kızartması düşmesi biraz acı.
Hökümet milleti düşünüyor.