bugün

sayın cemil ipekçi abimizin son vecizesi olan sözdür. akp için varını yoğunu ortaya koyacağını, kapatılırsa hindistan a gideceğini belirterek bağlılığını ve samimiyetini göz önüne koymuştur. ne diyelim allahtan hayırlısı.
(bkz: akp kapatılırsa marsa giderim)

(bkz: akp kapatılırsa jüpitere giderim)
(bkz: akp kapatilirsa tekel bayisine giderim)
(bkz: akp erkek evlılıgını onaylamaz)
(bkz: iktidarı yalamaya doymamak)
(bkz: para)
(bkz: kişilik)
(bkz: aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor)
salıverın gitsin. tapınacak yeni bir şey arıyordur.

bu sefer de ineğe tapsın.
rte nin ananı da al git ulan şeklince cevap verebileceği açıklamadır. yalakalık kokan, hatta kokmayan şapır şapır akan bir açıklamadır. * *
peşin edit: eksi oy veren arkadaşlar, şimdiden sağolun siz olmasanız bi eksiklik hissedeceğim. *
hollandaya gitmesi daha hayırlı olacak bir kişinin söylemi.
türkiyede akp ile birlikte bütün giyim ihalelerini kazanan ve paraya taptığını düşündüğüm kişinin, aslında içinde barındırdığı "öküze tapma" sevdasını dışa kusmasıdır...
cemil ipekçi'nin akp davasına yorumu. o değil de neden hindistan?
baskaları bu ulkeyi terketmekten bahsederken alkıslayanlar, simdi neden sırf dusuncesini soyledi diye escinsel veya degil sonucta bir bireye pervasızca saldırıyorlar acaba. küfür etmekten baska kendini ifade edemeyenler, kendini akp karsıtlıgı uzerinden tanımlayan zavallılar, sizlere acıyorum.
sen siktir olup gidecegine soz ver, degil akp, yaninda esantiyon, chp yi de kapaticaz soz! denilesi , dogustan escinsel, akp iktidari sonrasi taze musluman, gubik modacinin son demeci.

(bkz: lan o tayti cikar lan)
(bkz: oleyim o zaman ben)
(bkz: hindistan a gideyim o zaman ben)
(bkz: bi siktir git o zaman sen)
cemil ipekçi'nin "kapatılma davası yüzünden işlerim iptal oldu" cümlesinin arkasından ettiği söz.

cemil gündemden düştükçe çıkıp gösteri yapıyorsun, bu aralar bekir coşar abimiz pek ilgilenmiyor mu senle nedir bu sinir harbi?
boyle bir kelimeyi kurabilmeyi basarmis madem, mozambik i de dusunmeli mutlaka.
(bkz: ananı da al)**
akp aşığı (!) bir adamın ettiği, müthiş ifadelerdir.

git kardeşim istersen daha aşağıda sri lanka var, oraya git. hem orası ada ülkesi, denize de girersin, güneşlenirsin falan.
(bkz: akp kapatilirsa meyhaneye giderim)
"akp işçilere ve alevilere indi" diye yumurtlamış cemil.

yüceler yücesi gördüğünüz, allah diye taptığınız akpyi, alevilerden ve işçilerden yüksekte görüyorsunuz.
dünya üzerinde güç kimdeyse ona tapıyorsunuz, her iktidarın götünü yalıyor, çıkar elde etmeye çalışıyorsunuz.

yüksekte olmak namusla, doğrulukla, dürüstlükle, hak yememekle, insanlıkla, erdemle, ahlâkla mı olur;
yoksa siyasi ilişkilerle ihale kapatıp cukka yapmakla, yalan dolanla, sahtekârlıkla, halkı salak yerine koymakla,
çapraz, yamuk ilişkilerle mi olur cemil?

bu ülkede de, dünyanın her yerinde olduğu gibi aşağı olanlar vardır. onlar namussuzlardır. menfaat için soyunu, vatanını, geçmişini satanlar,
düğün yemeğine tav olanlardır. gazi mustafa kemal paşa'nın gençliğe hitabesi bir daha okunmalı, bu sözü geçen asıl aşağı
şahısların kim olduğunu farketmek için.

ayrıca akp cemile feci *inmiş, orası kesin.
akp'nin kapatılması için bir neden daha.
tayland'a gitmesi daha uygun olur. zira dünyada eşcinsellere karşı en hoş görülü ülke burasıdır.
gitmesi haydi bir yere kadar normal karşılanabilir de neden hindistan diye sormadan edemiyor insan, işte ben edemedim!
acaba diyorum hindistan'da giydirilecek hostesler, postacılar, itfaiyeciler falan mı var da ipekçi buraya kaymak istiyor yavaştan. yoksa işte amerika orada!
cemil abimizin, çin'deki tekstil sektörünü aşamayacığını bildiğinden dünyadaki 2. kalabalık ülkeyi tercih etmesini dile getirmesidir.

hazır hindistan'a gidecekken, iki siyasi bulamaç yemeği yapayım deyivermiştir.
+ akp kapatılırsa hindistan'a giderim!
- neden abi?
+ bekir orayı çok seviyo.
- bekir?
+ çok yakın arkadaşım.
- e tamam da akp ile ilgisi?
- akp kapatılırsa hindistan'a uçak bileti ucuzlayacakmış ondan. zaten işler kesat 2000 dolar veremem şimdi uçağa.
birisi fazıl say'ın "giderim" deyişine "nereye gidersen git çok da tın" der, vakit geçer hindistana giderim diyen cemil ipekçi'ye "iyi işte git dönme bi daha" diye cevap verir...

bu ne lan !
kimse onların rahatsızlıklarını gidermeye çalışmaz, onların bu ülkelerinden vazgeçmelerine kadar giden acı karar veriş süreclerine eğilmez, önemsemez !

nedir bu ? ülke babamımız malı mı koduğumun gavatları? kimin gelip kimin gideceğine çok sesli gürültü ile nasıl karar veriyorsunuz...

bu topraklar bütün bireyleri ile paylaşılan bir bütündür, kimsenin hiçbir güçün/zümrenin/topluluğun/grubun/erk sahibinin vesayeti altında değildir. olmamalıdır da.

ülkeyi bu denli kutuplaştıran, hoşgörüsüz, katı ve acımasız kılan zihniyetlerin topunu eşeklere havale ediyorum...

asıl onlar siktirsinler gitsinler.
(bkz: ak parti kapatılırsa hindistan a giderim)