bugün

Kendimizle başbaşa kaldığımız zamanlarda aklımızdan birçok anlamsız ilginç soru geçer.

örneğin

Yanlış çevrilen telefon numaraları niye hiçbir zaman meşgul çalmaz?
Neden insanlar gökyüzünde 400 milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, 'yeni boyalı' yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında 'gerçek limon suyu' kullanılmaktadır?
Niçin fare kokulu kedi maması yok?
Teflona hiçbir şey yapışmadığı halde teflon, 'tavaya' nasıl yapıştırılmıştır?
Eğer uçağın kara kutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
neden kıta isimleri "a" ile başlayıp "a" ile bitiyor
amerika
Avrupa
Antartika
Avustralya
Asya
Afrika

orta okulda coğrafya öğretmenimle eve giderken sordugumda eve gidene kadar konuşmamıştı.
-çekirdeksiz üzüm yetiştirmek için çekirdeği nereden bulmuşlar?

-yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neden zayıflamıyor?

-güneş neden saçlarımızın rengini açtığı halde ten rengimizi karartır?
http://imgim.com/tumblr_m...eakn41qkyq50o1_r1_500.jpg
bir gün niye 24 saat. niye 24'e bölmüşler yani?
müslümanlar neden üreticilerinin sonsuz olduğuna inanır da sonsuzluğun peşine düşmez. mal mıdırlar?
sonsuzluk nasıl bir şey ?
bi siteye üye olurken şifreyi neden yineliyoruz, bir tane yetmiyor mu?
farz edelim ki insan yaşamı 3 bölümden oluşsun;

dünya, ahiret, bide sonsuz uzay olsun.

dinler, cehennem, uzaylılar, peygamberler, melekler ve inandığımız tüm varlıklar,

tabi bunları yaratan sonsuz güç Allah,

peki arkadaşım sonsuz yaratma gücüne sahip Allah oyununa sadece bizim aklımızın aldığı varlıklarla mı devam ediyor?

yani sınırsız güce sahipse, bize hiç haber vermeden başka canlılar, başka alemler yaratıp oraya da başka canlılar yerleştirip başka adem havva senaryolarıyla yeni oyunlar başlatamaz mı?

bi düşünün lan, sonsuz güce sahip olsanız sadece bir oyunla mı yetinirsiniz, şahsen ben olsam farklı farklı bir çok kombinasyonu denerdim, can sıkıntısı işte.
dünyanın tepesinden güney kutbuna kadar bir delik açıldığını farzedelim; bu büyük delikten düşen bir insan diğer taraftan fırlayarak mı çıkar? çıkarsa yerçekimine muhalefet mi etmiş olur acep.
elbiseler nasıl küçülebiliyor.
Subat nıye 28 gun? Ağustos ve temmuzdan 1 er gun alınsa ne degısecek?
60 yaşındaki bir insan bunu nasıl yapar ?
(bkz: kurbağalama sikiş)
babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?
şu saatlerde yazarların uykusunun geldiğini anlatan sorulardır.
liu kang uçan tekme atarken ne demeye çalisiyor?
"okan pekiner mi? erdin gökalp mi?" dedim, "canon mu nikon mu" dedi. sustuk.
Der : erkek
die : disi
das : natural ise neden pantolon die, etek der artikeliyle cekimleniyor ?
sabah sabah apansız çıkagelen sorulardır.
aslanlar mırlar mı?
google amcada da yok merak ettim harbiden.
insanlar beyninin %100'ünü kullanırsa ne olur?
(bkz: lucy)
bu insanlar neden bu kadar ve zall neden bunları bir araya toplama gereği hissetti.
ben bakınca kırmızı görüyorum ama bir başkası bakınca bana göre yeşil görüyor da buna kırmızı diyorsa. çünkü hiç bir zaman bir başkasının gözünden göremiyoruz. ya herkes bana göre kırmızı olan renge bakınca başka renkler görüyorsa. olabilir mi acaba? (bkz: akla gelen ibretlik sorular)
Hizli kosan atin boku neden seyrek düşer?
O Haliç gözcüsü kimdi? ya arkadaş merak ediyorum düşünsene Bizans doğumlu mis gibi askersin adamlar sana güvenmiş Haliçi emanet etmiş gözlüyorsun, artık kız tribi mi yedin, borcun mu vardı ne derdin vardı be arkadaş adam karadan gemi yürütüyor görmüyorsun lan!
neyine yetmedi de kaburga dolması yaptın ? nasıl bir mantık, izahı nedir ? takdir ediyorum ama, sen ve senin gibiler olmasa, düz yemekler olurdu, allah sizden razı olsun.