bugün

telefon bankacılığında çaldıkları o iğrenç müziğini acilen değiştirmeli.
hey maşallah alış satış arasındaki farka bak
görsel
bir hayduta tabanca verirseniz banka soyabilir ama birine banka verirseniz dünya'yı soyabilir. 2020'nin en çok kar eden kuruluşları bankalardır. krizi fırsata çevirmek aslında budur.
insanlara fırsatçı demeyi bırakın artık.

9 liraya aldığı malı karıyla 10 liraya satan adam ertesi gün o malı yerine koymak için 11 lira ödemek zorunda kalıyorsa ya da yarın satın alacağı fiyatı tahmin bile edemiyorsa mecburen bu gibi durumlar ortaya çıkıyor.
Daha dün girdim sağlamdı. Şimdi de girdim sağlam
Uzayacağa benzeyen bir problemi olan banka. Maaş hesabım olduğu için yıllardır mecburen kullanıyorum. Ne kredi kartı ne kredi kullandım. Faiz oranları abartılı, ve son sözüm şudur ki dostlarım bankaların iyisi kötüsü yoktur. Parayla para satan sistem, sermayeyi elinde tutan kodamanların halkı sömürmesidir.
siber saldırıya uğruyor olması kuvvetle muhtemel banka. şu an itibari ile hesaplara ulaşmada sorun yaşanıyor.
Türkiye'nin en büyük bankalarından biri. Sabahtan beri hizmet veremiyor.

Sanırım türkiye nin özeti bu.

Sözlük yazarları da fakirmiş onu öğrenmiş olduk.
aslında ana server bilgisayarını kapatıp açsalar herşey düzelir.
Su an hicbir it calisaninin yerinde olmak istemedigim banka. Uzaktan bakinca yazilim, it calisanlari az emekle cok para kazaniyor gibi gorunuyor, ama boyle kritik anlar insanin omrunden omur goturuyor. Ben de bir bankada network muhendisi olarak calisiyorum, bi sey yapacaksak 40 defa dusunuyoruz. En ummadik seyin etkisi cok kotu olabiliyor. Sorun elbette cozulur, ama umarim calisanlari cok yipranmadan olur bu.
Zırt pırt arayıp "mobil uygulamaya giriş yapmiyorsunuz bak kapanır sonra" filan diye rahatsız eden banka.
ikili güvenlik yetmiyormuş gibi 3-4 güvenlik parametresi koymuşlar. Hangisini aklımda tutayım.
Uygulaması mantar olmuş evet. Allam işallah çektiğim kredi sıfırlanır. Amin yareppim.
Gün boyu hizmet verememiş.umarim diğer bankalara siber saldırı yapmazlar.
rezaletin kralı dönüyor şu anda.
tosuncuk gibi kaçtı mı bu şerefsizler yoksa.
Grafik tasarımcılarını değiştirmeliler veya tasarımlara onay veren kişiyi.
stajer database de where yazmadan update yazmış. backup ı yüklemeye çalışıyorlar.
Esegin kisine suyu kacirmistir. Koskoca gun nasil sistem olmaz ya ?
Tüm birikimim bu bankada.

Tüm verileri kaybettik derlerse gör curcunayı.
görsel
sistemlerde arıza var ayağına paraları toplayıp arazi olmalarından kıllanılan banka.

37 saattir nasıl sistem düzelmez kardeşim?
https://www.youtube.com/watch?v=NAnNspHFUvQ

akbank temsili (aslında temsili falan değil) durum buna benziyor.

yok yani, bilgi işlem ar-ge bölümüne müdür olarak milli güreşçi mi aldılar?
yazılım donanım işlerinden sorumlu mu yaptılar?
33 saatlik beklemenin şahsım adına oluşturduğu güvenlik endişesi nedeniyle en kısa zamanda tüm hesap ve kartlarımı kapatacağım banka.
Hacklenme olayından sonra reklamları buhar oldu. Pinti sabancılar sunucuları yenilemiyor. Halbuki koskoca teknosaları var.
tahmin ettiğim kadarıyla hack olayına falan karışmamış banka.

bence server update falan gibi bir şey yapıyorlardı ve update esnasında sorun çıktı. versiyon yükseltmesi yaptıkları için de geriye dönüş olmadı, update esnasında sorun olduğu için de tam yeni sürüme geçilemedi, arafta kalma gibi bir durum olduğu için de bir müdahale edilemedi diye düşünüyorum.

çünkü bankacılık sektöründeki bakımlar çok büyük oranda pazartesiyi salıya bağlayan gece yapılır, en az işlemin bu günlerde olduğu kabul edilir çünkü.

basit bir upgrade sorununun çok müşteri kaybetmesine yol açacağını düşünüyorum.

ben olsam ilgili birimden kelle alırdım.
kim el attiysa su benim kredi borcunu da patlatsa ne hayra gecer aq.