bugün

(bkz: yok ebesinin amı)
(bkz: atış serbest)
başbakanın yıllardır süren uğraşlarını boşa çıkarmaktır.
Yaraktır federsin. Getirip bunu da barış sürecine dayadınız ya masıl bir kafa yaşıyorsunuz amk. He yavrum o kadar yolsuzluk zimmete para geçirme barış sürecine destek içindi dimi? Unutmuşum ben ya.
ak partiyi devirip yerine eskisi gibi kukla bir hükümet getirme projesidir.
hedefi ak partinin kendisidir. cemaatin bu işlerin arkasında olduğu söylemine pek katılmıyordum ya da inanmak istemiyordum önceleri ancak son kasetler ve gelişmeler olayın tamamen kökü dışarıda ve cemaatinde kullanıldığı bir komplo olduğunu gösterdi. ak parti içindeki hırsız yavşak, aç gözlü puştlar da buna çanak tuttu elbette. ancak uydurma deliller ve ak parti düşmanı basının da çabaları ile yaratılmak istenen algıyı vatandaş yemedi. şimdi alayı kan kusacak bekleyip görsünler.
borsa istanbulun endeks kaybetmesi.
cemaat akp 11 yıl kolaisyon halinde olmuştur bu unutulmamalıdır yorum yaparken. asıl hedef diye bir durum yok. eğer cemaat bunları yapıyorsa zamanında akp'nin sağladığı imkanlarla yapıyor.

ayrıca şu resimde cemaate getirilebilecek tek eleştiri bu kadar yıl beklemesi.

bu siyasal islamcı çatışmasında mağdur yok, yani bunu sokaktaki teyzeye yedirebilirsiniz bu sözlükte olmaz.

özetle, yesinler birbirlerini hiç biri sağ çıkmasın.
bazılarının ebesinin amıdır.
bir sürecin doğal sonucu olarak, akp'nin akp olmaktan çıkıp "tayyipçilik" anlayışına göre akp'li olma durumunun getirdiği; tüm güçlerin tek bir elde toplanmaya başlanması sonucu, hali hazırda bugüne kadar çok iyi korunmuş dengelerin varoluşuna zemin hazırlayanların bu dengeleri yitirmemek için başlattığı süreçle ilintili olarak rte, direkt hedef tahtası haline getirilmiştir. öncelikle ekonomik faaliyetlerinin olmazsa olmazlarına bir darbe indirilmiştir. bu alenen yapılmıştır ve halkın gözü önüne sürülmüştür.

ayrıca bunu bir süreç olarak ele almak daha doğru gibi sanki. yani 17 aralık olarak görmemek lazım sadece. öncesi de var.