bugün

türk televizyonlarının şüphesiz en komik yarışmasıdır ve bu komikliğinin tek sebebinin ahmet çakar olması da yarışmayı ilginç kılan sebeplerden biridir.
velespit hangi spor dalının ( ya da alet) diğer adıdır sorusunu bile bilemeyen tiplerin katıldığı yarışma.
* evladım seni, 10 gün geceli gündüzlü ahmet çakar izlemeye mahkum ediyorum,
- hayır olamaz, asın beni hakimim..
a.ç. : ehüehehe... şapalop, şulapup.. heh heh heh...şlap şlup.. yanlış anlamıyorsunuz, di mi? bizde espri yarışmacının izin verdiği ölçüdedir.
+kanka hani bir televizyon programı bir kişiyi bir ünlüyle şampiyonlar ligi finaline gönderiyorduya. işte onu ben kazandım.
-hadi be ne güzel işte birader. ee peki kimle gidiyormuşsun?
+ahmet cakar la sansa bak am.ına koyim.
ilk görünüşte bir şaka programı sanılan, fakat resmen, gerçek olduğu anlaşılan, ahmet çakar 'ın
nevi şahsına münhasır, ''al sana ikinci erman'' dedirten, seviyesiz tavırları ve konuşmalarıyla, yarışmacıların şahsında * izleyen herkesi rencide eden, zke sürümlük bir tv programı.
--spoiler--
Yarışmacı: Teklifiniz az hocam, biraz daha yükseltin.
Ahmet Çakar: Ben Noel baba değilim!
Yarışmacı:Aslında yakışır size böyle sakallar, kırmızılar falan...
Ahmet Çakar: Teklifi 16 milyara düşürdüm!
------------------------------------------------
Ahmet Çakar: Bana pinti de, teklifimi arttırayım.
Yarışmacı: Pinti'nin Allahısın hocam!
Ahmet Çakar: Evet, tebrikler, teklifimi düşürüyorum
Yarışmacı Ama hocam sen demedin mi pinti dersen teklifi yükselteceğim diye!
Ahmet Çakar: Ben sana pinti de dedim. Sen yanlış söyledin...
Ahmet Çakar:Ninja kaplumbağaların en sevdiği yiyecek hangisidir?
Yarışmacı:Ispanak
Ahmet Çakar:Yoğurtlu mu severlerdi yoğurtsuz mu?
Ahmet Çakar:Geçenlerde Türkiye'ye geldiler. Adamı maymuna çevirdiler. Bunu da söylemem lazım. Koskoca Kevin Costner Türkiye'ye geliyor. Kucaktan kucağa dolaşıyor. Hiç hoşlanmadığım şeyler. (Sert bir bakış atar ve ardından) Bir daha olmasın sevgili Kevin Costner... Şu an rejideki arkadaşlar diyor ki Kevin Costner benim ifadelerime çok bozulmuş. Bozulmazsan adam değilsin sevgili Kevin Costner...
------------------------------------------------------
--spoiler--

gibi diyaloglara sahip olan , ahmet çakarın yarışmacılara ayar verdiği eğlenceli program.
ahmet çakar"ın azarını işitmek için can atanların katıldığı yarışma.
an itibariyle yaran diyolargların birbirini kovaladığı program.sadece bir tanesi:

kişiler: ahmet çakar ve sabri bey

ahmet çakar: siz kimsiniz sabri bey?
sabri bey : çerkezim..türküm!!. aynı zamanda babamın oğluyum..(salağın oğlusun diyesim geldi ama demem)
sabri bey : ben aşkı 45 yaşından sonra buldum.. hemde ukranya da.. ukranya da deniz altı olup kalbimin derinliklerine indi !?! bu karşılıksız bir aşk(herif televizyonda gördü kızı heralde) 2800km uzakta ama kalbimde..
ahmet çakar: sabri bey.. siz efsanesiniz.. *
en son artık ahmet çakar'ın hangisi yanıcıdır? diye sorulan soru üzerine kendini yakmasını beklediğimiz program.
yarışmacıların triplerinden bunaldığı, kendini komik ve fenomen zanneden, işerken aletini göremeyen eski hakem yeni medya maymununun sunduğu programdır.
Ahmet Çakar'ın yarışmacılar olan diyalogları için izlenen program.

Ahmet Çakar: Hanımefendi Madrid hangi ülkenin bir şehridir?
Yarışmacı: Eee.. Şey... Paris.
Ahmet Çakar: Paris mi? Peki Paris hangi ülkenin başkenti o zaman?
Yarışmacı: Ya Paris başlı başına bir devlet aslında.
eski futbol hakemi ahmet cakar'ın hannibal lecter bakıslarıyla sundugu bir baska gerizekalı program. ruh hastası gibi konusmalar, bu nedir artık be? ne gostermek istiyorsunuz bu millete ? iyice aptal ettiniz.
ahmet çakar'ın yarışmacı için kontrol kalemi istediği program.

ayrıca aynı yarışmacı soruları bilmek için "o piti piti" tekerlemesini söylemeye başlamıştır.
yine aynı yarışmacı ülkeler ve başkentleri için hepsinin okunuşları birbirine uyumlu diye seçiyor. adam bir garip ha. yarıldım gülmekten.

edit: yarışmacı o piti piti tekerlemesiyle 3 soruyu bilmiştir.
ahmet çakar'ın yarışmacıya ciddi ciddi sinirlendiği program.
an itibariyle yarışmacıyı kontrol kalemiyle kontrol edilmekte olan program. * kaçak var mı yok mu diye. *
stand-up ayarında bir program gülmek isteyenlerin izlemesi tavsiye olunur.
Herkesi ezmeye calisan (kendince) bu insan, yine kendince kopya vermeye calistigi soruda yildiz savaslari filmin yonetmeninin ismi olan George Lucas yerine Luc Besson u anlatmisti. benim icin korkunc, tum dunya icin utanc verici bi andi.Kanali degistirerek bu olayi unutmaya calistim. Ama buraya yazdigima gore unutmamisim...
gece gece entry girerken beni güldürebilmiş programdır. zira bütün bu şapşallıklar format gereğidir, fazla ciddiye almak gereksizdir.
dün geceki bölümünde Ahmet Çakar'ın yarışmacıya "sence ben yarma mıyım?" diye sorduğu ve "evet bir zamanlar gerçekten yarmaydım Diyarbakır karpuzu gibiydim" diye eklediği program.
aslında ahmet çakar'ın izleyicinin duygularına tercüman olduğu yarışma.
paris'i ülke zanneden, imralı adasını hayatında duymamış olan bireyler çıkınca biz nasıl televizyon başında hay aptal diyorsak da sunucu ciddiyetini bozmuyorsa, çakar, bizim duygularımızı oraya taşımakta ve içinden geldiği gibi konuşmaktadır.
yavuz seçkin in üslubuyla;
http://www.youtube.com/watch?v=lAmqEyWRR6g
(bkz: sana belediye baksin)
Efendim az önce bu yarışmanın 11 nisan 2008 Cuma günü yayınlanacak bölümünün fragmanını gördüm.Bir tane break dansçı çocuk katılıyor ve kafa üstünde dönüyor resmen.Klasik bilgi yarışmalarından sonra böyle samimi ve geyik birt yarışma görmedi daha önce görmedi Türk kanalları.Ayrıca gene geyik diyaloglarla Ahmet abimiz bizi kopartıyor.Kesinlikle Türkiye tarihinin en güzel en komedi en baba yarışması.Raconsa racon,esprisye espri,laf sokmak varsa laf sokmak herşey var bu yarışmada.Teşekkürler Ahmet Hocam.
Ahmet Çakar'ın giderek popüler kültür göndermelerine başvurarak,genel kültürünü göstere göstere kanıtladığı program.

-Oğlum,bana baba de.
-Ba,baba.
-Adam gibi de oğlum.
-Baba...
-Bana baba bile demek istemiyorsun,korkuyorsun,bana baba demeyen biriyle neyin finalini yapabilirim,oğlum?* * *