bugün

bir arkadaşım sayesinde şiirlerini ezberlemiş olduğum değerli kişi.taklidi olan şairler çıktı ama, onun kadar etki yaratmadılar bende...
gönül adamıdır abi adam,yazdığı şiirlerede yansımıştır..
şiir yazmak kadar okumak konusunda da iyidir..
türk telekomun rehberinde ev telefonu bulunan, şiir yazan kişi. * * * *
artık her televizyon kanalında gördügümüzden, ve yaptıgı şiir programı sebebiyle "yeter artık ahmet hoca" dedirten şiir yazarı.
şiiri arabeks söyleme merakı olan ulu kişiliktir...
gettolara şiir yazan ve bundan mutlu olan şair.kendisi hakkında hiçbir edebiyat ustasının tavsiyesi duyulmamıştır ayrıca edebiyat dergilerindede yer verilmemektedir kendisine.
yazdıkları şiirden çok devrik cümlelerden oluşan arabesk kompozisyon tadındadır. bir de ayrılıkların şairi diye bahsedilir kendisinden.
insanı şiirden soğutmaya birebir olan, şiir okuduğu sırada insanı geren, şarkı söylermişcesine jest ve mimikler yapan birisi.
sabah 9, akşam 5 çalıştığını sandığım şair.. zira bu kadar kötü şiirler yazmak için bunu angarya diye düşünmesi gerekli..
kafiyeli devrik cümle kurmayı şiir yazmak zanneden ota boka bir şeyler karalayan kişidir.
şair sıfatını haketmeyen kişilik...
kendisinin televole adında bir şiiri vardırki, bombabomba.com gibi bir şeydir.
dün akşam beyaz show'da "bak bunu ben yazmıştım, bunu da ben yazdım" diye kasım kasım kasılan zat-ı muhterem.
kendisini ayrılıkların şairi olarak tanımlamıştır. adana doğumlu olmasına rağmen bir karadenizli gibi konuşur nedendir bilinmez. yazdığı şarkı sözlerinden (600'den fazla) feci para kaldırmış olması muhtemel zat.
(bkz: bir televole masalı)
yakında şiirleri en çok bestelenen şair olarak Guiness rekorlar kitabına girecektir.
anonim sandığımız ve birçok beğendiğimiz şarkıların yazarı.*
(bkz: müteşair)
görüldüğü yerde kaçarcasına uzaklaşma ihtiyacı hissettiren şair.
"bu şiirleri en çok bestelenen şair" olarak guiness rekorlar kitabına gireceğini, hatta davet aldığını geçen sene ahmet selçuk ilkan benimde bulunduğum bir fasıl ortamında eline mikrofonu alıp söylemiştide...ben şunu anlamıyorum, kim davet etti ahmet beyi? nereyeee?? geçen sene söylemişti, ben 2 hafta önce ingilteredeydim. orda guiness rekorlar kitabının yeni baskısını gördüm bir kitapçıda, elime aldım baktım, sırf merakımdan böyle bişey var mı diye...ama yoktu...ayrıca 150 tane şiir bestelendi diye rekorlar kitabına girilebiliyormuymuş? ya da dünyada yazdığı 150 taneden fazla şiiri bestelenen başka bir yazar ya da şair ya da söz yazarı yokmuymuş?
iğrenç şiirleri ile sinir bozan kişidir.
(bkz: allah kahretsin)
aşk kitabı ndan başka pek sağlam bir şiiri olduğunu düşünmediğim şair.
Ahmet Selçuk ilkan 1955 yılında Adana'da doğdu.ilk ve orta öğrenimini ayrı yerde tamamladı.Lise yıllarında yazdığı ve çeşitli sanat dergilerinde yayınlanan şiirleri ile dikkat çekti.1973 yılında yüksek öğrenimini tamamlamak üzere Almanya'nın Berlin şehrine gitti. Berlin Teknik Üniversitesinde Mimarlık eğitimini sürdürürken bir yandan da sanat çalışmalırana devam etti.

1975 yılında Hayat Dergisi'nin düzenlediği 'Aşk' konulu şiir yarışmasında 'Hatırlar mısın? ' isimli şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazandı.

1976 yılında Mimarlık öğrenimini yarım bırakarak Türkiye'ye döndü. istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi ve 1980 yılında mezun oldu.1978 yılında profesyonel olarak şarkı sözü yazarlığına da başlayan ilkan'ın şarkıları o dönemin popüler sanatçıları seslendirdi.ilk şarkıları şunlardır: Ya Seninle Ya Sensiz, Gözler Kalbin Aynasıdır, Ayrılık Kolyesi, Neredesin Ey Talih, Artık Ne Duamsın Ne Bedduam, Bayramın Olsun vs.

Bu güne kadar Türk müzik dünyasının en ünlü bestekâr ve yorumcuları ile çalışan ilkan'ın 1000'in üzerinde eseri bulunmaktadır, bunlardan ilk akla gelen; Islak Mendil, Tahta Masa, Kahır mektubu, Anılar, Bir PazarGünü, Sabahçı Kahvesi, Hatıram olsun, Bir Gülü Sevdim, Ya Seninle Ya Sensiz, Gözler Kalbin Aynasıdır, Sevdalıyım, Eyvah-Çaykarası, Çocukların Günahı Ne, Ben Ne insanlar Gördüm, Bana Sor Yalnızlığı, Eskici, Seninle Aşkımız Eski Bir Roman, Bir Cennettir Bu Dünya, Kurşuna Gerek Yok, Selam Olsun, BizimSokaklar, YineBugün Sensiz, Bir Evet Yeter, Seni Sana Emanet Ediyorum, Ya Benimsin Ya Toprağın, Sana Hasret Gideceğim, Liselim, Mastika ve diğerleri...

Ahmet Selçuk ilkan'ın bir başka özelliği Türk müzik dünyasında ilk melodi şiir akımını başlatmış olmasıdır. Mum Işıgında (Ayten) isimli şiir albümü 1982 yılında piyasaya sürüldüğünde yepyeni bir akım ayak seslerini beraberinde getiriyordu.1991 yılında ilk şiir klibini çeken ilkan'ın bu güne kadar yayınlanmış 8 tane şiir albümü bulunuyor.

http://www.antoloji.com/s...air=3264&goster=hayat
kader buymuş deme hiç gider ağırıma
sevdanın hançerini vurdun bağırıma
ben öldükten sonra mezarıma
gelmesen ne olur, gelsen ne olur.

mısralarının sahibi, ayrılıkların şairi, popüleritesinin bitmemesi için çabalayan şair aynı zamanda. Konuk olduğu programlarda sorulan bazı sorulara, yazdığı şiirlerden mısralarla karşılık veriyor olması dışında herşey yolundadır. Bana, pek gerek yok gibi geliyor. Herşey, her an değişiyor sonuçta. Gündemdeki herşey de aynı şekilde değişiyor. Ama "benim yaptıklarım hep gündemde, akılllarda kalmalı" düşüncesiyle hareket etmek ve ilerleme arzusu, kendini sanatçı etiketiyle lanse edenler için hiç samimi değildir. Burada bir aldatma çabası da vardır aynı zamanda. Yani kısacası, çoğunluğun seni bildiğini her fırsatta söyleyip, aynı çoğunluğa "benim nick'im seconddimension" demenin hiç bir manası olmamalı.
" (bkz: sen bu şiiri okurken)" adlı şiirini cidden beğendiğim ama diğerlerine çok ciddi bir antipati ile yaklaştığım şairdir kendisi.