bugün

ing. aggressive kökenli kelime
milli egitimin sözel diye fizik, biyoloji, kimya derslerni sınav olarak onune surmesi sonucu kişide oluşan duygusal durum.
çabuk sinirlenen kişilere denir.
asabi
sinirli
(bkz: hendrix)
kimi zaman sırf agresif oldukları için sevilen insanlardır...
iletişime geçmeden önce son testleri eksiksiz yapmanız gereken insan modeli.

bu modeller dünya hayatınızdan sizi ahiret hayatınıza taşıyacak; farkını da sırat 'dan geçerken göreceksiniz.
uyumamaktır. ayakta kalmaktır.
cabuk parlayan gec sonen ınsanlardır. tartısmayı, bagırmayı severler ve bu huylarından vazgecemezler. huylu huyundan vazgecemez. yakınlarına sineye cekmek duser.
(bkz: ben kendimden biliyorum)
(bkz: hasan şaş)
(bkz: beyler adam kızmış)
patlamaya hazır adrenalin bombası. bu tip insanlarla fazla alakanız oluyorsa yanınızda çikolata falan taşıyın. kendinizi en iyi savunma biçimi için çikolata ikram etmek olabilir hani.
bir ruh hali durumu olmakla birlikte kişi de nörolojik bozukluk ya da ruhsal saplantı şeklinde kendisini gösterir, toplumda bir çok kişi bu durumun arkasına saklanarak stresini atar ya da olmasını istediği şeyi gerçekleştirmek için kullanır. tabi ben çok sinirliyim, kafam bozuk, asarım, keserim, yıkarım tavrına sahip olmak zannederim bir çok vak'a da bir eksiklik, bir zavallılık ya da ne bileyim bir eziklik göstergesidir.
Sürekli sinirli bir ruh hali ile yaşayan kişiye denir. Agresif insanlarla aynı ortamda çalışmak zordur. Başınızın derde girmesi an meselesidir.