bugün

6 ya da 8 adet uçaktan birini seçtiğin, belirli haritalarda yarıştığın ( tokyo filan vardı hatıaldığım ), uçağa farklı roketler takarak rakipleri alt etmeye çalıştığın ama uçuş yarış simülasyonu bir oyundu. oyunu üreten firmanın logosu yeşil bir g harfiydi... oyunun adı yıllardır aklıma gelmez...

ikinci bir oyun daha var, bana vodoo3dfx kart aldırtmıştı zamanında, oyunla ilgili tek hatırladığım fare kontrolü ana karakterin sağ koluydu, kılıcı fare hareketleri ile yönetiyorduk ve inanılmaz zor bir oyundu...

bu ki oyunun adını hatırlayan beri gelsin...
Tavukları öldürdüğüm bi oyun vardı, adını hatırlamıyorum çocukken oynardım. Oyundaki sesler çok iyiydi yalnız hala aklımda.
görsel
@somethingmore bu olabilir mi sizin oyun ? DM kapalı olduğu için forum gibi kullandık sözlüğü...
river raid

hani bir uçak vardı... helikoptergemi neyim patlatırdın. hah onun adı o.
başlığı görünce hatırlamaya çalışıp, hafızamı zorladığım oyun.

yirmi iki yıl olmuş oynayalı. yirmi iki. vay anasını. yaşlandık.

--spoiler--
Future Cop
--spoiler--
' bubble trouble ' önceden çok oynardım.
revolt. oyuncak uzaktan kumanda arabalar vardı, deli gibi yarışırdık bilgisayarda.
https://www.reddit.com/r/tipofmyjoystick/
Adam vardı böyle gidiyodu

Gta vice city.
bişey bişey house diye bir oyun vardı commodore 64'te, böyle evin odaları vardı banyo, yatak odası falan dolaşıp tehlikelerden kaçıp bir sonraki odaya gitmeye çalışıyorduk.
Çoook eskilerden bi ms dos oyunu vardı. 2 boyutlu bir oyundu ve tepeden bakış açısıyla oynuyorduk. Bir uçağı kontrol ediyorduk sıka sıka ilerliyorduk. Şuna benzer bir oyundu: https://www.youtube.com/watch?v=vRxXa0hLbdY

Yine başka bir oyun daha vardı bu oyunu sonradan hayvan gibi aramış olmama rağmen bulamadım bilen varsa lütfen yazsın. iki boyutlu bir Platform oyunuydu. Oyunda siyah giyimli bir hırsızı kontrol ediyorduk ve bölüm sonunda değerli tablolara (tarihi eser gibi bir şey herhalde) ulaşarak bölümü bitiriyorduk. Oyundaki düşmanları sağdan soldan bulduğumuz sandık gibi şeyleri fırlatarak öldürebiliyorduk. Bu da bir ms dos oyunuydu ve küçükken ''dark1.exe'' komutunu yazarak bu oyunu açtığımı hatırlıyorum.

Yıllar sonra gelen edit: 1. oyunu halen bulamadım ancak 2. oyunun ''Blues Brothers 1991'' olduğunu tesadüf sonucu öğrendim.
bi oyun vardı hani şeydi adı. ummm şey işte.

bakın gördünüz mü hatırlayamadım.
Bomberman diye arıyordum, meğer adı dyna blaster mis.yukledim oynuyorum her gün.
age of. yazarken hatırladım. çok severdim.
Bi futbol oyunu vardı. 1998 de yeğenlerde (teyzemin oğlu) oynamıştım. Şut atınca düz çizgi gibi gidiyordu. Paslarda bile çizgi çekiliyordu. Winning eleven dı galiba..
4 tane boya fırçası boş ekranı boyuyordun, fırçalar hareketliydi kişiler sağ sol yapıyordu, oyun sonunda ekranda hangi renk fazlaysa yüzde olarak o kazanırdı. Bulun lutfen bu efsaneyi.