bugün

Az önce yaptığım şey. Bakırköy anadolu lisesi yerine, yanlışlıkla ters istikametteki ticaret lisesini tarif ettim. Halbuki adam dibine kadar gelmiş doğru okulun. Arkasından gittim ama yetişemedim. Kesin çok pis küfür yemişimdir.

Biri de bana yanlış tarif etsin de ödeşelim.
Tek kelime ile adiliktir.
Türk halkımızın en belirgin özellikleri arasindadir. Faruk eczanesiiiii , faruk eczanesiiii
Bilecik'teki esnafa soruyorsanız bulamazsınız.
Nelere mal oldu kim bilir bu davranış, çareyi sizde bulmaya çalışan ve size güvenmiş bir insanı kandırmak, ne bileyim. Allah ıslah etsin.
Bazen " bilmiyorum" demeyi kendine yediremeyen bir takım şapşik yurdum insanının yaptığı tariftir.

Bilmiyorum de, yardımcı olamayacağım üzgünüm de, hiç duymadım de, korkma incilerin dökülmez!
Bilmiyorum diyeni henüz asmıyorlar, rahat ol!
Bir insanın size olan güvenini eğlencenize alet etmektir. ibneliktir. Kahpeliktir.
Yıllar önceydi,o zamanlar navigasyon yok. Varsa da biz de yok. istanbul'da bir adres arıyoruz. Hiç bilmediğimiz için oraları, bayağı zorlandık. üç ayrı milletten üç ayrı insana adres sorduk üçü de farklı şey söyledi, bazı kısımları anlamadım ben zaten. Bir saat boyunca dolandık. BABAM TÜRK YOK MU YA DiYE SERZENiŞTE BULUNUyordu. O sırada bir arabanın yanından geçiyorduk. Arka camda Erciyes dağı Var. Bu kesin kayserilidir dedi babam. Ona sorduk tarif etti adamcağız sayesinde ulaştık,gitmek istediğimiz yere. Bu da böyle bir anım. Niye anlattım bilmiyorum.
Hobimdir.
Adres sorulan kişi bilmediğini de Bilmiyorsa, bildiğinden çok eminse, tüm heyecanı ve gayretiyle adresi tarif ettiyse, soran kişideki rahatlama ifadesinin yüzünde yayılım hızı ışık hızında ise, siz ne derseniz deyin, soran memnun, sorulan memnun.
Bildiğiniz halde şüpheye düşürür bu tipler.
ne için sorduğuna bağlı.
yol bir yere gitmez aslında olduğu yerde durur.kişi anasının ya da ebesinin amına gidebilir.
bu bizi hiç ilgilendirmez.
yolun suçu yok.
adresi tarif ettiğim kişi gözden kayboldukdan sonra olayın bilincinde olursam, anlık vicdan azabına uğratır.
(bkz: Bilmiyorum diyememek)