bugün

web sayfalarındaki *.flv ve *.swf* uzantılı medyaları görüntüleme aracı.
son olarak 9. sürümü çıkmış internetteki etkileşimli animasyonlar vb. olayları çalıştırmak için adobe tarafından yazılmış yazılımdır. son günlerde microsoft silverlight ile rakip olmaya başlamıştır yani adobe un pastasından pay almak istemiştir.
10. sürümü de çıkmış bulunmaktadır. artık yüklemesi çok daha kolaydır.

(bkz: http://get.adobe.com/flashplayer/)
her yeni sürümde iyice sıçışa geçmektedir.

en son 10.0.42.34 sürümüyle beraber videoları ön belleğe alamama gibi bir sürü problem baş göstermiştir.
kendini " küçümseme " denen bir activex ile iki kere düşündüren program.
windows 7 64 bit tarayıcılarda çalışmayan medya oynatıcısı.
"enable hardware acceleration" açık ise, youtube da videolarda sadece ses gelir video gelmez gibi bir bugı var bunun. fullscreen olmayan bir video streamingde video areaya tıklayıp popup menuden settingse geçip "hardware acceleration" disable edilince düzelir.
ramin amına koyan bir programdır.şerefsizin önde gidenidir.hangi tarayıcı olursa olsun belirli bi süre açık kaldığında 400 mb den başlayıp gb lara kadar yer kaplar ramde.tarayıcıyı veya eklentiyi kapattığınızda ram temizlenir ve donmalar ortadan kaybolur.
baş belası flash player. sorun nedir anlamıyorum? yüklüyorum kendisini, ama hiçbir tarayıcıda çalışmıyor. video açmaya çalıştığımda önce donuyor, sonra mavi ekran hatası veriyor. *
büyük ihtimal adet dönemi olan bilgisayar programcığı. silinip tekrar yüklenmesi belki işe yarayabilir veya adet döneminin bitmesinin beklenmesi doğru tercih olabilir.
hata verip çökmekten usanmayan görüntüleme aracı. ilk versiyonları su gibi çalışırken günden güne sıçıp kalmaktadır.
download butonu olsa bağış bile yapabileceğim programdır.
durmadan kendi kendini güncelleyen icat.
o kadar cok cpu gucu harcarki 1 saat flash video izleseniz laptopinizin pilinin hemen bitiverdigine sahit olursunuz. cok kotu bir teknojidir aslinda, bu yuzden apple ile aralari bozuktur.
bugün itibariyle mobil eklentisi google play üzerinden kaldırılmış. adobe bundan sonra mobil işletim sistemlerinde flash'ı desteklemeyeceğini açıklamıştı zaten.
an itibariyle gelen güncellemesinde mobil eklentisi geri dönmüştür.
bu ne sikimdirik, bu ne boktan bir icattır arkadaş. her defasında sorun çıkartıyor.
her film sitesinin istediği boktan program.
son güncellemesiyle gene sıçıp sıvayan yazılım. sistemde bırak virüsü trojan etkisi yaptı alet. kasmaktan utris'i oynatmadı. utris lan... bildiğin utorrent'in minicik tetris'i.

sistem geri yüklemesi yaptım az önce de kurtuldum. bundan böyle youtube su koyana kadar güncelleme müncelleme yapmam.
güncellemeyince pc'nin kafayı yediği programdır. adobe readerda durum böyle değildir ona dokunmasanız da ses etmez.
sinirden sağı solu yumruklamama sebep olan sikko program.

amına kodumu sözlüğü, işi gücü yok guncelliyor. arkadaşım bilgisayardan giremiyorum, bu amına kodumu programını guncelliyorum, olmuyor. yine güncelle diyor. buna bi çare, illa mustafa sarıgül' ü mü devreye sokayim ?

edit: zall, senin de amına koyim.
az once benim pisimde de guncelleme hatasi gosteren program. oyle bi pencere gosterdi ki erkranda, ne kapat tusu var ne bisey. ayar etti valla.
uludağ sözlükte oluşan bir sıkıntıdan olsa gerek. adobe flash player'ı güncellememize rağmen sözlüğe maalesef giremiyoruz.
Opera tarayıcıda bir türlü çalıştıramadığım hede. Bilenler PM atsın.
adobeden açıklama gelmiş:Biz itliğine yapıyoz ya bazen sadece yazıtipini değiştirip güncelleme yapıyoruz

kaynak:bi sitede görmüştüm.