bugün

az sonra mideme inecek olan dürümdür...
Olsa da yesek.
umarım fazla bahsedip bokunu çıkarmazsınız da sessiz sakin severek yemeye devam ederiz.

şarkılar da öyle herkes sevince soğuyorsun.
kırklareli'de diyar ocakbaşı isimli lokantada yemekten bıktığım dürüm. içim dışım kebap olmuştu. hani artık yürüyen adana filan olacaktım.
Haftasonu ne güzel yiyeceğim diye plan yapmıştım pt sana fast food yiyebilirsin diye kim söyledi dedi? Bütün planlarım suya düştü.
15 dakikada hazırlanır 5 dakikada gömülür. Al sana fast foodun şahı. ilk Fast food adana dürümdür.

Adana dürüm doyumluktan ziyade, köşeden dönerken dur güzel koktu şuradan bir dürüm atalımcı bir yemek.

3 çeyrek dediğimiz, bir pidenin iki kulağı kesilmiş ekmeğe çekilir, arasına maydanozlu soğan, esası bu kadardır. aslında domates girmez domatesi Mardinliler içine soktu dürümün.

Neyse işte şova gerek yok, dürülür, yenir. Ayaküstü. işte bu kadar.

Afiyet olsun.
görsel

hediyelerin en güzelidir.
çok güzel lan.ama ancak 2 adet keser beni.
valla olsa da yesek sabah sabah bile canı çekiyor insanın.
olsa da gömsek be.
kahvaltıda bile yerim dediğim mükemmel yiyecek.
Bilmediğiniz bir mekanda kıyma yemeyiniz. Sürkülasyonu az olan bir mekanda da yemeyin. Çünkü kıyma ve adana üzerinde en kolay oynanacak bir yiyecektir. Aklınızda olsun.
Bunu tüm adana entep urfalı doğuştan bilir.
Müthiştir.
değişik bir işlevi de olandır ;

--spoiler--
kanalköprü semti adana'nın orta tabakasının oturduğı bir semttir. orada bir cenaze evine gitmiştik. ölen abdullah'ın karısı başını türbentle sıkmış ve şöyle bağırıyordu ;
- abdullah abdullah sen artık gittin . bana kim geceleri dürüm getirecek ooooy oy !
kadınlar dayanamayıp sordular kadına ;
+ adam ölmüş sen boğaz derdindesin deli mi ne ! kadın ;
öyle deme anam. abdullah dürüm getirdiği gece " sevişmek istiyorum " anlamınaydı . biz de dürümü yer ve o gece sevişirdik. artık bana kimse de dürüm getirmez ki;
kadının derdi başkaymış meğer. dürümün işlevi gibi.
--spoiler--
Adana akıncılar civarında ucuzmuş hemen gömeyim falan derseniz mideniz tecavüze uğrar tavsiyem paranıza kıyın ve güzel bir yerde yiyin.
Zaten açtım, gözümde adana kebap uçuyor. Gel de uyu şimdi..
abicim psikopat mısınız gecenin bi vakti bütün yemekleri saydınız. öğrenciyim ben param yetsin diye günde 2 defa yemek yiyorum.
bir kebap çeşitidir.
Özledim. En son 5 ay önce yemiştim seni. Çok özledim Allah’ına kurban olduğumunun dürümü.
lavaşa sarılanını gerçek sanan moronlar doluşmuş, adana dürüm tırnaklı pideye sarılır ve yapılır servis edilir, içerisinde de domates, sumaklı soğan ve adana kebap bulunur, başka bir şey konulmaz.

ekmeği için bilmeyen çomarlar için link:

görsel
ortaokul ve lise zamanında çift ekmekli yediğimiz, hayatın anlamlarından biri olan yiyecek.
yeşil kapı da ya da eyüpcan falan. of ulan. çok özledim be. ağlayabilirim. adana senden nefret ediyorum ama kebabına ölüyorum lan.
içine köz biber ve domates konan versiyonları tercih sebebidir.
Adananın meşhur dürümüdür.
Vejetaryen olduğum için yemiyorum içim dışım sebze oldu mutluyum .