bugün

altın kaplama enjektörleri varmış diyorlar serumları svarovski taşlı falanmış.
fiyatlar dudak uçuklatır ama kalitelidir. en iyi doktorları bünyesinde barındırır.
çalışanlarınada çok bonkördür. 1500 maaşla hemşire olarak başlarsın bi bakmışsın ki iki katı yatmış. lojman verir. evde çamaşır kurutma makinası bile vardır. internet faturanı bile öderler. servisi vardır. mesai yapmak istesen eve taksiyle bırakırlar. sürekli eğitim verirler. sağlıkta ki son noktadır acıbadem. pahalı diye b*k atıp durulur o ayrı.
maslak mıydı neydi unuttum. Oralarda bir yerde.
bursa acıbadem hastanesinin otelden farkı yoktur. ameliyat olup bir gün yattım, gerek doktorlar, gerek hemşireler, gerekse de diğer hizmetliler inanılmaz kibar ve ilgiliydiler. odaların otel odasından farkı yok. acıbadem sigortam olduğu için de beş para ödemedim. sigortam olmasaydı muhtmemelen gitmezdim fiyatından dolayı ama gerçekten verdikleri hizmet çok kaliteli. ameliyatımdan önce iki doktor ve bir profesör* beni ziyaret edip merhabalaştılar. son olarak bazı hemşirelerinin mankenden farkı yok*
Son zamanlarda sağlık sisteminde hükemet tarafından yapılan iyileştirmeleri, acil bölümlerinden giriş provizyonunun yasaklanması ve sgk hastalarına zorunlu tedavi gibi, kendi çıkarlarına uymadığı için uygulamalarını değiştiren hastanedir. Tabii ki bu kuruluş hastane de olsa kar amaçlı kurulmuştur ve kar edecektir. Ancak 2011 yılında başım ağrıyor diye gittiğiniz hastanenin acilinde beyin tomografisi bile çekilirken, bugün ağrı kesici veriliyor sadece! Akla şu soru geliyor; hangisi doğru? Hastane para kazansın diye gelen hastaları her makinaya sokmak mı? Yoksa bir hap vererek göndermek mi? Bu sadece bu hastanede değil birçok özel kuruluşta hayata geçmiş bir uygulama ve dahası artık acillerde tecrubeli doktorlar yerine pratisyen hekimler yer almakta. Yani karlılık düştüğü için maliyetleri azaltıyorlar.
birçok özel kuruluş bugun soysal sorumluluk projelerine imza atmaya çalışıyor. Hastaneler de bu işi acil bölümlerinde karlılıklarını düşürerek yapabilirlerdi ve böylece sevilir olmazlar mıydı?
Geçen acil bir enjeksyon için gittiğimde 20 lira verdiğimdir. Uslu bir çocuk olursam belki bir gün MR bile çektiririm diye düşünüyorum. Olmadı sağlık sigortası yaptırıp check-up bile yaptırabilirim.
ülkedeki güzel kızların ve kadınların ( doktor, memur veya hemşire olarak ) büyük bir çoğunluğunu bünyesinde bulunduran özel hastanedir.

bkz: acıbadem bakırköy hastanesi.
Bazı arkadaşlar rahatsızlığımı öğrenince bana burayı tavsiye ettiler. Kendileri gittiler mi bilmiyorum ama buraya gitmeyi düşünenler:

- Sabancı veya Koç ailesinden değilse,
- 1. Ligin kalburüstü takımlarından birinde futbolcu değilse
- 1. Ligin kalburüstü takımlarından birinde yabancı futbolcu değilse
- 1. Ligin kalburüstü takımlarından birinde antrenör değilse
- Türkiye'nin en zengin 500 ailesinin ferdi değilse

kesinlikle düşünmeyi bırakıp başka bir yöne seğirtsinler veya ana babadan kalan ev arsa ne varsa satıp paralarını yanlarına alıp öyle gitsinler.

Tamamen bir soygun merkezi.
manzaralı piknik yapmış adamım. manzarası bile pahalı.
herhalde buraya gitmem için ayaküstü ölüyor olmam falan lazım, aksi takdirde bedava olsa bunlara canımı emanet etmem.

çevremde hatalı ameliyat yüzünden hayatını kaybeden, hatalı teşhis yüzünden çocuğunu kaybeden, gereksiz yere olmadık ameliyatlara sokulup sağlığı bozulan, doktorların yanlış yönlendirdiği, yanlış teşhisle sakat bıraktığı ne kadar insan varsa hepsinin başından geçenler acıbadem hastanesi'nde meydana geldi.

bütün bunlara rağmen ve bursa'da üst kalitede onca hastane ve doktor olmasına karşın 2013 yılında mal gibi gidip bıçak altına yatmışlığım vardır burada. tabi sonuç kalitesiz bir operasyon ve yapılan yanlışı düzeltmek için başka doktorlardan alınan farklı medikal müdahaleler oldu.

aman diyeyim, allah düşürmesin...
temizlik, odalar, ameliyathane mükemmel fakat doktorları ve benimsedikleri tavır kesinlikle beş para etmez. hem gereksiz pahalı, üstüne giydirip iki katı ücret geçiriyorlar hem de konulan teşhislerin çoğu zaman hastalıkla pek ilgisi olmuyor.

ayrıca son dakikaya kadar normal doğum denilen doğumu sezeryana çevirip yine bindiriyorlar.
Eğer fakirseniz ve eğer bu hastanenin önünde kalp krizi geçirirseniz ölün daha iyi. 290 tl muayene ve 600 tl tahlil ücreti mi olur amg ? içeriye girdiğinizde hastaneye mi geldik yoksa düğüne mi diyor insan. Herkes mini etekli full makyajlı. Ayrıca icerisinde starbucks bile var. Hastane dedigin ter kokar ilac kokar. içeriye girdiğimde yüzümü nur yerlitaş gibi ekşitip 'bu ne biçim hastane' diyorum.
kardiyovascular işlemlere ücretsiz bakan hastane.
her hasta olduğumda buraya gitmek istiyorum da,anca dövlöt bize bakıyir.
(bkz: ) otel olacakken hastane olan kurum
Doktorları, hastaneleri, hastanelerinin temizliği vs her şeyiyle mükemmel sağlık kuruluşu burası kabul.

Bünyesinde barındırdığı tüm doktorlar branşlarının en iyisidir.

Ama fiyatları astronomiktir.
herhangi bir özel sigortanız yoksa tek bir enjeksiyona 45 tl vereceğiniz özel sağlık kuruluşu.
para tuzağı olan hastanedir. muayeneleri bile çok çok yüksek fiyatlara olan hastane sadece çok parası olan kesime hitap eder.
Çok pahalı olsun ki herkes gidemesin. Herkes giderse zaten devlet hastanesine döner.
Kapısından girdiğinizde kalite kokar. Doktorundan tut temizlik personeline kadar hepsi hasta odaklıdır. Eğer paranız ya da özel sigortanız yoksa gitmemenız gerekendir. Yoksa çıkşınız olmaz.
2014 yılında acıbadem maslak hastanesine sadece doktor muayenesi için 300küsür lira vermiştim. Hiçbir cihaz kullanmadan test olmadan sadece diyalog ve 300küsür lira.
Memorial ile ayni kulvarda.
Yukarıdaki yazara katılıyorum.

Tepeden tırnağa kalite kokuyor, insana değer veriyorlar. Doktorlar sizi insan yerine koyuyor acıbadem’de, şikayetlerinizi insan gibi dinliyor. Hastanenin içi tepeden tırnağa pırıl pırıl. Keşke devlet hastaneleri de böyle olsa.

Ama tabiiki cep yakıyor eğer sağlık sigortanız yoksa.
Ne kadar pahalı olursa olsun insana değer veren sağlık kuruluşu.
Özellikle altunizade şubesi çok ilgili. Gerek çalışanlar, gerek doktorlar her daim ilgililer.
Sigortası olmayanın vay haline ama sigortası olana da büyük konfor.
Muayene ve tedavi masrafları dudak uçuklatsa da, insan olduğunuzu hissettiğiniz, Pamuklara sarılıp, şımartıldığınız hastane.

Ameliyatlı, ya da yatarak tedavi gören hasta iseniz, sabahları istediğiniz günlük gazeteniz gelir.
Diyetisyeniniz gelerek, sizi bilgilendirir, tercihlerinizi sorar.
Hatta ve hatta güzellik uzmanları gelerek, isterseniz saçınızı yıkar, tırnaklarınızı keser, törpüler, kendinizi iyi hissettirecek bir dolu uygulama önerir.

Beş yıldızlı otel konforunda hizmet alırsınız.
Lakin ne olursa olsun, gene de taburcu olup eve çıkmayı dört gözle beklersiniz.
Evim evim güzel evim!
Iyidir, hoştur, insan gibi muamele gördüğünüz, güler yüzle karşılandığınız bir hastane olsa da, iki tost ve iki meyve suyuna 46 tl ödemek nedir yahu dedirtir.
El insaf!

Not: Sgk'lıyım.