bugün

gelmesini dört gözle beklediğimiz olası yazar. (bkz: uludagsozluk cadılar bayramı)
sihirli annem' in saçmalıklarının yetmezliğinin yeni ve bir parçası olan çocukların kendini cadı sanmasına yine yol açacak olan yeni dizi.
sözlügümüzde dönen cadı furyasının bir üyesi olabilecek henüz bosta bulunan sahipsiz nick.
(bkz: uludagsozlukteki cadı bollugu)
sabrina taklidi kanal d dizisi..kediyi konuşturmaları bunun en bariz örneği..ayrıca doğa üstü güçler fazla abartılmış..
sabrina kopyası dizi ve karakterlerin yarışacağı olası bir yarışmada ipi göğüsleyeceğinden emin olduğum dizi.

ayrıca diziyi meb in de izlemesini ve liselerdeki kılık kıyafet yönetmeliğini diziye göre değiştirmesini talep ediyorum.o ne okul eteğidir öyle,takdir ettim!biz göremedik bari kardeşlerimiz görsün.
reklamından artık gına gelen dizi
çocukların kendilerini cadı sanmasına sebep olan bir dizidir ve yabancı dizi sabrina nın taklididir.
sabrina nın basit bir kopyası.. hayır sabrina güzeldi hiç değilse , oyunculukları falan inandırıcıydı.
sabrina'daki kediyi* bile taklit etmişler bu kadar olur. tabii burdaki kedinin kediye benzer bir yanıda yok. * * * *
YiNEMi CADILAR DEDiRTEN FENALIK GEÇiRTEN AMA BENDE KEŞKE SiHiR YAPABiLSEYDiM FENAMI OLURDU DÜŞÜNCESi UYANDIRAN YENi KANAL D DiZiSi...
kedi desen kedi diil, iki peçeteyi,kitabı uçuramayan büyücü dizisi mi olur arkadaş dedirten, sabrinanın güzel anısına haksızlık (ve aynı zamanda hırsızlık)edildiğiini düşündüren dizimsi.
sihirli annem dizisinin adi bir taklidi.hayır bi tanesine katlanamazken şimdi napıcaz dedirten fuzuli dizi.gereksiz dizi.yazın çekilicek dert deil bence.en saçma şey de,sihirli annem dizisinde konuşan köpek tacinin burda kedi versiyonunu koymuşlar.tesadüfe bak,olur şey değil.izleyiciyi salak yerine koyan yaratıcılıktan uzak dizi.
* * - biliyor musun denyocan? acemi cadının burnu ağzını kapatıyormuş. estetik ameliyatla bu hale gelmiş. * - cidden mi? inanmıyorum ya. *
e be oğlum siz mi çok akıllısınız biz mi çok salağız.
izlerken insana uyuz kukla kediyi onbeş kova suyla yıkama hissiyatı veren,kızın adını bi de Sabriye koyaydınız da tam olaydı dedirten çalıntıdır,çırpıntıdır
sabrinanın türk versiyonu olan dizi.
(bkz: halalar)
(bkz: ekmek kızartma makinası ile haberlesme)
(bkz: salem-duman)
taklit degil uyarlamadir. sabrina'nin konsept ve yayin haklari satin alinmis, türkce'ye uyarlanmistir. hic izlemedigim icin yorum yapamayacagim.
kedide heidi'nin köpeğindeki havayı sezdim. dikkat edilmeli.

(bkz: dedee yuvarla bakalım bi kemik) *
ulan bu kadarda olmaz dedirten aşırı bir şekilde sabrina taklidi olan dizi. hele o kedi yokmu.
ekranda görüldügünde sabrinayı aratan dizi.salem e bakarsak hareket ediyo oynuyo zıplıyo kosuyo,duman ise haluk levent konserinde ki gibi kafa sallamaktan baska bir işe yaramıyo.
merve boluğur* kaşlarını aldırırsa daha izlenebilecek hale gelecek dizi.
cuma akşamları kanal d de oynayan dizidir. Yönetmeni Feride Kaytan'dır. D prodüksiyon tarafından yapılmaktadır.
master ödevi isteyen hocamız "tek bir alıntı ya da dipnot istemiyorum yoksa sizi ne diye okuyayım gider dipnot verdiğiniz adamı okurum" demişti ki, bu dizi ve ah polis olsam zırvalığı için de geçerli olan bir iddiadır bu. sabrina ve polis akademisi varken ne diye bu dizileri izleyeyim kanal d söyle bakayım.
yapmacık, kalitesiz, saçma senaryolu diziler arasında hemencecik yerini almış dizimsi şey.
bir diziye ancak bu kadar kalitesiz umut vaadetmeyen oyuncular alınabilir. insan izlerken kasılıyor, kusası geliyor.

artık aşmak gerekiyor sanki.. hani her konuda avrupa özentisi oluyorsunuz ya? alın bunda da olun.. bari adam akıllı birşeyler izleriz. hala küçük kızın parmağını şıklattığında kaybolduğu aptal diziler yayınlıyorsak suçu bizzat yapımda emeği geçenlerde aramalıyız.

eğer bu sektörden birileri para kazanacaksa da haketmeli.
(bkz: yayindan kaldirilsa da kurtulsak)
ortada sabrina diye türkçe tercümesi ve seslendirmesi yapılmış, yıllarca atv de yayınlanmış bi dizi varken ne gerek vardır aynısı tıpkısı bi dizi yapıp önümüze koymaya dedirten yaz dizisi..kaldı ki bizim kültürümüzle alakası yok..kızların okulda giydikleri etek sanırım durumu açıklamaya yeter..oyuncu kadrosu ii ama bu bile dizinin berbat bi taklit olmasının önüne geçemiyor..dileğim yapımcıların uyarlama için kafa yordukları zamanı yaratıcı ve özgün projeler ortaya koymak için harcamaları..