bugün

avusturalya nın çıkarmış olduğu en büyük grup. her albümü her şarkısı insanı gaza getirebilen, eğlendiren gelsinler dedirtir. grubu her konserinde yalnız bırakmayan avusturalya'lı 2000 fanı vardır.
hani rock&roll un bazı kalıpları vardır ya * * gruplar bu kalıpları biraz değiştirerek müziklerini orjinalleştirmeye çalışırlar işte bu cümledeki kalıp acdc dir.

acdc=saf rock&roll başka söze ne hacet!
(bkz: rock n roll ain t noise pollution)
bir gün karşınıza rock'n roll diye manasız bir soru çıkarsa hiç düşünmeden vereceğiniz cevaptır; ac\dc.
yaşayan rock n roll efsanesi. her iki vokalinin de sesi enteresan ötesidir. * psikolojiniz ne durumda olursa olsun size akımını gönderir ve enerjisini verir.

(bkz: high voltage rock n roll)!!!
müzik kariyerleri boyunca hiçbir dönem kalitelerinden ödün vermemiş grup. bir rock n roll dinleyicisi olarak en sevdiğim gruplardan biridir. şöyleki;
bu adamlar müzik alemine bir adet "back in black" gibi şahane albüm kazandırmışlardır. bir albümün her parçası gaz olur mu ? olur, oluyor. albüm baştan sona her anlamda muazzamdır.
rock n roll denilen hadiseyi bozmadan, en saf haliyle yıllar boyunca müzik hayatlarında sürdürmüşlerdir.*
harika bir grup. rockın ne dolduğunu gösteriyor adamlar. saf, çiğ, ham bir müzik yapıyorlar ve türün temel öğlerine yıllardır sonuna kadar sağdık kalmayı başardılar.
black ice adlı son albümlerini çıkarmışlardır.bir bunlar efsane birde motörhead.
AC/DC, 1973 yılında Angus Young ve Malcolm Young tarafından Sidney, Avustralya da kurulmuş Hard Rock grubudur. Grup dünya çapında 150 milyondan, ABD de 68 milyondan fazla albüm satmış, en başarılı hard rock gruplarından biri kabul edilmiştir. 1980 deki albümleri Back in Black, yalnız ABD de 21 milyon, dünya çapında 42 milyon kopya satmış tüm zamanların en çok satan 2. albümü, bir grup tarafından yapılan en çok satan albüm olmuştur.
son albümleri black ice gene ac/dc çizgisinde, dehşetülengiz bir albüm olmuş. ulan anlamıyorum ben lemmy olsun, brian olsun 60'ı devirdiler, agnus, malcolm desen adamlar çoktan 50'yi geçti ama bu adamlar hala çatır çatırlar lan, hala o ilk gençlik albümlerindeki enerjileri hissedebiliyorsunuz bu adamlarda. ohannesburger demek istiyorum sayın seyirciler.
gerçek anlamda rock müzik yapan ender gruplardan. demekki neymiş metallica, system of a down, kurban vb. grupların yaptıkları koca bir boktan ibaretmiş.
(bkz: yaran amerikan filmi replikleri)
krizin sorumlusuymuş. *

--spoiler--
http://www.milliyet.com.t...umlusu%20bulundu:%20AC/DC
--spoiler--
grupla ilgili okunması gereken bir yazı:

http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=25&gid=61
yeni albümleri olan black_ice çok sağlamdır.
what do you do for money honey şarkısının sonunda ''what you gonna do?'' sözüyle ve arkasından gelen gitar eşliğiyle orgazmik bir etki yaratan grup.

(bkz: angus young)
alternatif akım ve doğru akımın aynı anda kullanılarak saçma bir iş yapan kaçık kısayolu.
black ice ile "bizim insanüstü yeteneklerimiz var" mesajı veren rock topluluğu. money made diyorum ve susuyorum.
yıllar yılı çizgilerini hiç ama hiç bozmadan yola devam eden çok değerli rock grubu.the razors edge albümlerinin cd'sini kaybettiğimde şu geyik dönmüştü:
- abi acdc cd'sini kaybettm ya !
- nası lan ?
- bildiğin yok olm cd
- ey si di si si di si, si dilerin si di si !
(bkz: ac dc riff generator)
28 mayıs'ta* gerçekleştirecekleri konser bana bayağa bir heyecan vermiştir ve bana acaba dedirtmiştir.. cidden ama acaba?..
alternative current-direct current

alternatif akım-doğru akım demektir.

ayrıcana, my name is earl'de earl hickey'in favori grubudur. hep bu grubun t-shirt'ünü giyer...

(bkz: 8 sınıf fen bilgisi kitabından grup adı bulmak)
angus young gibi manyak bir şahsiyeti barındıran grup.
safkan rock 'n roll grubu. canlardır, 70'lerin ortasından beri hard rock soundunun 1 numarasıdır. hiç bilmeyen insana back in black ve highway to hell dinletiniz.

albümlerini de yazalım.

(bkz: High Voltage) (Australia) (1975)
(bkz: T N T) (1975)
(bkz: High Voltage) (international) (1976)
(bkz: Dirty Deeds Done Dirt Cheap) (1976)
(bkz: Let There Be Rock) (1977)
(bkz: Powerage) (1978)
(bkz: Highway to Hell) (1979)
(bkz: Back in Black) (1980)
(bkz: For Those About to Rock) (We Salute You) (1981)
(bkz: Flick of the Switch) (1983)
(bkz: Fly on the Wall) (1985)
(bkz: Who Made Who) (1986)
(bkz: Blow Up Your Video) (1988)
(bkz: The Razors Edge) (1990)
(bkz: Ballbreaker) (1995)
(bkz: Stiff Upper Lip) (2000)
(bkz: Black Ice) (2008)
Stephen King'in yönetmenliğini yapmaya çabaladığı Maximum overdrive isimli, bir hayli başarısız korku filminde de şarkılarına rastlayabileceğimiz grup. Zaten bir korku filminde rock n roll tarzında müzik kullanmak nasıl bir anlayıştır, anlayamadım.
12 haziranda paris'i sallayacak olan grup. yunanistan'a kadar gelip türkiye'ye uğramamaları hüzünlendirmiştir. *