bateristi Colin Burgess hayatını kaybetmiş.

https://sputniknews.com.t...-kaybetti-1078543252.html
Ritchie blackmore’un sizce en istikrarlı grup kim sorusuna kesinlikle acdc ilk çıktıklarındada bir sikim yapmıyorlardı şimdide yapmıyorlar diye tanımladığı grup.
gün itibariyle yeni albümlerini çıkarmışlar. dinleyin, dinlettirin.

(bkz: power up)
Gibson firmasının sg modeli için bu kendilerine telif hakkı vermesi gereken grup.

Ve dünya müzik tarihine yeni ve gaz şarkılar eklemelerini beklediğim yaşayan efsane bir grup.

*bildiğim kadarıyla en pahalıya konser veren gruptur da kendileri.
dinlemeyi sevdiğim, adamın yerinde durmasına imkan vermeyen keyifli müzik yapan bir grup.
(bkz: şort)
(bkz: kasket)
Adamların dünya çapında 200 milyondan fazla albümü satılmış ama bir grup sözlük yazarlarının itin götüne sokmaya çalıştıkları rock & Roll efsanesi gruptur. Tamam seveni çok diye sevmek zorunda değilsin ama ben farklıyım işte demek için de boyle hak yenmez ki. Günah sayarlar valla. Şu aralar Coca cola reklamlarında şarkısı dönmektedir. Ama vokal de axl mi var, onun tartışmasındayız biz de.
herifler fosillesmesine rağmen müzik yapıyorlar.
5 yaşındaki bi çocuğun müzik tercihleri arasında yer almasi güzel bir şey.
görsel
Bon Scott'ın olduğu zamanlar yaptıkları müzikler daha iyiymiş bence. Brian'dan çok daha iyi bir sesti ayrıca.
grup gibi gruptur rock müzik bu adamlar ile devleşti .
metal için iron maiden ne ise rock için ac/dc odur.

bu abilere overrated diyen çok yaşamaz.
dünyanın metallica ile birlikte en overrated ve balon gruplarından birisidir.
daha iyi canlı performans yapan başka bir grup gelmedi..

görsel
1973 de avustralya da kurulan ac/dc 75 dr çıkardığı high voltage albümüyle hatrı sayılır bir fan kitlesine ulaşır. Aynı yıl içersinde high voltage albümünün kanca şarkısı tnt adında bir albüm daha çıkartır. 76 da dirty deeds done dirt cheap albümü çok ses getirmese de fan kitlesini sabit tutar. Bu arada vokalist bon scott ın alkol problemi hızla ilerlemektedir. 77 yılında let there be rock, 78 yılında powerage ile high way to hell albümüne selam çakarlar. bon scott ın son albümü albümü olacaktır. Grup high way to hell ile muthiş bir ivme yakalar ancak ronald bon scott gördüğü alkol tedavisi sırasında hayatını kaybeder. Albüm çıktıktan 6 ay sonra hayatını kaybetmesi albümün milyonlara ulaşan satış grafiğini daha yukarılara taşır. Çok karakteristlik bir sese sahip bon un yerine brian johnson dahil olur ve 1980 de grup kaldığı yerden back in black ile devam eder.

(bkz: angus young)
(bkz: cliff williams)
(bkz: phil rudd)
(bkz: malcolm young)
seri katil richard ramirez' in gün boyunca şarkılarını sürekli dinlediğini iddia ettiği ve hayranı olduğu grup.
Kadıköy'ün saçı uzun patenci çocuklarının üzerinde görebileceğiniz ama 1 şarkısını bile bilmedikleri bir gruptur, aşırı sayısalcılar için akımdan öteye gelememiştir.
Dünya turnesinde 80 küsür ülkeye gidip Türkiye'ye gelmeyen efsane grup.
Metallıca kadar dinlemesem de kendi dallarında birinciliği kimseye kaptırmayan grup.
yıllardır şu başlıği her gördüğümde adc sanıyorum hiç degismicek bu galiba dedirten baslik.
sınavlardan önce 2-3 doz shoot the thrill, biraz da thunderstruck.
dinlendiği andan itibaren size her türlü sonsuz enerji veren bir gruptur.
En iyi hard rock grubu mu tartışılır ama ticari manada en başarılı hard rock grubu açık ara acdc dir.
Asgari ücretin bin yediyüz lira olduğu bir ülkede dörtbin liralık iphone 7 yi yok sattırabilen efsane şarkı thunderstruck ın sahibi gruptur. Ölüsü de yeterlidir.
maalesef bitmiş gitmiş grubdur. malcolm alzheimer oldu, brian johnson sağır oldu, cliff williams gg ez. bi tek angus young ne skim yiyo anlamdım. ulan angus belediye otobüsüne bedava binicek yaşa geldin hala para peşindesin aq. kapatın olm grubu çok şeyettirmeyin. axl rose ne amk? sikerim eksıl roz'u.
rock dinliyorum diyip bu abilerden bihaber şahıslar var hala bu dünyada.

hep diyorum, dünya çok garip.