bugün

5 yıldızlı, dünya'da en kaliteli 4. Mama markasıdır.
Bir diğeri orijen.
Listedeki diğer mamalar ise ülkemizde mevcut değil.

Örneğin veterinerler tarafından kar marjı çok yüksek olduğu için piyasanın en iyisi gibi sunulan avrupa'da 2 yıldızlı kalitesiz gdolu, kimyasallı market maması royal canin ile içeriklerini karşılaştıralım.

Acana wild prairie kedi maması içeriği:

Mamanın içeriği : Tavuk eti,kızıl patates,kemikleri alınmış tavuk,kılçıksız levrek,alabalık,bezelye,tavuk yağı,güneşte kurutulmuş kaba yonca,tavuk karaciğeri,kılçıksız göl alabalığı, bütün yumurta,somon yağı, tatlı patates, bal kabağı,ıspanak,yeşil şalgam,domates,havuç,elma,organik deniz yosunu,kızılcık ,yaban mersini,ardıç meyvesi ,siyah kuş üzümü,hindiba kökü, meyan kökü,melekotu kökü,boy otu,kadife çiçeği,tatlı rezene,nane yaprağı, papatya,lavanta çiçeği ,yaz kekik otu,biberiye,yüksek kaliteli vitamin ve mineraller.
Ürün analizi : Ham Protein 35,00 %,Ham Yag 20,00 %,Ham Lif 3,00 %,Nem 10,00 %,Kalsiyum 1,30 %,Magnezyum 0,09 %,Fosfor 1,10 %,Omega 6 3,50 %,Omega 3 0,50 %,DHA/EPA 0,35 % - 0,10 %, Metabolik Enerji 3950kcal/kg,PH 5,5

*koruyucu, kimyasal, gdo içermiyor.
Fiyatı: 2,27 kg 75-85 tl arası değişiyor.

Royal canin fit 32:

Kurutulmuş kümes hayvanları eti, mısır, pirinç, mısır gluten, hayvansal yağlar, bitkisel protein izolat*, bitkisel lifler, hidrolize hayvansal proteinler, pancar küspesi, maya, mineraller, soya yağı, balık yağı, hidrolize maya (mannan-oligo-sakkaritler kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

iLAVELER (her kg için): Beslenmeye dayalı ilaveler: Vitamin A: 14500 IU, Vitamin D3: 800 IU, E1 (Demir): 33 mg, E2 (Iyot): 3 mg, E4 (Bakır): 5 mg, E5 (Manganez): 43 mg, E6 (Çinko): 140 mg - Koruyucular - Antioksidantlar.
*içeriğindeki koruyucu kimyasalların ne olduğu dahi belirtilmemiş.

Fiyat: 2 kg 75-85 tl arası değişiyor.

Hayvanlarınıza çöp yedirmeyin, paranız ile rezil olup, hayvanınızı hasta etmeyin lütfen.

*bu arada ben sadece kedisini çok seven sıradan bir vatandaşım
Royal caninden geçtiğimiz marka. % 75 eski mama % 25 Yeni mama olarak bu akşam başladık hadi hayırlısı.

Kuzulu balıklı tavuklu olarak üç çeşit var. Ben kuzulu olandan aldım. 2.7 kg olan paketlerin tavuklu ve balıklı olanı 105 kuzulu olan 115₺.

görsel
her hayvana her mama yaramaz ama çoğu hayvan da sever bu mamayı. 2 aylık rottweilerımı fit bir şekilde 10 kg üzerine çıkarmıştır. ama öyle ya da böyle bir süre sonra köpeğiniz bıkıyor. tavuk eti veyahut biftekle destekli gidince daha iyi oluyor.

bu aralar hills ya da brit care deneyeceğim. sonuçları yazarım. saygılar.

edit: taste of the wild aldım. bakacuk.

edit 2: acana' nın 2 modelini denedim. birisi sarı paket olan tavuklu, yavrular için olanı. sanırsam tavuk etinden ötürü kepek yaptı.

bir de red classic' i denedim. o da yarım ishal etti hayvanı. bunun da sebebini içindeki protein miktarına bağlıyorum.

iki modelden de ikişer ya da üçer çuval (evet çuval, biri 17 kg çünkü) yedi kızım.

bir çuval taste of the wild ın geyiklisini denedim. ı ıh o da yaramadı. ama taste of the wild' ın ikinci çuvalını kuzu etli aldım zira o yaradı. düzene girdik tekrar.

son tahlilde; evet acana kaliteli mamadır ama her mama gibi her hayvana yaramaz.

11 ay 20 günlük kızım şu anda fit bir şekilde 48 kg. var ol acana, var ol taste of the wild.