bugün

başta musa anter cinayeti olmak üzere bir çok faili meçhul cinayete karışıtığını itiriaf eden eski pkk itirafçısı.

musa anterin kızıyla yüzleşmelerini ve başka ayrıntıların olduğu bir yazı okunmalı.

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/3825189.asp?gid=59
itirafları ozgur gundem gazetesinde yayınlanmış eski jitem mensubu pkk itirafçısı. musa anter ve hep diyarbakır il başkanı vedat aydın'ın öldürülmesi gibi işlere karıştığını itiraf etmiştir. jitem tarafından yakılarak öldürülen murat aslan'ın gömüldüğü yeri itiraflarında söylemiş ve araştırmadan sonra aygan'ın bahsettiği yerde aynen gömülü olduğu aslan'ın ailesinden alınan dna örnekleriyle de karşılaştırılarak tespit edilmişti.
isvec'te ikamet etmeye basladiktan sonra faili mechulleri itiraf ettigi halde nedense kimse tarafından dikkate alınmamıştır. kimi zaman faili mechuller bulunamaz kimi zamanda bir yerde patlatilan bombayı koyanın sülalesi medyaya çıkmaktadır bu da nasıl oluyor anlamıyorum. adam itiraf ettiği halde hiçbir işlem yapılmaması da kanımca çok düşündürücü.
(bkz: (#4600678))
yaptığı acıklamalar dan sonra abdulkerim kirca intihar etmiştir. neşe düzel ile yaptığı ilgi çekici bir röpörtaj için.

(bkz: http://www.taraf.com.tr/makale/3765.htm)
itiraflarını hemen hepsi yalandır. pkk ya hizmet amaçlı ordu polisi karalamak dışında hiç bir amacı yoktur.
ergenekondan yargılanan emekli albay arif doğan abdülkadir ayganı ben öldürttüm diyor. abdülkadir aygan da isviçreden arayıp ben hayttayım diyor.
benimde; ''abdülkadir aygan öldüyse bu kim? eğer bu abdulkadir aygan ise ölen kim?'' diye kendi kendime sorduğum hayalet adam. arif doğan dna testi yapılsın diyor. abdülkadir aygan ise ben hazırım diyor. hatta rize de yerel bir televizyon programına katılıp, ben hayattayım isterseniz beni face de ekleyin diye espiri yapıyor. yaşadığı hayattan memnun ve kendine güvendiğini belli eden şakacı hüsam.
şu sıralar pkk ve ergenekon yapılanması tarafından tehdit edilen eski bir jitemcidir. arif doğan arif doğan ı öldürdüğünü iddia etmiştir. bu da abdülkadir aygan ın aslında daha çok bilgi barındırdığı gerçeğini ortaya çıkarır.

güzel bir adamdır vesselam...
PKK ve JiTEM itirafçısı.
eski pkk'lı ve kürttür. jitem'deki çoğu itirafçı gibi görevleri bittiğinde temiz işler, yeni kimlikler verilmesine rağmen kiralık katilliğe, haraca yönelmiştir.

kendisi hakkında ilginç bir bilgi daha var, rahmetli arif doğan kendisinin ölü olduğunu, isviçre'de öldürüldüğünü söyler. şu an hatta yandaki resimdeki adamın kimliğin üzerine konduğunu söylemiştir.