bugün

akp döneminde gönderilmiştir.
görsel

"abdülhamid'i iyi anlatın, 33 yıl başarılı bir şekilde devleti ayakta tuttu diye anlatın" şeklindeki genelge.

komedi resmen.

e tabi ülkenin cumhurbaşkanı abdülhamid'in 33 yılda toprak kaybetmediğine ve ayrıca idam edildiğine inanıyor ve bunu söylüyor.
ne yapacaklardı?
cumhurbaşkanına, "yanlış anlatıyorsunuz" mu diyeceklerdi, cumhurbaşkanını düzelteceklerine, öğrencilere yanlış bilgi verirler ve bu iş huzur içinde çözülür...
Ülke ülke değil bok çukuru. Abdülhamd i iyi anlatınmış, lan oğlum sittirin gidin. Abdülhamid kim amk?
sakın 1.5 milyon km kare toprak kaybettiğini söylemeyin.
ben başlıyorum o halde..
eksik içerikli bir genelgedir. şu hususları da içerebilirdi:

(bkz: abdülhamit in edward jorris e gösterdiği merhamet)

(bkz: ikinci abdülhamit in mazlum askerlerini astırması)

(bkz: payitahtına rus zafer anıtı diktiren padişah)

(bkz: abdülhamit in kıbrısı ingilizlere savaşsız vermesi)

(bkz: ikinci abdülhamit in çarşaf giymeyi yasaklaması)

(bkz: abdülhamit arap harflerine karşıydı)

(bkz: abdülhamit in panislamizm heveslisi olduğu yalanı)

(bkz: memlekete denizkızı rakısını kazandıran padişah)

(bkz: abdülhamid dönemi açılan rakı fabrikaları)
Halife Sultan Abdülhamit ' rom' içerdi. TV söyleşisinde de torunu Ertuğrul Osman Efendi, 'Dedeniz Abdülhamit Han alkol alır mıydı?' sorusuna şu cevabı vermişti. izahı da şöyleydi: 'Karayip Adalarının içkisi olan rom, şekerkamışından elde edilir. Kısacası şeker suyudur. Dedem şekerkamışından yapılan 'rom'u islamdaki içki yasağının dışında olarak yorumlamıştı.

diğer icraatleri için;
http://blog.milliyet.com....ildi-/Blog/?BlogNo=560160
ülkemizde hala böyle insanlar varken diye başlıycam ama çok uzatmak istemiyorum keşke sizi evrenin başka bi köşesine alabilsek. Orda daha çok otu b.k anlayıp mutlu olabilirsiniz.
kendinden önceki padişahı devirtti diye mithat paşayı taif zindanına sürdürüp olay unutulunca orda boğdurtturmasını da unutmayın genelgesi.
devletin, cuntacı birkaç kişinin üstü kapalı tehdidiyle idaresini ele almış. henüz ilk döneminde patlak veren osmanlı- rus harbinde dehşet derecede toprak kaybedilmiştir bu doğru. iyi de kardeşim abdülhamid mi o savaşa ve ordu bozukluğuna getirdi devleti? balkanlar da izlediği birbirine düşürme politikasının ırzına kim geçti? jurbal teşkilatı ile elde ettiği başarılar nerde.

cumhurbaşkanı aman bir kişi veya kişileri övmesin! zira anında en panet insan ilan edilir olmuş canına yandığım güzel ülkemde. neymiş google meselesi. ulan adam kendi mi dedi "efendüper, google'ı bendenüz bulmuşumdur" diye. abdülhamide niye köpek gibi saldırıyosunuz. saray saklabanlarının ceremesini adama niye yüklüyorsunuz?
ulan adam kerhane açtı, bira fabrikası açtı, rakı fabrikası açtı. daha ne yapsın?

onun bön bön bakışına kurban olsunlar.
ben herkese anlatiyorum. vay be yapma yaa diyorlar.
TÜRK tarihinin en çok toprak kaybeden padişahı olduğu Da vurgulanacaksa gayet olumlu bir karar.

Kıbrıs'ı ingiltere'ye nasıl verdiği de uzun uzun anlatılsın.
adamlar tarihi de değiştiriyor. ulan yalan tarihte de üstünüze yok.

abdülhamit 2 türkiye büyüklüğünde toprak kaybetmiş, tek adamlıkla ülkeyi yönetip 93 harbi'ni yıldız sarayından idare etmeye kalkmış ve ruslara karşı rezil olmuş bir padişahtır.
(bkz: ilber ortaylı)

https://youtu.be/gYPdTJlIrOU

Daha dinlemeden attım tarafmışım gibi olmasın birlikte bilgilenelim dedim. iyi seyirler. Bilgilenmeden düşünmeden konuşmayalım.

Edit ekleme: ağzınızdan pislik saçmadan da tartışabilirsiniz, kibar olalım.
tarihi iyi anlatmak olmaz. bu zamana kadar ki okullardaki tarih kitapları öyle oldu ama yanlıştı. tarihi o zamanın şartlarına göre değerlendirecek şekilde anlatmayı ve iyi kötü tüm olayı anlatmayı seçmeliyiz.
yoksa dangalak kafalar çıkar yok lozan başarısızlıktır yok Abdülhamid Han haindir diye zırvalar.