bugün

olması muhtemel bir savaştır. yalnız konum gereği ne amerika direkt bir topyekün saldırı gerçekleştirebilir, ne de türkiye. ama eğer amerika böyle bir savaşa cüret ederse, efendim buyursun gelsin. vietnam'ı da, afganistan'ı da, ırak'ı da çook arayacaktır. tarihinin en büyük yenilgisini alacaktır. malumunuz kara savaşında abd ordusu, türkiye ordusuyla kıyaslanamaz bile. böyle bir savaş olursa dünya abd'nin yenilgisini bir daha asla unutamayacaktır. amerikanın elinde yine sadece ölü askerler, türkiye'ye gelip deliren askerler, türkiye'ye gelmemek için çürüğe kaymaya çalışanlar, halkın tepkisi ve protestolar kalacaktır.

rezil olmak istiyorsa efendim, buyursun gelsin. geleceği varsa göreceği de var.
2050 yılında petrol tükendğinde bor madenleri için çıkacak savaştır hemen kadroları verelim

ittifakklar:

rusya-türkiye-çin-iran-hindistan-vietnam-suriye-belki japonya ve almanya

itilaflar:

nato-abd-israil

birbirine denk iki kadro not:italya ilk önce ittifaklarda olmasına rağmen savaşın ilerlemesiyle itilaflara geçmişit dünyanın ağzına sıçacak savaştır nükleer silah lar konuşcaktır unutmayın o nükleer silahı süs olsun diye yapmadılar.
kazanırlar fakat 500000 askerle girdiklerini farzedelim, 10000 askerle anca çıkarlar. kaybettikleri asker ve ekipmanı toparlamaları 30 sene sürer. ha türkiye dümdüz olur bizim toparlanmamız 100 sene alır o ayrı taş devrine döneriz. ama riske girilecek bir mevzu değil. türkün geri vites yaptığı görülmemiştir tarihte.
ütopik, sikten boktan, dramatik, bizimde yüreğimiz var klişeleri fln havadır cıvadır.
kendimizi geliştirmediğimiz sürece bizi bölerlerde, yıkarlarda, neler neler yaparlar. önemli olan kas gücü, yada ataların kahramanlıkları değildir. amerika yı kuranların ataları sünepeydide ne oldu.. ya da 16.yy ın osmanlısı süper güçtü ne oldu.. onlar durumlarını farkettiler.. kendilerini geliştirmezlerse kendilerini bekleyen sonu gördüler.. şimdi dünyayı sömürüyor lan herifler.. burada senin ettiğin küfürlere, bilmem biz şöyleyiz yok böyle güçlüyüzdür.. vs. adamın götünden kanı alırlar valla.. lafla peynir gemisi yürümüyor.
bizde vizyonumuzu, stratejilerimizi, kültürümüzü, beraberliğimizi geliştiremezsek sonumuz vahim. ne oyunlar neler neler dönüyor. burada klavyede delikanlılığına gerek yok. insanını ancak insanını severek.. kendini her yönde geliştirerek tabuları yıkarak aydınlığa taşıyabilir, amerikayla o zaman savaşabilirsin. ha kaldı ki amerika niye savaşsın ki. kültürel, sosyal ,ekonomik vs. emperyalizm oyunlarıyla zaten bizi içten fethetti. biz kızların vajinalarını, triplerini konuşurken elemanlar marsa gidiyor olum. yarın öbür gün bir bakmışız pılı pırtıy toplayıp ülkecek amerika kıtasına yerleşiyoruz.. ee amerika? uzaya taşınmış!.. durum bu noktaya geliyor. çokta büyütmüyorum gözümde amerikayı ama şuan senin evinin içinden tişörtünün rengini görürler yukarıdan. sen tekbir getirerek kahrolsun a-me-ri-ka diye bağır.. adamlar lazer silahı getiriyor ortadoğuya.. bunlar komplo teori zırvaları değil. zaten senin o savaş dediğin en son raddeye gelince oluyor... ülkeni satın almışlar zaten.. üslerini ben saymayayım şimdi sinirlendim çünkü.. biz neyin kafasını yaşıyoruz. onlar neyin kafasındalar. deli doludur gençlik kabul. ama sikerler dostum adamı. sen türkmüşsün, kürtmüşsün diye bakmıyorlar.. gelişmek lazım bilimsel, teknolojik, sanatsal vs. her açıdan. lakin özümüzü kaybetmeden. doğrudur hamurumuz sağlam. ama yetmiyor..başımızı kumdan çıkarmalıyız..
artık rüyadan uyansak diyorum hani.
ne zaman bitti ki o savaş. sadece silahlar konuşmuyor. diploması olarak zaten yeniliyoruz her seferinde.
(bkz: abd uşakları)
efendim amerika'nın ırak ve afganistan'da bile zar zor ayakta kaldığını düşünürsek, türkiye adam gibi davranırsa yani müttefiğiz, dost ülkeyiz ayakları yapmazsa çok ciddi söylüyorum amerika'yı çok uğraştırır hatta mağlup edebilir zaten amerika türkiye'nin gücünün farkında kolay kolay batamaz bize ama biz pkk gibi bir avuç sıçan sürüsünü bile gebertemeyip onlarla masaya oturuyorsak, onlarla anlaşıp ellerini kollarını sallayarak bu ülkeden gitmelerine izin veriyorsak o zamanda kimse kusura bakmasın ama değil amerika, ekonomik krizdeki yunanistan bile bizi ...... geçer * ama türkün gücünü dünyaya gösterelim dersek ve osmanlı gibi atatürk gibi inanırsak o zaman bırakın amerika'yı avrupa ittifakını bile yerle bir ederiz allah'ın izniyle.

not; burada yazdıklarımı artı yada eksi almak için yazmadım eksi verenede artı verenede saygı duyarım ama lütfen detaylı okuyunuz ona göre yorumunuzun karşılığını veriniz.
maşayı tutan büyük birader, maşa malumunuz. uzun vadede olması mümkün görünmeyen savaştır.
bor minareli, uranyum ve toryum türkiye'nin nükleer çalışma gereçlerine sahip olamamasından ham madde halinde direkt ihraç ettiği cevherleridir. elalem bunlara indirekt sahip olabildiği sürece savaşla başını ağrıtmaz. türkiye'nin japonya eliyle yapacağı, böylece enerji ihracatından kaynaklanan cari açığı minimalleştireceği sinop ve mersin nükleer tesisleri ise salt elektrik enerjisi edinme uğraşıdır. ufukta abd-türkiye savaşı görünmüyor, rahat olun; ama aynı şeyi abd ve tc'nin suriye'ye kolektif, resmi bir savaş açma ihtimali için diyemem. savaş yıkımdır beyler; göz yaşı, kan ve elem.
mümkün olmayan hayal. bu iki ülke müttefiktir bu bir. ikincisi bu ülke zaten yıllardır amerikan çıkarlarına uygun hareket etmektedir. bunlar kurtlar vadisine maruz kalmış gençlerin ortaya attığı, gençler tarafından çokça ilgiye mazhar olmuş gubidiklikler.
Çıkması halinde abd yi sabunsuz Sikerteceğimiz savaş.
Sebebi de muhtemelen israil ya da Kürtler olur.
Asla olmayacak savaştır kimse türkiye'yle savaşa giremez biz vatan sevgimizi ve cesurluğumuzu uzun yıllar dünyaya kanıtladık.
muhtemelen abd'nin yeni bir oyun çıkartıp bize sunması ve bu oyunu en çılgın lise öğrencilerimizin gençliklerinin başındayken kolları sıvayıp amerikan botlarını yenmek için gecelerini gündüzlerine katıp su uyur düşman uyumaz mantığıyla hareket edip geceleri alarm kurarak kalkıp savaş var deyip bilgisayarlarının başına dere kurbağası gibi oturacakları bir savaş olacaktır. böylesine büyük bir savaşa tarih şahit olmayacaktır. *
iki büyük müttefikin olmayacak savaşıdır. ikisi de birbirini kaybetmeyi göze alamaz. israili kaybetmeyi göze alır ama türkiye yi kaybetmeyi göze alamaz. bunu israil çatır çatır özür dilerken dünya gördü.
(bkz: olası türkiye abd savaşı)
saçma ama yine de yazayım, günümüz dünyasında ortadoğulu cahal halk ve bir takım yamyam örgütler haricinde artık savaş olmaz. artık hesap ekonomi para devri. o işler soğuk savaşla birlikte bitti.
ABD'nin 12-13 gün içinde kazanmasıyla sonuçlanacak savaştır.
köşede ki füzyon ve fisyon bazlı kitle imha silahları japonya üzerinde daha evvel kullanıldığına göre sıra başka bir ülkede belki de türkiye de.
katılsam amerikalıların anasını ağlatacağım savaştır.
abd nin çatır çatır kazanacağı savaştır. yanlış anlamayın savaş olsa bende giderim svaşmaya ama boşuna çırpınırız bir de amerika savaşa tek girmez o da var.
abd'nin herhangi bir eyaletinin güvenlik güçlerini gönderse anca denkleşebileceğimiz savaş.

metal fırtına'yı az okuyun gençler.
Daha terör örgütü bozuntularına bile gücü yetmeyen ülkemizin bu savaşa girmesi felakettir.
ABDnin hunharca bizi haritadan silebileceği bir savaştır.
Olmayacak savaştır. Türkiye amerika'nın Ortadoğu'daki ileri karakolu gibi. Adam niye ileri karakolunu kaybetmek istesin ki.
Bizimkiler hiç Kimse türkiye nin gücünü test etmeye kalkmasın Der ve konu kapanır.