bugün

Eylül ayı başlarında çıkacağı açıklanan yeni iron maiden albümü*.açıklanan albüm listesi şöyle;

01. Different World (Smith/Harris) 4:17
02. These Colours Don't Run (Smith/Harris/Dickinson) 6:52
03. Brighter Than a Thousand Suns (Smith/Harris/Dickinson) 8:44
04. The Pilgrim (Gers/Harris) 5:07
05. The Longest Day (Smith/Harris/Dickinson) 7:48
06. Out Of the Shadows (Dickinson/Harris) 5:36
07. The Reincarnation of Benjamin Breeg (Murray/Harris) 7:21
08. For The Greater Good of God (Harris) 9:24
09. Lord Of Light (Smith/Harris/Dickinson) 7:23
10. The Legacy (Gers/Harris) 9:20
türkçesi:ölüm kalım meselesi.
parçaların isimlerine bakarak hoş lyriclere sahip olacağını tahmin etmek zor değil...brave new world** ayarında bir albüme benziyor...
Albümün Dance of Death'in seviyesine ulaşacağından en ufak bir şüphem yok, tahminim/umudum onu geçeceği yönünde. Adrian Smith'in albümün yarısını bestelemiş olması çok umut verici bir olay. Bruce Dickinson'un uzun zamandır Maiden için ilk kez beste yapmış olması ise muhteşem ve hiç beklenmedik bir olay. Umarım bunların arasında Steve Harris'in önceki albümde Maiden'a uygun bulmadığı için albüme koymadığı Adrian-Bruce besteleri de vardır.

Albüm yapımı sırasında yazdığı stüdyo günlüklerinde prodüktör Kevin Shirley bunun en progressive albüm olacağını söylemişti. Albümün sözleri din-savaş (karşıtlığı) üzerineymiş genelde. Eylül başlarında çıkıyor. ilk single çok büyük ihtimalle Adrian rockerı Different Worlds olacak.

Steve ve Bruce en iyi reunion albümü olduğunu söylüyor. Kevin'in dediğine göre her zaman albüm kayıtları sırasında en özenli ve telaşlı olan Adrian da memnun kalmış. Diğerlerini bilmiyorum, onlar da sevmişlerdir heralde

Ayrıca sanırım 2. şarkı ismini Ozzfest olayından alıyor. Sharon Osbourne ve kızı Ozzfest'e katılan Maiden'a sahnede yumurta atmak, elektrigi kapamak gibi çirkeflikler yapmıştı. Yumurta atımı sırasında grup The Trooper'ı çalıyordu, bu şarkıyı her çalışlarındaki gibi Bruce ingiliz askeri üniforması giymişti elinde de bayrak vardı. Öne çıkıp "This is a fucking british flag and these colours don't fucking run" demişti. Sözleri çok ilginç olacak ve ayar üstüne ayar taşıyacak muhtemelen.
25 agustos 2006 tarihinde Avrupa'da cikacak olan süper albüm. Dance Of Death'ten iyi olacagini bütün grup üyeleri tasdik ediyor. The Legacy, albümün en saglam sarkisiymis. Ayrica grup üyeleri, albümün bir bütün olarak dinlenmesi gerektigini belirtiyor.

These colours don't run, sadece ismini Ozzfest'teki talihsiz olaydan aliyor*. Sarkinin iceriginin olayla bir ilgisi yok.

Bruce'un Steve ile birlikte besteledigi sarkilar solo albümlerindeki ballad'larin havasina sahipmis. Albüm de genel olarak simdiki tüm Maiden albümlerinden daha progresif olmus.

Mis mis da mus mus, gelsin, alip dinleyecegiz. Paraya kiyip orijinalini ciktigi gün alip aksamina da radio aftermath'te özel bir Maiden programi yapmayi düsünüyorum. Önce eski tüm albümlerden 1-2 sarki, ardindan da sirasiyla yeni albümün tamami.
sabırsızlıkla beklenen albüm.Mükemmel olacağı kesin olan albüm. *
sitede yayınlanan 3 şarkıyı dinleyip oldukça beğendiğim albüm.özellikle the reincarnation of benjamin breeg.
(bkz: bruce la konustum haberler iyi)
su anda, bastan sona, radio aftermath'te calinan albümdür. ayrica programin sonunda bir de sürpriz var.
sanki iron maiden'in yaptığı en güzel albüm gibi geldi bana. hatta amerikan listelerinde en üst şu ana kadar en yüksek basamağa çıkan maiden albümüymüş. dinledim, çok güzel...
efsane grubun efsane albümü. söyleyecek söz bulamıyorum, muhte$em ötesi bir albüm.
maiden'ın kemikleşmiş tarzından yine ödün vermediği parlak ama efsane olmayacak albüm. albüm hakkında oluşturulmaya çalışılmış ama pek de başarılı olamamış hikaye için:

(bkz: benjamin breeg)

http://www.benjaminbreeg.co.uk
iron maiden'in 14. albümüdür.
iron maiden'ın diğer albümlerine nazaran daha progresif bir yapıdadır; bu yüzden sevmesi zor bir albümdür.

aslında "sevmesi" demeyelim, zira adamların kanıtlayacak şeyleri kalmamıştır artık. o yüzden bir iron maiden albümü çıktığında sevip sevilmeyeceğinden çok o albümün efsane olup olamayacağı tartışılır. örneğin brighter than a thousand suns dinlediğimde "aha tool gibin" dedim.. yine the legacy dinlediğimde bir anlığına seksenlere döndüm.

o sebeple her ne kadar konsept albüm olsa da ben sadece bir albüm gözüyle bakmıyorum a matter of life and death'e, daha çok bir kafa hali diyebilirim. yer yer eskilere dönüş, yer yer yeni çağdan esintilerle bezenmiş; bildiğimiz iron maiden şarkıları.
iron maiden'ın tapılası albümüdür. evet şuan albümü dinliyorum *
ilk çıktığında ısınamadığım, ancak şimdi benim için maiden klasikleri arasında olan albüm. diğer albümlere göre daha ağır riffler içermesi ve sert soloları ile en baba maiden albümleri arasındadır. ayrıca metal müziğe yeni ısınan ateşli gemçliğin ilk başta sindiremeyeceği bir albüm, kesinlikle zaman içinde tadını almaya başladığınız bir albüm.