bugün

tank 2042 mi ne vardi lan.
çin malı gibidir. tutmuş oyunların levelleri veya modları değişik halleri vardır.
kaybolduğunda "gitti 9999999 oyunlu kaset" diye ağlamama sebep olan kasettir. içinde 5 oyun olduğunu bildiğim halde. *
yeni alınan ateri kutusunun içinden çıkan eşantiyon oyun kasedidir.
oy anam çocukluğuma döndüm. benim ve her 6-12 yaş arası çocukların gıymatlısıydı..
yalan olan atari kasedidir.
99 oyun bile yoktur.
9 tane bulursanız şükredin.
zamanla dışındaki plastik kısım kırılarak sadece elektronik devre şeklinde kullanılan kasettir.
ilk aldığımda 2.5 milyona 9999999 oyun olur lan ne kadar şanslıyım ahaha oyna oyna bitmez gibisinden laflar söylemiştim ama eve gidince hazin sonla karşılaştım.
uçan mario, kanatlı mario, emekleyen mario, kırmızı mario, su altı mariosu, 28 canlı mario, tersten başlayan mario olarak içinde envayi çeşit mario bulunduran saykodelik kasettir. ömrümü çocukluğumu yemiş , ilk küfürle tanışmama vesile olmuştur.
kiminin renkleri farkluı kimnin müzikleri ne varki 4 5 den sonra hepsi aynı b.kun laciverdi.
gözleri yaşartır. yaşlandığını hissettirir...
Üfleyip yumrukla sokulurdu yerine bu kaset. içinde hep aynı oyun vardı. Fazla ısınınca yerinden çıkarılırdı soğutulurdu. Hey gidi günler...
kolların kırılmasından dolayı her hafta bir çift kol aldığım 9999999 taneden en fazla 3 tanesini oynadığım atarinin kasetidir.
atarini kolları çalışmadığı süre zarfında sürekli aynı müziği dinlemenin yanında çin işkencesi de neymiş diyebilmeyi öğreten kaset.

yazın pek aranmazdı yokluğu. zaten çekilmezdi de saatlerce oyun başında kalmak güneş bizi çağırırken.
ama kış günleriyle bütünleşmişti.
sözlük yaşlanıyor muyum noluyor lan? ne bu hasssasiyet. normal bi kasetti işte.
elimde bir tane olan kasettir. 150 liraya herhangi bir enayiye hemen satabilirim...
5 bilemedin 10 oyun olurdu. Kandırılırdık aq.
5 defa belki bu doğrudur diyip, aldığım para tuzağı. icat edenin geçmişini...
çarşıdan aldım 1000 tane eve geldim 1 tane dedirten kasetlerdir. efsane günlerdi...
kuzenimin gülerek "içinde 3 milyon çeşit mario, 2 milyon çeşit maç, 2 milyon çeşit power rangers, 2 milyon çeşit, tetris ve 999999 çeşit tank oyunu aldım" diye hava atmasına sebep olan kasetlerdir. ne kıskanırdım be. parasızlığın verdiği aşağılık duygusu ile babaya bu oyundan getirmediği için oluşan kızgınlık duygularımın yaratıcısı olan kasetlerdir.
ateri zamanlarında yalan dolan işler yapan adamların kasetlerin üzerine yazdıkları yazı. genelde içinden maksimum 70 oyun çıkardı ama 9 sayısı trilyarlara kadar çıkardı efendim. özleyen, merak edenlere;

görsel
(bkz: 9999999 in 1 atari kasedi)
genellikle aynı oyunlar farklı isim ve tiplerde konulurdu ve bu tip kasetlerin dış kapı çıkartılırdı vede elden ele dolaşırdı.
evlerde tek televizyon olurdu ve bu kadar oyunu oynayacağım diye sabahtan akşama kadar televizyon karşısına geçirilirdi. *
her çocuğun kapağındaki yapıştırmaya bakıp en az 1 kere aldığı ve sonunda kazık yediği oyundur. 9999999'un 9999998'i mario'nun değişik versiyonlarından oluşur.
aynı oyunları karıştırıp karıştırıp koyarlardı.koskaca kasette 10 oyun vardı yoktu.
o kasetler bize çok şey kattı.
fakat çabuk gittiler piyasadan.
bir sektör yok oldu gerçekten.
ama o kasetçiler önce cd ci sonra internet kafeci oldular.

takas yapılırdı kasetler.o bombaydı,güzeldi o anlar.