bugün

entry'ler (703)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

Gündemi içerden ve gerçekçi gözle takip için https://twitter.com/EduZelo

16 aralık 2013 şampiyonlar ligi kura çekimi

geçen sene real madrid eşleşmesini tahmin etmiş olup, bu sene ki tahminlerimin tutmasını istediğimdir.
real madrid - Manchester city
barcelona - arsenal
atletico madrid - zenit
manchester united - Galatasaray
chelsea - Leverkusen
b. munih - olympiakos
dortmunt - milan
psg - schalke o4

erdal eren

ölümsüzdür. "oysa yapmayın dedi Tanrı. o daha bir çocuk."

1995 li kızların çatır çatır seviştiği gerçeği

popüler kültür ve sosyal medyanın etkisiyle, maalesef bu yaşın lise-1 de eğitim gören yani 1999 doğumlu kız-erkeklere indiği gerçeğidir.

arafta kimler olacak sorunsalı

taksim balo sokakta ayda en az 2 defa gittiğim yerdir. 6. katın manzarası hoş, elektro,pop müzikten sıkılan, etnik müziği seven herkes olabilir orada.
tek şart: damsız almıyorlar ve yaş tabi ki +18 olmalıdır.
(bkz: araf)

liseli kıza tecavüz eden polis

(bkz: polisimiz destan yazdı)
(bkz: birincisi tuttu ikincisini çevirdiler)

mehmet baransu

birçokları tarafından ne kadar sevilmese de, ajan denilse de, kukla denilse de, bavulcu denilse de ülkemizde şuan onun gibi bir gazetecenin olmadığını kabul etmek gerekir. bize konuşan, yazan, yazabilen gazeteciler lazım.

gs nin 8 yıldır türkiye kupasını kazanamaması

galatasaray ın her başarısında ama biz sizi 6-0 yenmiştik diyen ve o maçın üstünden 11 yıl geçmesine rağmen, dün gibi hatırlayan sevgili fb li arkadaşların kupayı 8 yıl gibi kocaman bir süredir almadığımızı ifade etmeleridir.
not: hadi yine iyisiniz size 6-0 muhabbeti açtım oradan devam edin.
(bkz: algıda seçicilik)
(bkz: bakış açısı)

gs taraftarının insanlıktan nasip almamış olması

fenerbahçeyi desteklemek zorunda mıyım? diye cevap verilen durumdur. almış başını gidiyor bir milliyetçilik, zaten başka hiç bir yerde kullanmadığımız bu kelime.
not: milliyetçiliğe de karşıyım.

en başarılı futbol eleştirmeni

(bkz: ömer çavuşoğlu), (bkz: osman tamburacı), (bkz: selçuk yula), (bkz: ümit özat), (bkz: adnan aybaba) değildir.
sahi adnan aybaba vardı ne oldu ona?

elendik ama ezilmedik diyerek sevinen cimbomlu

(bkz: cin bom)

umut

--spoiler--
"bir tek eskici düşmüş yollara
torbasında umut, torbasında insana dair ne varsa"
--spoiler--

neden kimse galatasaray ı sevmiyor

yazarın tespitleri iyimser ve çözüm bulucu olsa da yanlış olduğunu düşündüğüm tespitlerdir.
birincisi genelleme yapmak kesinlikle yanlıştır.
ve "bizi bize yeteriz" diye şapka tişörtlere sahip olan takım fb dir.
"17 takım birleşti biz tekiz" diyen de yine aynı takım taraftarı demiyorum direkt başkanın konuşmasıdır.
aslında bir çok tespit yazardım ama sıkıcı bir konu, ülkemdeki insanların bu tarz durumlara düşmesi hiç hoş bir durum değil.
ne enteresan ben de fb taraftarının sevilmediğini düşünürdüm ki bana göre hala öyle. spor konuşamadığım tek taraftar grubudur.
ama içlerinde çok nadiren de olsa on numara adamlar var.
başta dediğim gibi taraftar gruplarını genellemek son derece ayrılıkçı ve yanlış olduğunu tekrar bildirip, hayatta bildiğim en fanatik fb li arkadaşımın çarşamba günü aynı masada üzerinde gs formasıyla birlikte maçı izledikten sonra, dün ben de fb formasıyla maçı izledim. futbol sadece bu ve hayat devam ediyor tüm gerçekliğiyle.

galatasaray ın tt arena da madrid i 4 0 yenmesi

4-0 kazanmak için çıksın oynasın isterse arenada da 3 tane daha yiyelim canı sağolsun diyeceğim takımımdır. seninle neden gurur duyduğumuzu seni bilmeyenlere bir gün anlatman umuduyla.

sneijder in galatasaray da ki en müthiş maçı

(bkz: abovv espri yaptı kaçın)

galatasaray ın ceza alması

(bkz: gözlemci raporu)
(bkz: rm-gs maçı gözlemcisi fatihintakendisi)
(bkz: infantinonun yardımcısı)

didier drogba

ne yaparsa yapsın 33. haftaya kadar hakkında bir akhisar muhabbeti olacak olan dünya starıdır. bazıları maalesef hala hazmedemedi Galatasaray'da olmasını. ben körüm, oyunu göremiyorum, idrak edemiyorum, fanatizm gözlüklerimi takmışım, inadına savunuyorum ve Didier Drogba'dan memnunum. * *

sevgiliye adanan şarkı

(bkz: oya bora - her şeye hazırım seninle)
(bkz: haramiler - mavi duvar)
(bkz: murat yılmaz yıldırım - adsız özlem)

sevgiliye günaydın mesajları

şehirler arası yolculuktan sonra* "Günaydın Kraliçem. masaya fazladan bir bardak ile bir çatal koy... ve sonra kapıyı aç" *

fenerbahçe nin yayın havuzundan çıkması

(bkz: 40 milyon fb'linin 20 milyonu aylık 10 tl fb tv üyeliği)
bu durumda yaşları 2-14 arasında değişen 4 çocuklu 6 kişilik bir ailede ve hepsinin fb li olduğunu varsayarak, özellikle 2 yaşındaki çocuğun iyi para toplaması ve kumbarasından fedakarlıklar yapması gerekir. zira fb yayın havuzundan o ve onun gibi milyonlarca çocuk için çıkmıştır.