bugün

evet efendim

islami ve onun yüce dağıtıcısı muhammede göre olası durumdur.konu nerden bağlanmıştır diye aklınıza soru gelebilir bugün yemek yerken ofisin yemekhanesinde aşçının kızını gördüm bildiğiniz çocuk yahu neyse kız yanıma geldi ben 29 yaşındayım biraz sohbet filan derken konu facebok twittere geldi kız erken büyümüş yapılanlar paylaşılanlardan yola çıkarak evlilik muhabetine dayandı onun yaşındayken ben ekmeğe mama sike sopa diyordum artı parantez yani.bende şakasına benimle evlenirmisin dedim aaa olmaz ama dedi sen dayım yaşındasın filan falan. sonra bende engin islamiyet bilgimle muhammedin bunu yaptığını islami açıdan bunda bir engel olmadığını anlattım aklına yattı. ailesi zaten fakir benimde durumum iyi hemen verirler diye düşünüyorum para ve islam ikisi mükemmel bir uyum...
5 yaşındaki erkekle evlenmekle eşdeğerdir.
ŞAKASIna BiLE TAHAMMÜL edilmeyecek BiR DURUM.
-yazar şaka yapıyor dalga geçiyor olmalı.çocuğun yaştaki insanla nasıl özel bağ kurmayı düşünürsün.
-muhtemelen eksi oy vermek için bahane yaratan saçma yazarlardan biri.
-gerçek olabileceğini düşünmek istemiyorum.

okumanız tavsiye ediyorum.
http://www.islamustundur..../konular/annelerimiz.html
Sapkınlıktır,ahlaksızlıktır.
Şuncacık çocuğa bakıp erkeksi hisler beklemek,henüz memeleri çıkmamış bebeden kadınlık beklemek pedofilidir.
Bedenen ve de ruhen ergen bile olamamış minicik yavrunun hayatını katletmek sebebi ile aynı zamanda cinayettir.
ileride bu adamların çocuk sahibi olabilme ihtimali ise çılgınlıktır.
hz. muhammed'in 9 yaşındaki ayşe'yle yaptığı evlilik münasebetiyle, "peygamberin yaptıklarını yapmak" üzerinden okuma biçimi geliştirdiğimizde, doğru olan sözdür.
ironi yaparken sıçan yazar için önemsiz bir durum. adını şu anda hatırlamadığım ama dünya çapında yasaklanıp kaldırılmış, islamiyet karşıtı bi kitaptan yaptığı çalıntılarla aklı sıra peygamber efendimize ayar vermeye çabalayan gerizekalının ayar yemesine sebep olabilir.

zira, hesaba katmadığı şey, 1600 yıl önce arapların kızlarının ne kadar erken geliştiği ve büyüdüğüdür. sen sıç sıvayacak bulunur kardeş.
her mü'minin hayali. ama şimdi haydi kızlar okula vb. kampanyalar çıktı, çok zor 9 yaşında kız çocuğu bulup evlenmek... aaah ah nerede eski bayramlar...
(bkz: allah belanızı versin)

sizinde çocuğunuz olacak , ve inşallah kız olur...
ekşi sözlük- dine küfür etmek-medyatik olmak-kampanyalara konu olmak- gibi terimlerle kafası karışmış, kısa yoldan polemik yaratayım derdinde olan ergeninin aforizmasıdır.
milyonlarca kez açılmış milyonlarca cevap verilmiş bir konunun yeni birşey bulmuş gibi tekrar tekrar gündeme getirilmesidir.

bak sivilceli ateist kardeşim. o zamanlar nüfus kağıdı vardı da ona mı baktın? yok o öyle demiş yok bu böyle demiş ordan burdan gelen rivayetlerle değerlendirme yapma. rivayetlerle hikayelerle uçan uçuran şeyhlerle dervişlerle aynı zihniyette olduğunun farkında mısın?
9 yaşında ki çocukların sikilmesini savunan yobazları zor durumda bırakan bir kaç konudan biridir.

çünkü ne yaptıkları savunmalar, ne verdikleri cevaplar, bilime ya da mantığa uyan şeyler..
peygamber derler.
1500 sene öncesinin şartlarında değerlendirildiğinde ben bunda çok da acayip bir durum görmüyorum. insanların ömürleri zaten 30-40 yılmış o zamanlar krallar bile o kadar ihtişama bakıma 50'sini zor görüyormuş. Böyle düşünüldüğünde 9 yaş çok abes değil o zaman için, muhtemelen şimdinin 20-25'i olarak kabul ediliyordu.

Ayrıca Arabistan'daki kadının durumu düşünüldüğünde kızların kurtuluşu için bile düşünülmüş olabilir ki toplumsal açıdan faydalı bile olabilir. Ne okul varmış ne bi şey kızlar kimbilir belki 20'sini göremeden ölüyordu, köle gibiydi vs.

Sorun o zamanın şartlarındaki bir şeyi bu zamanın şartlarında dahi uygulamaya çalışmak, bunu normalleştirmekte yatıyor. Bu sebeple Hz Muhammed'e cinsel istismarcı damgası vurulması veya öyle kabul edilmesi çok yanlış bi şey

Ama günümüzde hala birileri çıkıp da Muhammed'in bu durumunu örnek gösterip kendisi de yapmaya kalktığında ve savunduğunda işte bu sapıklık.
Peygamberin yaptigini yapmak sunnetse bu da sunnettir. Bir cocukla evlenmek 9 yasinda ufacik bir kiz cocuguyla. Adama sapik derler. Daha da kotusunu derler ama dilim varmiyor.
Nasil bir dindir ya da nasil bir inanctir ki bu ufak bir kiz cocuguna es sorumlulugunu yukler. Kurtarmak diyorlar evlat edinse cok daha uygun olurmus. Sartlar ne olursa olsun umrumda degil ben bunu anlayamam kabul de edemem.
Başka argüman bulamayanların bunu durmadan sunmasıdır.

Ee? Adamlar 8 yaşında çocuk everiyor hala bazı afrika ülkelerinde.

O zaman için şaşırtıcı değil. Kaldı ki konteksti tam bilmiyorsunuz, arada geçenleri de.

Not: dinsizligin ne hale düşürdüğünü görmek için bugün başlığı uplayana bakmanız yeterli.
zamanına göre normaldir.

fransa'da 1680'de ortalama ömür 21'dir, 1770'lerde 32'Ye çıkmıştır. islam tarihçileri hz aişe'nin yaşını 9-13 arasında veriyor. tarihle rivayetler uyuştuğu rakam 13'tür. tüm dünyada modern çağa kadar böyle evlilikler gayet tabiidir.
(bkz: Pedofili) insanların yaptığıdır.
şerefsizliktir, her iki dünyada da çatır çatır yakmak şart olmuştur. gençlerin veya yetişkinlerin sokakta, toplu taşıma araçlarında birbirlerine sevgilerini dile getirmeleri ayıplanır, hoş karşılanmaz fakat 9 yaşında kız çocuguyla evlenmek bunlara gayet normal gelir.
bazı akl-ı evveller, ortalama hesabı yapmasını bilmekten dahi acizler.

adama ortalama ömür 21'di, sosyolojik bir olgu olarak modern öncesi tarım toplumlarında küçük yaşta evlilik bir realitedir ve her yerde böyledir, inançla bağıntısı yoktur diyorsunuz, muhterem çıkıp diyor ki: ''ee hz. hatice 40 yaşına gelmiş ama...''

birader, ortalama ömür demek, o ömrü geçen kimse olmamıştır, o ömre ulaşan ölüyordur demek değildir; tüm bireylerin yaşlarının toplamının aritmetik ortalamasıdır.

ilköğretim matematik öğretmenine selam...
9 yaşında kızla evlenmek nikah memuru musun mübarek. tabi o zaman için bunun kaydı da yok hadi bok atalım. neden çünkü islamiyet gelene kadar insan yerine konmayan kadınlar islamiyetle kimlik kazandı. hristiyanlıkta adetliyken sofraya oturtulmayan yahudilikte avluya bile çıkartılmayan kadın için kuranda bunun allah tarafından kadına verilmiş bir özellik olduğu söyleniyor. islamdan önce diri diri gömmek kaldırılıyor, kadın bir mücevher gibi emanet ediliyor bir de siz çıkıp nebiler nebisine laf atıyorsunuz. islamın ve peygamberimizin kadın hakları hakkında ne kadar hassas olduğunu anlatmaya ne sözler yeter ne de entryler.

daha düne kadar bıyıklı memeli fotoğrafını salyasını akıtıp onu aşağılayanlara açanlar ne anlar kadınlık onurundan. akıl olsa kendisiyle dalga geçirtmez. ayrıca yol o bıyıklarını ne dediğin anlaşılmıyor.
Yahudilik, hristiyanlıkta ve binlerce yıl öncesinde normal olan durumdur. Anadoluyu işgal eden katliam yapan kadına kıza tecavüz eden fransızın, ingilizin ağzıyla konuşan bazı Orospu Çocuklarının dünyanın en büyük dini olan Islamın peygamberine dıl uzatmak için kullandığı başlık.
(bkz: Yahudilik ve Hristiyanlığın Gerçek Yüzü)
(bkz: ABD de evlenme yaş sınırının 10 olması)
1500 seneki bir hadiseye atıf yapılıyor.. ama 9 yaşında evlendi iddiası kuvvetle muhtemel doğru değildir.

kanaatimce ne ayşe 9 yaşında evlendi ne hatice 40 yaşında.

şöyle ki: bu yaşları belirten kaynaklara göre, evlendiklerinde peygamber 25 yaşında hatice 40 yaşındaydı. fatıma doğduğunda peygamber dini tebliğe başlamıştı. bu hesaba göre hatice'Nin en iyimser hesapla 55 yaşında olması gerekir.

daha sonra hatice'nin abdullah'ı da doğurduğunu düşünürsek 60'ına merdiven dayamış bir kadının çocuk doğurabileceğini düşünmek pek mantıklı değil..
bir peygamber davranışıdır.
edit: doğru bir olaydır. ilerde zina yapmamaları için erkenden evlenmeleri gerekliliktir. analar babalar çocugunuzun cehennemde sürünmesini istemiyorsanız erkenden evlenin.
Ne dinde ne insanlıkta yeri olmayan durumdur .
Himayesi altına almak anlamına gelebilir. Toplumumuzda pek etik değildir.