bugün

istesek doları düşürürüz derken bunu kastediyordu herhalde.

malum krmdisi ehonomi bakanı olduğu gün dolar 25 kuruş birden yükselmişti o gün bu gündür yükseliyor zaten durduramıyoruz.

ama sorarlarsa gezi eylemlerinden dolayı dolar yükseldi dersiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=DDPikdCWNDE

youtube da bir yorum:

içişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter'dan,
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram istifa ediyor.
TikTok'tan kim istifa edecek bakalım?

görsel
şahsi düşüncem bir aile krizinin sonrasında oluşan istifadır.

ekonominin kötü gidişi sebebiyle mevcut erdoğan-damat damat-soylu gerginliğinin üzerine naci akbal'ın merkezin başına getirilmesi ile ipler koptu ve damat berat ceketini alıp gitmeye karar verdi.
biliyorsunuz ki rte'nin çevresinde olup ondan izinsiz bir iş yapmak mümkün değil, bu sebeple gelen istifa rte dahil herkesi şok etti, o yüzden 4-5 saat geçmesine rağmen medya ve yandaş yazarlar hiç bir şey söyleyemiyorlar.

şu an bu krizi "nasıl yokmuş gibi gösteririz, nasıl yumuşakça atlatırız" çalışılması yapılıyor.
cumhurbaşkanının "sırası değil" diyerek, kabul etmediği konuşulan istifa.

istifa etmek istiyorsa niye kabul edilmiyor arkadaş, bir akp seçmeni olan ben bile başarısız buluyorum, özellikle son ekonomi çöküşe giderken çıkıp "ekonomi süper gidiyor, şöyle büyüdük böyle büyüdük" gibi dalga geçercesine açıklamaları karşısında utancımdan saklanacak yer arıyorum. kendisi de ekonomiyi iyi yönetemediğinin farkında. istifa ediyor, niye engel olunuyor? bırakın enişteyi, salıverin gitsin.
Görevini yaptı ekonomiyi çökertti bu bağlamda görevlendirildiği odak açısından son derece başarılıydı...
görsel

simpsonlar bunu da bildiler.
Kabul edilmeyecek istiladır.
Istifa demedim istiğfar dedim.
Babıcığı kabul etdecek mi acaba?
Bu saatten sonra değil damat, babası istifa etse ne fayda.
Ülke tarikatların eline bırakılmış, Suriyeli ne üdüğü belirsiz milyonlarla doldurulmuş memleket, hazine tamtakır, devletin neyi var neyi yok satılmış, düşman olmayan bir tek komşumuz yok..
görsel
gündeme bomba gibi düştüü

https://youtu.be/1gfGFY9jCkI
daha kayınbabası son kararını vermedi. soylu'yu geri çeviren adam damadı için ne yapacak?
kabul etmese ekonominin anası tamamen ağlayacak, onaylasa pelikancılar huzur vermeyecek. lan kaç yaşında adamı niye açmazda bırakıyorsunuz? hiç.
görsel
Görevden alınsa şık olmazdı. istifa etmesi daha uygun oldu. Zira biden başkan olunca değişiklik şart olmuştu..
Ekonomi süperdi harikaydı uçuşa geçmiştik, ne oldu? Cebindeki parayla markete pazara gittin de "ne olmuş bu ekonomiye" diyip dumur mu oldun? Hani hayal gücünün fazla olduğunu biliyorduk da biz bile buna sağlık sorunu demiyorduk.

Her fırsatta televizyonları toplayıp konuşma yaparsınız ama konu istifa olunca Sosyal medyadan paylaşım yaparsınız. Ee Bakanlık makamını ciddiyetsizlikle yürütürseniz, son noktayı da ciddiyetsizlikle koyarsınız tabi, normal.

Yıprandım imajı çiziliyor...%90...
Koltuk sayısı: 83 milyon + Ortadoğulu etnik döküntüler ve devşirmeleri.
Takdir ettiğim kişi, zirvede bıraktı.
Geldiğinde 4 lira olan dolar 8.5 oldu.
Yeni gelenin bayrağı daha yükseğe taşıyıp Dünya'da 1 numara olmayı devam ettirmesini isteriz.
https://www.zaytung.com/f...erdetay.asp?newsid=383143
doğruluğu henüz teyid edilmemiş bilgidir.

he etmiştir, etmemiştir. kabul edilir ya da edilmez. farklı bir siber saldırı söz konusudur değildir bilemeyiz.

aradan geçen ortalama oniki saate rağmen doğruluğunun teyid edilememesi, sonucun bildirilmemesi, durumun hiçbir haber kanalında konuşulmaması bile aslında halimizi açıklar.

edit: tarfsız basın düsturunu fazlaca benimseyen yurdum haber kanalları uyuyor, uyandırmayın...
aynı anda akepeyi bitiren olaydır. çomarları üzmüştür ve delirtmiştir. çomarlar neden böyie tepkililer; "deveye diken, insana siken" demiş atalarımız.

bu bir kabuldür. iflasın rantun kabuldür. somali'nin imf borcunun bir kısmını ödemek ne ulan; milletin içecek ayranı kalmadı.

holigan çomarların tüekiye'nin başına ördüğü çorap bu. kimse muhalefete laf etmesin. böyle başa böyle berat.

#ekonomi
#dövizkuru
#dolar
Umarım devamınız gelir. Hepiniz develere binip gidin inşallah..
Adamın gidişi bile altını 13 tl düşürdü. Bu düşüş uzun sürmez umarım yerine profesyonel bir ekonomist gelir.

Ek:13 ne kelime 50 tl oldu ya la.
Yetmez ama evet.

Hahahahhahaha.
kesin bir yerlerden dolar borcu kaldı sayın bakanımıza.
Kabul edilir edilmez veya saldırı vardır bisi diyemem ama Sorun damatta değil, aldanmayın doların altının düştüğüne 3 güne aynı seviyelerde olacak yine
Sorun en tepede.
gerçek olamayacak kadar olumlu bir gelişme, doğrudur inşallah.
hayaldi gerçek oldu.

Dolar: 4.67
Euro: 5.48
işsizlik oranı: %11
Çeyrek altın:297

08.11.2020 istifa ettiği gün

Dolar: 8.52
Euro: 10.12
işsizlik oranı: %13,4
Çeyrek altın: 880
kayınbabasının talimatı ile gerçekleşmiş ise gerçeğe dönüşecek istifadır. yok kayınbabası bırak artık berat mahvettin demedi ise "sen istifa et ben süleyman mevzusundaki gibi kabul etmeyeyim baskılar azalsın biraz" şeklinde talimat vermiştir. yani her iki durumda da babası ne dedi ise o olacak. bence ikinci seçenek daha kuvvetli gibi. hani sevilen filmin devamı çekilir ya. süleyman soylu filmi çok tutunca ikincisini çektiler demek ki.