bugün

o zaman ben insan değilimdir.
4 saat ve daha az uyuyan kişilerde, geri dönüşü mümkün olmayan kognitif/bilişsel sorunlar ortaya çıkmaktadır. bu da 4 saat ve daha az uyku yeter diyenlere büyük bir cevap niteliğindedir.
kişisine göre değişiklilik gösteren uyku saattinin en makbulüdür.

benim uyku düzenimde 4 saattliktir. gerçi bir ekstra durum daha vardır benim için saat 10'dan önce uyanmama alışkanlığı. o yüzden 5ten sonra uyusam bile rahatça kalkabilirim.

günü daha fazla yaşama fırsatı sunar.
Doğru bir gerçektir, gerçek gerçektir.
Bence yetmez ya uyku dediğin en az 6 saat olmalı.
bilimsel bir gerçektir çünkü vücuttaki antikorlar işlerini siz uyuduktan bir kaç saat sonra bitiriyor (yani vücuttaki toksinleri atmak gibi) fakat bu uyku saatini arttırırsanız bu etki ters teper ve vücudunuz siz uykudayken yorulur. sonuç olarak 4-5 saatlik bir uyku insana hayli hayli yeter.
katıldığım tespit.

yalnız haftanın bir günü güzel bir uyku çekmek faydalı olacaktır. 8-10 saat uykuya ayırmak gerekiyor haftada bir gün.
''uyku uykunun mayasıdır'' der büyüklerimiz. uyudukça uyuyasımzın gelmesinin asıl sebebi uyku periyotumuzu tamamlayamamamız. periyotlar kişiseldir fakat normalde 4 saatte bir döner. 4ün katlarında uykunun yeterli olmasının sebebi budur.
4 değilse de 6 kesinlikle kafidir.
yalan yahu sekiz saat uyumak bile yetmiyor bazen.
O ne lan öyle !? Hayır yani bana 12 saat yetiyoda.
he amk hepiniz da vinci uykusu yapan marjinal zeki tiplersiniz. he anladım tamam amk.
Oyleyse neden 4 saat uyudugum gunler kendimi her dakika esnerken buluyorumdur.
Bugun mesela 6saat uyudum hala uykum var ama gece uykusu gunduz uykusuna tutmuyor.
yeterde artar bile sen ne diyorsun.
geçen hafta 15 saat uyuduğu mu biliyorum. 15 kadınla birlikte olsam bu kadar yorgun uyanmazdım heralde.
Eğer hulk, Superman, örümcek adam' a dönüşen bir insansanız doğru kabul edilebilecek önermedir.
Aksi takdirde asla düşünülemez.
uyku dediğimiz olay 1 buçuk saatlik dilimler halinde gerçekleşir. uyuyacağınız süreyi 1 buçuğun katları olarak ayarlarsanız uyku sorunu yaşamazsınız. yani diyelim ki 1'de uyudunuz, uyanma sürenizi 2.30, 4.00, 5.30, 7.00 vs. gibi ayarlarsanız farkı görürsünüz. birkaç aydır bunu deniyorum ve faydasını gördüm. genelde 7 saat uyuyan birisiydim ve bu uykudan sonra sersem olarak uyanırdım. daha sonra araştırmalarım sonucu 1 buçuk saatlik döngüler halinde olduğunu gördüm ve denemeye başladım. gerçekten faydası oluyor. denemenizi öneririm.
Müslüman olan insanın en fazla 5 6 saat uyuması uygundur.
Ben insan değil miyim yoksa sorusunu akla getiren gerçektir.
Kim diyor böyle şeyleri mına koyim ya. Birileri de inanıp hepi topu günde 12 saat uyuyan benim gibi mazlumlara yükleniyorlar.
bazen 12 saatin bile yetmediği zamanlar oluyor. 1 haftanın yorgunluğunu cumartesi - pazar yaklaşık 15 saat (biliyorum hayvanlık) uyuyarak atıyorum.
yanlış olduğunu düşündüğüm iddia.
şimdi sana ''4 değil 4 buçuk değil tamı tamına 5 saatlik uyku insana yetiyor'' adlı anımı anlatayım.
üniversitede iken kpss sınavına girmiştim. sonrası her şey istediğim gibi oldu. bi hastaneye atandım ve aynı zamanda fakültede derslerimi kaçırmak istemediğimden beni gece mesaisine aldılar. her şey toz pembe pederden para dilenmek yok, eve gitmeden iki midye yesem sabaha çıkar mıyım derdi yok. ilk defa hayatına adam akıllı yön vermişsin ve bunun sende yarattığı embesil öz güven pik yapmış durumda. velhasıl sabah okul dersler, akşam iş yeri işler. tempo yoğun ama inanın hiç hissetmiyorum her şey öyle akıp gidiyor ki nerdeyse uyumuyorum. ve cidden hiç de etkilenmiyorum. yaklaşık 6 ay ev, iş yeri ve okul arasında mekik dokudum. ortalama günlük 5 saat uyuyorum. 6 ayın sonunda zihnim hala kendi havasında ve mutluydu. evet eğer insan isterse her şeyi yapabilir, her duruma ayak uydurabilir düşüncesindeyim. ama inanın beden çok yıpranıyor. ve ani bir yıpranış değil bu. yavaş, sinsi ve kronik. olayın farkına vardığınızda gidenleri artık geri getiremiyorsunuz. anlayacağınız benden de sağlık açısından bi kaç şey uçup gidiverdi. diyeceğim o ki sevgili kardeşim hayatın toz pembe yahut boktan olsun, efendi ya da serseri ol, çok çalış ya da hiç çalışma ama taşaklarını yaya yaya 8 saatini güzelce uyu.
bana öğlene kadar yetiyor.sonra bayılıyorum.
ama ne hikmetse 5 saat uyudugum zaman dayanabiliyorum.
garip.
10 saat bile uyusam kafam kalkmıyor bazen yastıktan, 4 saat neymiş la?