bugün

Nbc'nin ödüllü komedi dizisi. 2006 yılında başlayan dizi başarılı iki sezonun ardından ekim'de üçüncü sezonuyla ekranlarda olacak. Başrollerinde Tina Fey, Tracy Morgan ve Alec Baldwin oynuyor. Tina Fey aynı zamanda dizinin yapımcılığını ve yazarlığını da üstleniyor. 2007'de Emmy'de en iyi komedi dizisi ödülünü alan dizinin başrol oyuncularından Alec Baldwin 2007'de Golden globe'da komedi dizisi dalında en iyi erkek oyuncu, Tina Fey'de 2008'de Golden Globe'da komedi dizisi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Dizi ismini nbc'nin adresi olan 30 Rockefeller center'dan almaktadır.
tina fey' in liz lemon karakteriyle yardığı, koparan diyaloglara sahip dizi.alec baldwin ise komedi rollerine ne kadar uygun bir aktör olduğunu kanıtlıyor. severek izliyoruz.
jennifer aniston'un da konuk oyuncu olarak yer alacağı komedi dizisi.
ilk başta tnt'nin bu dizi için seinfeld'i kaldırmasına sövüp saymıştım. ama bir iki bölümünü izleyip tina fey'e vurulunca sikmişim seinfeld'i dememe neden olan dizi. ayrıca komik lan.*
ara sıra tnt'de seyrettiğimden dolayı mıdır bilmiyorum ama bir türlü ısınamadığım dizi belki bende sorun vardır ama başarısız bir dizi.
alec baldwin in jack donaghy karakteri ile harikalar yarattığı komedi dizi.

abi bir insan bu kadar mı tatlı rol yapar. pek sevmezdim ben bu adamı önceden şimdilerde hayranı olm yolunda emin adımlarla yürüyorum..

bu arada dizi ayrıca güzel, canı sıkılanlara, güzel vakit geçirmek isteyenlere ilaç olacak nitelikte.

resmen çerez gibi bir dizi.
bolca star warsla ilgili repliklerin geçtiği,kenneth karakterinin ilk sezonun bilmem kaçıncı bölümünde psycho filminin baş karakteri norman bates'e iskelet anne sahnesiyl göndermelerinin olduğu esasen karakterin genelininde norman bates'e benzediği,alec baldwin'in kendi kulvarının çok dışında komedi yaparak bu işe ne kadar yatkın olduğunu gösterdiği izlenilicek dizi..
inanılmaz ince esprilere ve siyasi göndermelere sahip, alec baldwin'in aşırı karizmatik sesi ile duruşunun başarısında çok etkili olduğunu düşündüğüm bununla beraber tina fey ile tanışmamızı sağlamış komik, çok komik dizi.

yni başlayanlara tavsiyem ise 2-3 bölüm sabredin.
3. sezon 20. bölümde steve buscemi'nin yer aldığı dizi. ne kadar teşekkür etsem azdır.
başı sıkıcı gibi gelse de, ilerki bölümleri yaran, kafa koparan, kesen dizidir.
2009 emmy komedi odulu sahibi.
komik dizi. kabul. ama the office'in aday oldugu bir alanda odul almasi kadar sacma bir sey yoktur sanirim.
3 sene üstüste en iyi komedi dalında emmy almayı başarmış dizi.

hayır kesinlikle güzel bir dizi, ama 3 sene üstüste en iyi komedi dalında emmy alması steve nash'in 2 kez üstüste mvp alması kadar saçma geliyor bana.

hiç mi başka kaliteli dizi yok da 3 senedir en iyi komedi dizisi seçiliyor bu dizi?

gerek entourage, gerek weeds, iki dizi de bu ödülü bu sene alabilecek bir performans gösterdiler bana kalırsa.
farklı türde bir komedi. izlerken yerlere yatmazsınız ama farklı bir tadı vardır bu yüzden son yılların en iyi komdi dizilerinden biridir, hele de son sezonu ayrı bir güzeldir ilk iki sezonuna göre

ayrıca Alec Baldwin son zamanlarda komedi dizilerinde gördüğüm en kral karakteri canlandırmaktadır.
1.sezon 16.bölümün sonunda tupac'ın yaşadığıyla ilgili atıfta bulunan dizi .
tina fey'in yazıp yönettiği, güldürmeyi başaran dizi.
tina fey'e hayran kaldığım, ilk sezonunu bir günde izlediğim dizi. aldığı ödülleri son zerresine kadar hak ediyor. izelemek isteyenler fazla geç kalmaan başlasınlar izlemeye. ayrıca alec baldwin her bölümde harikalar yaratmakta, kesinlikle atlanmaması gereken bir dizi.
belki kahkahalara boğmuyor ama 21 dk (yaklaşık) boyunca gülümsetiyor. bence fazlasıyla yeterli.
5. sezonuyla ekranlara dönmüştür.
dün başladığım dizi. dün başlayarak bir hata etmiş olmakla birlikte, önümde koskoca bir 5 sezon daha olması açıkcası iştahımı kabartıyo.

çok sıkı bi himym veya big bang izleyicisi iseniz bu dizi sizi biraz afallatır. keza espriyi doğrudan yapmak yerine biraz daha dolaylı yoldan yapar. ayrıca espri içeriklerinde biraz daha amerikadaki güncel olaylar işlendiği için önce bi hö? etkiside görülür. tabi bölümler geçtikçe mevzulara biraz daha hakim oluyorsunuz. tüm bunların yanında alec baldwin ve tina fey eklenince zaten kopamıyorsunuz.

alec baldwin zaten var olan kır saçlı mavi gözlü adam karizmasını bu dizide esprileri ile genişletiyor. bir nev-i bu dizinin barney stinson'ı.
tina fey ise benim geç keşfettiğim ama bundan sonra ömrümün sonuna kadar peşini bırakmayacağım bir hatun kişisi. seksi desen değil, güzel desen eh işte ama tatlı mı tatlı. mid-mature anlayışımızı tina fey ile duygusal bir akıma bırakmaktayız.

başlayın, açlığınızı yatıştırın.
eee, bütün komedi dizileri başlıyor, 30 rock nerede diye merak edenlere bilgi:
tina fey'in hamileliği dolayısıyla 6.sezonu yılbaşında doğru başlayacak olan dizi.
tartışmasız yakın zaman televizyon tarihinin en underrated dizisidir.
mükemmel bir finalle ekranlara veda etmiş dizidir. conan'ı bir kez daha virginity joke ile görmek de çok güzeldi.

http://www.youtube.com/watch?v=slyeeWWPgjk
saturday night live tayfasından tina fey'in yazdığı ve başrolünde oynadığı nbc'nin gerçekten komik komedi dizisi. üç sezon devirmiş ve dördüncü sezona başlamıştır. bir komedi şovunun yazım ve yapım aşamasını konu alan dizinin ismi nbc'nin binası 30 rockefeller plaza'dan geliyor. alec baldwin ve tracy morgan gibi isimler de oyuncular arasında. emmy ödüllerini silip süpüren dizi tarafımdan şiddetle tavsiye edilir.
bir sezonda sadece 1-2 bölümü çok komik oluyor, gerisi standart.