bugün

türk futbolunun zaten bir sike yaramadığını bilenler çok da anlam ifade etmeyen karardır. türk futbolu ne zaman tertemiz oldu ki şimdi güzel bir karar verilmesini bekliyorlar bunu da anlamış değilim. fenerbahçe'yi aklamayacak da ne yapacak? şike demek sadece aziz yıldırım demek değil.
ibrahim akın sorusu için "yargıya yansımış bir olay için cevap veremeyiz" demiştir.

kıvıramıyorsun bile demirören.

yazıklar olsun size! eyyamınıza!
dün itibarı ile lig tv üyeliğime, beşiktaş taraftarlığıma ve türk futboluna ilgime son verdiğim için skimde olmayan karardır. Aklı olan bu tiyatroya para akıtmasın. Bu futbol spor falan değil resmen davarlardan para tokatlama tezgahı imiş. Şükür bu tokat beni kendime getirdi.
" fenerbahçe'yi kurtardık. sıra diğer şike yapan takımlarda ama onlar kendilerini satsalar bize bu kadar para ödeyemezler. uefa ve fifa'ya gelince kapatırız kapılarımızı içeride maç yaparız. avrupaya gitmeyiz zaten ne olacak? gittikte ne oldu çeyrek finali zar zor gördük. bi galatasaray kupayı aldı geldi zaten bu kararımızla da onların emeğini yemiş oluyoruz. " kararıdır.
türkiye'de futbolun bittiği açıklamadır. kimseye bok atmaya gerek yok layık olduğumuzu yaşıyoruz.
demirören'in sadece bu açıklamayı yapmak için başa geçtiğini öğrenmiş olduğumuz karar.
son dakika : yıldırım demirören basın toplantısı sonunda mutfak tüpüne %5 zam geldiğini açıkladı!
" arkadaşlar kulak burun boğaz doktoru tanıyan var mı acaba? veya sağlam uyku hapı bilen? bu açıklamamdan sonra kulaklarım çınlayacak ve uykum kaçacak. ama vicdanen rahatım. fenerbahçe camiasının bana dualarıyla yırtarım. anneme küfür edecek kişilere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum " kararıdır.
(bkz: türk futbolunda normalleşme)
şike yoksa 58. madde neden değişti?
Teşebbüs bile küme düşürme cezası gerektiriyorken şikenin sahaya yansımadığı söylendi ve teşebbüsün cezası puan silme oldu.
kimse şike/teşvik yok demesin, bal gibi var.

fener balı, 5 kavanoz 100 TL!
az önce sona eren açıklamadır.

sahaya yansıyan hiçbir şey yokmuş ve bu durum çok sevindiriciymiş.

öyleyse aziz yıldırım aylardır boşuna yatıyor o zaman yahu. bugün çıkartmaları lazım kendisini, çok ayıp!
soru 1 : fenerbahçe uefa'ya cas davasını neden açtı?

cevap 1 : şike yaptığı için şampiyonlar ligi'nden men edildi, fenerbahçe'de bunun için dava açtı.

soru 2 : fenerbahçe cas davasını neden geri çekti?

cevap 2 : cızzzzzzzııııııırrrrttttttttttttttttt
an itibarı ile pembe dizi moduna dönmüş kararlardır.

entrikalar, olaylar. namusumuz denilen davadan vazgeçiliyor, şike yapmadık, 58. madde kesinlikle değişmesin deniliyor, şike yok ama 58. değiştirildi diye karar alınıyor. bir de geçmiş diyor ki disiplin kuruluna sevk edilen takımlar yarın açıklanacak. ne yapıyorsunuz amk, olaya heyecan mı katıyorsunuz. pembe dizi mi bu? gel adam gibi açıkla. beşiktaş'ı ağlattın, bırak türk futboluna, dokunma amk. bir kulüp için yapılanlara bak.

yeter, yıldırım demirören yeter.
yıldırım demirören' in biraz asena biraz da tanyeli' ye özendiği ta 5 km. ileriden belli olan karardır. ilahi adalet son yıllarda türk futbolu adına çok güzel işlemekte. işlemeye de devam edecek.
" 3 temmuzdan beri çözülemeyen şeyi hemen çözdüm. ben mükemmelim. aslında tüpçüyüm ama federasyon başkanlığını da layığı ile yerine getiriyorum. milyonlarca taraftarın duasını aldım. ahirette yerimi garantiledim. " kararıdır.
şikeye karışan takımlar için ağır hakaretler içeren açıklama olmuştur. "sadece şikeye teşebbüs etmişler." denilmiştir. bir şikeyi bile becerememişler.

ayrıca akıllara şekerpare filmindeki şu replik akla gelmiştir.

--spoiler--
- Haraca zam yapmışsın yine!
- Haraç! Ne haracı?Bana haa! Devlet-i Aliye’nin, Osmanlı'nın şerefli bir memuruna ha!
- Yani şu it Hurşit'in aldıkları yani...
- Lan Galatalı, kardeşim, ciğerim ne ben sana ilişiyim,ne sen bana!
- Bak bekliyorum haa! Uğramazsan vallaha darılırım.
- Ulan ne biçim polim be.
--spoiler--
alınan kararlar doğrultusunda;

3 gün içinde galatasaray şampiyonluğunu ilan edecek, uefa devreye girip ihtarname çekilecek, ihtarnamede talep edilen cezaların verilmemesi halinde uefa yada fifa'nın nasıl yaptırımlar uygulayacağını kestirmek zor. ancak suçlu/suçsuz ayrımı doğrultusunda yaptırımlar uygulaması kuvvetle muhtemel.

not: herkesin bir hesabı varsa, allah'ın da bir hesabı olduğu unutulmamalıdır ve sabırla beklenmelidir.
bucaspor kulübünün twitter sayfasından atılan bir mesaj oldukça ilginç.

--spoiler--
Yıldırım Demirören'e soruyoruz: "Şike sahaya yansımadıysa; Buca Bld. Başkanımızı arayıp, neden Bucaspor'umuza para ödeneceğini söylüyorsun?"
--spoiler--
Sn. yeter yıldırım demirören beyefendinin okuduğu (okumayı biliyor.) karardır.

- aklanana kadar kupa federasyonda kalsın dedin sonra gittin federasyona başkan oldun orayı da sktin. kupamızı geri ver lan bari piç!

- Aygaz daha iyi lan; bi sikime yaramıyo senin tüplerin! en büyük aygaz.
58. Maddede teşvik teşebbüsüne ceza yok. Yani Fenerbahçe değil tam tersine Trabzonspor kurtarıldı. ve 2010 2011 sezonu şampiyonu fenerbahçe'dir. nokta.
adaletin türkiye de yine sadece bir bayan ismi olduğunun tescillendiği karardır.
dünyada yok böle yaptırım diyorsun. asıl olmayan şey şike yapanın ödüllendirilmesi sayın demirören onu da sen başardın işte! geçtin futbol tarihine! sana da o raporu hazırlayanlara da futbolu bu hale getirenlere de yazıklar olsun!
aygaz'ın viral reklam kampanyasıdır. satışları patlatacaktır.

ama işin enteresan tarafı; rakip şirketin sahibini bu kampanyada nasıl oynatmışlar yaaa? valla helal olsun.
http://galeri.uludagsozlu...ma%C3%A7%C4%B1_114161.jpg
iddanameyi bir kere okumamış su dolu beyinli kişilerde turnusol kağıdı etkisi yaratan karardır, iddanameyi okumamış suçlamaları serhat ulueren'den takip etmiş cahil kişileri rahatsız etmiştir, lan sana diyorum mahkemede bir tane bile futbolcu kalmamışken aziz yıldırım kimle yaptı bu şikeyi?