bugün

dini de islam değilse ne olayım.
aynı zamanda 30 gün boyunca 15 saatin ardından deli gibi yemek yiyeyen kişidir. baklavalar mı dersin, etler mi dersin yoksa her çeşit kahvaltılık mı?
(bkz: müslüman)
oruç tutan zihniyettir.
sağ eliyle sol kulağını tutanın tespitidir. isteyen tutar, istemeyen tutmaz.

(bkz: biz ona oruç diyoruz)
15 saat müşterisiz kalanların nefret ettiği zihniyettir.
(bkz: dişi yakarış)
(bkz: ole saça böyle tarrak)
oburluk ve inancsızlıgın birlestiği insanların asla anlayamayacağı zihniyettir.
oruç tutmayanın zerre kadar anlayamayacağı zihniyettir. o zihniyete dahil olmak için önce allah'tan korkmak gerekir.
oruç tutmayanların üstüne vazife olmayan bir işi yapan zihniyetlerdir.

(bkz: ateist olduğunu belli etmenin yolları)
(bkz: bir tek ben akıllıyım inananlar aptal)
orucu sadece bir şey yememek olarak algılayan tırtıl beyinli arkadaşların yanlış algılamasıdır. zira aynı süre zarfında vücuda zarar verebilecek olaylardan kaçınma ve dahi dinen yaralı olabilecek aktiviteler sonucu vicdanen mutlu olunabilir. biraz vücudu ve beyni nadasa bırakmak gerekir.

(bkz: beyni nadasa bırakmak) *
öbür dünyada mutlu olmak için senede sadece ~45 saat aç kalmak günde 5 vakit namaz kılmak vs.vs.vs yapmayı anormal olarak görenlerin açacağı türden bi baslık... beni karıştırmayın annem bana sözlükte dini, siyasi tartışmalara girmeyi yasakladı.
(bkz: kendini 30 metre öteden belli eden başlıklar)
dindar bir zihniyettir. (bkz: zoruna mı gitti)
30 gün boyunca, 15 saat boyunca sadece 15 saat yemek yememezlik yapmayan kişi değildir.

aynı zamanda da, mensubu olduğu dine bağlılığını bildirerek imsak vakti niyetini etmiş olduğu oruca binaen, harama yan gözle bakmamaya çalışır; dilini bozmaz, büyüklerimizden çocukluğumuzdan bu yana duyduğumuz üzere, kısacası eline diline beline hakim olur; bunun amacı budur zaten, sadece 30 gün boyunca 15 saat boyunca yemek yememek değil.

amma velakin, dini, dili n'olursa olsun, artık, tepki çekmek mi, dinimize bok atmak mı, polemik oluşturmak mıdır amaçlar... ? orası bilinmez !
(bkz: oruç tutmanın verdiği dayanılmaz huzur)
(bkz: 7 gün 24 saat boyunca islam a sataşan zihniyet)
oruç tutmayan insanın oruç ibadetini yerine getriren insanları görünce yaşadığı hazımsızlığın tezahürü başlıktır. soda iç geçer.
oruç tut sıhhat bul. * *
hayatında etsiz sofraya oturmamış ve açın fakirin halinden anlamayan ve de açın fakirin halinden anlamayı çalışanları da anlamayan beynini değil işkembesini doldurmakla meşgul olan zihniyetciğin vardığı yargı.
orucu kucumseyen yargıdır. her yerde bas bas bağırarak aradığı inanç özgürlüğüne kendi eliyle darbe vuran saskinin sözüdür.

(bkz: oruc)
(bkz: oruc tutmak)
(bkz: orucun su içmeyi de engellediğinin unutulması)*
+kamil naber napıyosun?
-ölüm orucu tutuyorum abi.
+helal idealist adamsın haaa.

+mustafa naber napıyosun?
-oruç tutuyorum abi
+vay yobaz vay
zihniyet kısmına inanç yazılarak hatanın giderileceği bir başlıktır. zihniyet deyince saçma alışkanlıkları uygulayan ve saçma alışkanlıkları ortak özelliği olan bir topluluk gelir akla ve bu uslup çirkindir, hakaret içeriyordur. ölümden sonrası için çalışan insanlara hakaret etmek yerine ölümü yok eden birşey yap. sonra oruç tutmakta ısrar edenler varsa gel beraber küfredelim.
365 gün boyunca fikir olarak aç kalmaktan iyi olan zihniyettir.
kendini aç bırakırken, zihnini ve ruhunu doyurabiliyorsa bu kişi ne muazzamdır ama yine de bananedir sananedir.