bugün

görsel

Türkün bayramıdır. Kutlu olsun!
görsel
Türk "halkının" ingiliz emperyalizmini çiğneyişinin yıldönümü.

Anadoludaki onbinlerce yoksul ama cesur emekçiye; bu yoldaki destekçilerimiz, bir diğer sömürge halkı olmasına rağmen müslüman hindu demeden para hibe eden hint ulusal kongresine ve cephane sağlayan komintern ülkeleri azerbaycan ve sovyet rusya'ya, karakol basan kürt atlılarına, istanbulda yeraltı direnişine destek veren türk, rum, ermeni fark etmeden işçilere, aydınlara hepsine binlerce kez şükran. Bu zafer hepimizin. Kutlu olsun.

Sizleri de unutmadık http://m.uludagsozluk.com/e/33941973/
işgalciler ve yerli işbirlikçilerinin darma duman edildiği şanlı tarih.

türk'ün adını anadolu ve trakya'dan silmeye çalışanlar buna bir daha asla yeltenemezler.
Ulusumun bayramıdır.

Dünyanın tüm emperyal güçlerine karşı aynı anda alınmış zaferdir.

Kutlu olsun.
emperyalizmi, atatürk'ün sözleriyle, bu güzel vatanın harim-i ismetinde * boğduğumuz kurtuluş savaşımızın bayramıdır!

kutlu olsun!

gazi mustafa kemal atatürk ve vatan uğrunda savaşmış tüm şehit/gazilerimiz nurlar içinde yatsın!
görsel

Ne mutlu türküm diyene!
Unuttmaya çalışsanız da!
Kutlamasanız da!
Karalamaya çalışıp kötüleseniz de!
O bizim ve asla unutmayacağız!
Gölgesinden bile korktuğunuz mustafa kemal atatürk ve türk halkının mücadele zaferi!
görsel
Her milli bayram kıymetli ve değerlidir. Ancak zafer bayramının anlamı çok daha derin olduğundan meydanlarda en coşkulu haliyle kutlanan bayram olmalı.
Saçma sapan resepsiyonlarla heba edilen bir merasim haline getirilmesi de geçmişe yapılan en büyük saygısızlık olsa gerek.
Bayramımız kutlu olsun.
Allah zaferimizi daim etsin.
“Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur.” M.K.ATATÜRK
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!
görsel
Zafer bayramımız kutlu olsun.
Ne mutlu Türk'üm diyene!
Sanki bu zaferi top sakallı sarhoşlarla, gotu açık karılar kazanmış gibi, iki metinde bir M. Kemal in de arkasına saklanaraktan; bazı gotoşların akp liye, Müslümanlar a bel altı vurmaya çalıştığı konudur.

Lan pıtış bezi! Savaşı benim dindar olup, namazında ve niyazında olan atalarım kazandı ve Allah Allah nidalarıyla yeri göğü inletti. Bunu da senin gibi itler onun dinine , imanına sövesin diye yapmadı. Şimdi bir savaş çıksa hangi deliğe gireceğini bilmeyenlerin sıttın sene cesaret edipte katılamayacağı zaferdir. Allah şehitlerimizi rahmet eylesin.
görsel

"Ya istiklal, ya ölüm!" dedi ataların.. ister bir bayram gibi kutla, ister yad et dualarla.. Fakat ne olursa olsun unutma, kalsın hatırında..
görsel
Onurlu kişilerin kutladığı Zafer bayramıdır. Emperyalist maşalarının gittiği gün de ikinci Zafer bayramı olarak kutlanır.
afyon ovasından izmir'in dağlarında çiçek çiçek açan kahramanlara kavuşan aziz şehitlerimize, başkomutan gazi mustafa kemal atatürk ve gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımızla... kutlu olsun,daim olsun.
Zafer bayramimiz kutlu olsun. Tum gazi ve sehitlerimizden tanri razi olsun ve tabi ki başbuğumuz atatürktende.
görsel
Kutlu olsun!
tiyatro değildir 30 ağustos sonuna kadar gerçektir. boş laflara benzemez 30 ağustos gerçekten batıya hesabını ödetmektir. kendini başkomutanım diye avutmak değil başkomutanlığın ne olduğunu göstermektir 30 ağustos. tarih yazdığını söylemek değil tarih yazmaktır 30 ağustos. kendi askerine karşı düşmanlık değil askeriyle iç içe geçmiş bir halkın zaferidir 30 ağustos.
ben hiçbir zaman milli bayramları heyecanla kutlamadım. değer verdim ama kutlamak demek çocukken okulda törenlerle uğraşmak demekti ve ben de bu organizasyonu sevmediğim için kutlamak benim için bir eziyet oldu. o zamanlardan gelen bir alışkanlıktı bu.
bir saat önce tarih söylenince ister istemez dudaklarımdan : eskiden milli Bayramları kutlardık. cümlesi döküldü. bu benim kutlamayı Özlediğim için değil; değerlerimizin içinin boşalmasına böyle seyirci kaldığım için söylediğim en azından benim için anlamlı cümlelerdi.
ulusumuzun şanlı bayramı ve doğum günü. aynı zamanda ismimi veren doğum günüm. her ne kadar kutlamalara engeller çıkarılsa, iç düşmanlar dıştakileri sollasa da daha bir gür sesle ve gönülden kutlanmalıdır.

15 temmuzda bedava dakika vs. hediye eden operatörler görelim bakalım bu bayramda ne vereceksiniz?...
Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

15 temmuz türkiye tiyatro günü kutlamalarını gölgede bırakması dileğiyle...
"Ya istiklal, ya ölüm." Diyen şanlı ulusun şanlı zaferi...
Nasıl bir zaferse, kutlanmaktan vazgeçilmiştir.
kırgın ve hüzünlü bir milli bayramımız daha kutlu olsun!
Yurtta sulh, cihanda sulh!
Aziz Ata'm ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun!