bugün

bu memleketi seven herkesin bayramıdır. kutlu olsun...
yaklaşık yarım saat önce 85. yılını doldurduğumuz şanlı ve asil türk milletinin en büyük bayramlarından birisidir.
küçükken 29 ekim'de yapılan törenlerde can sıkıntısından patladığım, ama büyüdükçe sahiplendiğim kıymetini anladığım, bayramların en güzeli. kutlu olsun.
başta amerika olmak üzere, cumhuriyetimiz üzerinde oyunlar oynamaya çalışanlar, bütünlüğümüzü tehlike olarak görenler için de şöyle birşey var;

(bkz: since 1923)
sözde değil özde cumhuriyetçi uludağ sözlük yazarlarına kutlu olasıca en büyük milli bayramımızdır.
sırf yerel seçimlerden bir parça daha fazla oy kazanabilmek için bu toplumun arasına nifak tohumları ekenlerin inadına yurdun her köşesinde her bir türk vatandaşınca kutlanması temennimizdir.
Kutlu olsun tüm Türk Ulusuna ve Türk'üm diyene.

Beni en çok sevindiren ise, son yıllarda insanların 29 Ekim'i bir Bayram edâsıyla daha bir co$ku içerisinde kutlaması. Hep üzülürdüm çocukluğumda, resmi kutlamaları fazla a$mazdı.*
Son birkaç yıldır neslimiz biraz daha fazla bilinçlenmiş, 29 Ekim'de ellerinde Türk Bayraklarıyla Kutlama yapıyor, yürüyüşlere katılıyor, şenliklerde eğleniyor.
Ne mutlu ki bizlere bu günleri gösterenlere,

Ne Mutlu Türküm Diyene!
(#4156258)
ayağımızın altındaki toprak ile başımızın üstündeki ay yıldızlı bayrağımızın kıymetini daha manidar şekilde hissettiğimiz bayram.
ülkem; nice yıllara...

http://1.bp.blogspot.com/...-h/Bayra%C4%9F%C4%B1m.jpg
ii ki var böyle bir bayram.. kutlu olsun..
86. yılını kutlayacağımız bayram. tüm ulusumuza kutlu olsun. daha birçok 86 yılda yine aynı topraklarda kutlanacak olan cumhuriyetimizin simgesi olan en güzel günlerden biri.
sene içinde kutladığımız tüm bayramlarla karşılaştırıldığında en anlamlı bayramdır.
türkiye cumhuriyeti'nin devamlılığını sağlamak için bıkmadan, usanmadan kutlayınız.
kutlayınız ki; ders kitaplarından şanlı tarihimizin çıkartıldığı türkiyemizde, gelecek nesillerimize tarihimizi ve atatürk'ümüzü anlatabilme fırsatını kaçırmayalım. aksi taktirde bir süre sonra cumhuriyetin anlamını bile bilemeyen çocuklar yetiştirmiş olacağız.

(bkz: 29 ekim 2008 kutlamalarinin iptal edilmesi)
(bkz: cumhuriyet bayramı kutlamalarında ingilizce şarkı)
cok agir sartlar altinda kazanilmis ozgurluk bayramidir. ama turkiye'nin ekonomik olarak ozgur olmadigi bu devirde malesef buruk bir sevinc ile kutlanmaktadir.
son yıllarda tam da gündemin türkiye'de yaşayan farklı kökenden gelen türkiye vatandaşları ile ilgili sorunlarla dolu olduğu dönemlerle örtüşen bayram. ya birileri bu sorunları cumhuriyet bayramı arefesinde hususi çıkarıyor ya da bana öyle mi geliyor ne.

iyi bayramlar.
"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu 'Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.' demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, 'Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir' diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, 'demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek.'

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, 'ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.'

işte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!"
mustafa kemal atatürk
(bursa nutku)
türkiye cumhuriyeti gençligi her zaman vatanına,atasına layık gençler olacaktır.
bayramımız kutlu olsunn.

edit: bunu eksileyenler hala bu ülkede yasıyor ya yuh artık ya!
Cumhuriyet başlı başına yeterli değildir. Sac ayakları vardır ve biri diğerinden de kıymetli değildir. Sadece laiklik değil; demokrasi ve hukuk da benimsenmeli. Cumhuriyet de artık bayram etmeli.
Ellerimizde bayraklar Vatan caddesinde asfalt üzerinden tankların geçişini seyrederek geçirdiğimiz büyük bayram..
Atam (yıllık) izindeyiz!
en önemli milli bayram.
29 ekim 2010 . cumhuriyet ilanımızın 87. yılı kutlu olsun.
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanı anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan ulusal bayramdır.*
Bütün Türkiye'nin hiçbir siyasi görüş gözetmeden birlik ve beraberlik içinde kutlaması gereken ülkemiz için en yüce bayram kutlu olsun.
2010 daki 0 ları sil. kaldı mı 21. 2 ile 1 topla. etti mi 3. 21 ile 3 ü çarp. etti mi 63. 63+21+3 topladınız 87 eder! ve Cumhuriyetimizin 87. yılı kutlu olsun.
bu yıl kutlayamayacak olduğumuz bayram. (29.ekim.2011)
sebebi %60 küsur oydur.
hayırlı olsun.
tüm cumhuriyet neferlerinin cumhuriyet bayramı kutlu olsun!