bugün

1564 doğumlu olan el serhendi(imamı rabbani) efendinin 2000 - 2700 yılları arasında zamanda yolculuk yaptığını söyleyerek yazdığı üç ciltlik kitabın kaybolmayan bir cildinde geçen iddadır.

Yolculuğun türkiye ile ilgili kısmında Kanal istanbul projesine de değinen imamı rabbani 27 mart 2022 de 'istanbul cehennemi' adını verdiği depremden bahseder ve 3,2 milyon kişinin öldüğünü, kayıp ve göçlerle birlikte istanbul nüfusunun 6 milyona düştüğünü anlatır. Artık hakkımızda hayırlısı.

görsel
Evladım ilgilinizi çeker diye internette dolaşan ilgi çekici bir şey paylaşıyoruz.

Ama kehanet olarak görürsün ama saçmalık olarak ama inanırsın.

Ama neden eksilersin. Nasıl bir ergen ortamıdır.
halkı panik ve korkuya sevketmekten hakkında soruşturma başlatılacak amele beyanı.

ss aldım cimere atıyorum.
Verilen tarihe az kalmıştır, evet.
Gaybı Allah bilir.
ertelenmiştir.
Geçen sene başlığı ben açmışım.

Kurgu olduğuna kanaat getirdim.

Lakin tevafuk ya, mart ayında bir şey olur mu olmaz mı bilmiyorum. Son 5 günü kaldı zaten. Bir zuhurat görmeye çalışacağım. Görürsem ve anlatma izni gelirse anlatırım. Selamlar.
27 mart benim için önemli, 28nde olsun ne olacaksa.
Keşke bunu sen kendi kendine bileydin. Ne hakkın bizi de huzursuz etmeye.
1500'lü yıllarda yazılan metinde istanbul'un nüfusunun 17 milyon olacağını ve 6 milyona düşeceğini ifade eden söz. Devamında söyle diyor.
"deprem , boğaza paralel yapılmakta olan ikinci kanal inşaatı üzerinden küçük ve büyükçekmece havzalarını açarak daha sonra durdurulamayacak olan coğrafi bir değişikliğin başlangıcını oluşturdu. "

imam rabbani'ye ait denilmiş ama internette metnin asılsız olduğu söylenmiş tam bir kaynağı var mı bilemiyorum.
Evet bir bela tehir edilebilir. Lakin bu kavmin başına gelecek musibetin ertelenmesini hak edecek bir şey yaptığı da yok. Elbette gelecek ama 27 mart değil biraz ileri bir tarihte olabilir.
basbaya kıyamet kopacak arkadaş...
Tanıdığım tanımadığım tüm ulu yazarlardan hakkım helali hoş olsun. ;
depremde ölürsem bu son entrym olarak tarihime geçer
El Serhendi Efendi diye söylenen zaman yolcusu(!) zat 2014’te yaratılmış kurgu bir karakterdir. söz konusu metin 1500'lü yıllarda değil 2014’de Ot dergisinde yayımlanmış kurgu bir yazıdır. detaylar için:

https://teyit.org/analiz-...olacagini-yazdigi-iddiasi
Olmadı inanmamak lazım bunlara ama Nisan ayında büyük bir deprem bekleniyor haberiniz ola.
Geceyi sokaklarda geçirdik. Yapmayın böyle şeyler arkadaş. Buna da gerçekten inanan insan var mı ya.

Gerçekleşmeyen depremdir.
tipik bir boş kehanet daha koleksiyonlarımıza eklendi. artık kehanet çöplüğü leş gibi kokuyor.

hani 27 martta istanbul depremi oluyodu? niye kimse kehanetin tutmamasını konuşmuyor? nasıl, biliyormuymuş imamlar hocalar?

o yüzden her zortlayana, hacıya hocaya inanıp güvenmeyin, biraz akıllı olun. tutmayınca unutuluyor tabi, o kadar unutulanlar arasında bi tanesi şans eseri tutsa aa bildi diyecekler.
Tutmayan bir kehanet.
(bkz: imam ı Rabbani)

görsel