bugün

(bkz: ölmeden yapılması gerekenler)
(bkz: ölmeden önce yapılması gereken 5 önemli eylem)
(bkz: ölmeden önce yapılması gereken şeyler)
(bkz: istanbul da ölmeden önce yapılması gerekenler)
(bkz: ölmeden mutlaka sahip olunması gerekenler)
(bkz: ölmeden önce yapılması gereken 5 ibadet)
(bkz: ölmeden önce kesinlikle yapılması gerekenler)

iron maiden lan iron maiden, boru değil kesinlikle kaçmaması gereken konserdir.
uludağ sözlükte ekşinin yarısının yarısı kadar bile ilgi görmediği konser. adamlar 166 entryde an itibarı ile ama burada 30a ulaşılmamış maalesef.

neyse, söylenene göre setlist şu şekildeymiş efendim;

moonchild
can i play with madness
the prisoner
2 minutes to midnight
afraid to shoot strangers
the trooper
the number of the beast
phantom of the opera
run to the hills
wasted years
seventh son of a seventh son
the clairvoyant
fear of the dark
iron maiden
aces high
the evil that men do
running free
Seventh Son of the seventh son albümü üzerine kurulmuş bir konser olacağından, the clairvoyant, can i play with madness, moonchild, seventh son of the seventh son, the evil that men do şaşırtmamıştır. Fakat yurt dışında yaşıyor olmam ve setlistte afraid to shoot strangers gibi insanı hüngür hüngür ağlatabilecek olan bir şakının adrian smithle birlikte çalınacağını düşünmem sonucunda istemsiz olarak içime bir üzüntü geldi. Ne bileyim be orda olmam lazımdı.

Seviyoruz seni Maiden.
(bkz: orayı yıkarlar)
iron maiden resmi sitesinde açıklandığına göre bugün saat 11.00 de biletleri satışa sunulması gereken konserdir. 22 dakika geçti hala sunmadılar. telaşlanıyoruz.
biletlerin satışa çıktığı ama hangi kategorinin nerelerde olduğunu biletix göstermiyor hala. bir işi düzgün yapın be!

bu arada bilet fiyatları şu şekilde:

kategori 1 sahne önü - 320 tl
kategori 2 tribün - 270 tl
kategori 3 tribün - 220 tl
kategori 4 tribün - 170 tl
kategori 5 saha içi - 140 tl
kategori 6 tribün - 110 tl
En ucuz biletin 110 lira olduğu konser.
kategorisi belli olmayan konser
tiesto ya tum türbin aynı fiyat olur burda kategori olur saçmalıktan ote değil.

yıne gitmeye engel değil.
doğum günü hediyesi olarak arkadaşlarımdan biletini istediğim konser. ya giderim ya da giderim. *
kategoriler belirlenmiş konserdir.
böylece inönü stadının mayısta yıkılacağı iddiası da yalan olmuştur.
Gitmek istediğim ama gidemediğim ve bu durumu (bkz: WTF) olarak nitelendirdiğim konserdir . Ulan inşallah giderim ya gideceğim ulannnnn .
öküz gibi pahalı olan konserdir. hoş 850 liralık red hot chili peppers kadar öküz değildir ama bir stadyum konseri için anlamsız derecede çok kategoriye ayrılmış durumda. yapın bir eski açık bir geri kalan geçsin arkadaş illa eziyet çektirecekler. pozitif işte. onların yaptığı hangi işte hayırlı bir süreç olabilir ki!

iyi bir yerden izlemek için kişi başı 220 lira ödemeniz gerekiyor.
paraya kıyıp sahne önü olmadı saha içi bilet alacağım konser. tribünden maiden konseri mi izlenir lan?

ayrıca bilet fiyatları pahalı diyenin ağzına yumruğu geçiririm. castin bibır vitaminsizinin soytarılığı bile 650 lira lan? serdar ortaç izlemiyceksiniz sonuçta koskoca maiden.
ezan sesinden rahatsız olan zındıkların bangır bangır gitar sesinden rahatsız olmayacakları pislik organizasyonu.
bilet için para biriktirmeye başladığım ve lan ya biletler tükenirse hemen korkusu yaşatan konserdir.
anthrax'ın ön grup olduğunu öğrendiğimde sevinçten deliye döndüğüm konserdir ayrıca.*
konser aşırı pahalıdır şahsen ben tribün 80tl (en ucuz) saha için taş çatlasın 120tl gibi bir fiyat bekliyordum sahne önü uygun olmakla gerisi çok pahalı, 2011 de küçükçiflik parkı adı gibi küçük olduğu için pahalı demiştim ama bunun mantıklı bir açıklaması yok. birde bunun eziyeti var pendik'te oturan ve arabası olamayan biri olarak gece 3 gibi evdeyim e-10 sağolsun saha içi desen vıcık vıcık ergenlerin arasında kalacağız tribün desen sik kadar görünecek birde yerime oturan tipler var. keşke ön grup gene slipknot olsaydı biletlerin tükenmesine gelince ilk sahne önü bir kaç hafta sonra kategori 2 sonrasından 3 tükenir 4 ve 6 son günlere kadar olma ihtimali var saha içi ise her zaman olur çünkü küçükçiflikte vardı metallica'da son gün olmuştu.

maiden 2 aya kadar rammstein,metallica hele bunlardan birin ön grubu slipknot olursa seni ekeceğim.
biletler 25 martta başlamıştır.
bir justin bieber konseri olmayacaktir.
biter korkusuyla bugün sahne önü bilet aldığım konser.1000 kilometre yok gittiğimize değilsin en azından babaları yakından görelim.

edit; grup tshirtü giyip ortalıklarda dolaşan poserları metalci zanneden,(#19086741) yakın cigaraları yeah konsere gidiyoruz havasındaki ergen hip hop çıları görmemizi sağlayan konser.

bunların müzik anlayışı loop a alınmış osuruk ve geğirti sesleri olduğu için metal müziği ve onun felsefesini anlamalarını beklememek gerekir.*

http://video.uludagsozluk...%C5%9Fark%C4%B1lar-65526/
evet onlar bunlar işte! evde, okulda, işte, sokakta yürürken, süpermarkette kasa sırası beklerken gördüğümüz iron maiden tişörtlü genç insanlar, otobüste "ben rak dinliyorum" mesajlı, çatık kaşlı yüz ifadeleriyle kulaklıktan son ses metal ara gaz veren çocuklar işte. şimdi "nolur nolmaz kanka alalım biletleri gidelim kafaları sallıyalım allaaaah pogo hell yeah" çığlıklarıyla koca bir stadyumu doldurmaya hazırlanıyorlar.

işte hepsini bi arada görebileceğiniz konser bu konser, görmek isterseniz. ha müzik mi? ne? hı? duyamadım? gelmiyor sesin, tünele giriyorum ben.

edit:uludağ sözlük sayesinde öğreniyoruz ki bu kitlenin daha ilginç meziyetleri de var. misal kesinlikle iron maiden ve türevlerini dinlemeyen birisi, mutlaka demet akalın ve türevleri dinliyordur. yani bu bakış açısındalar. şimdi burda dinlediğim müzik tarzını veya isimleri döküp kontratak yapamayacak kadar yorgunum.

leave the emos alone.
(bkz: remember tomorrow) çalarlar belki diye gidilecek olan konserdir. seviyoruz. (bkz: argh)

http://www.youtube.com/watch?v=aqbSgCJiPN4
an itibarı ile saha içi biletimi almış bulunduğum, ve huzurlu bir şekilde temmuz ayının gelmesini beklediğim konser.
ramazana gelmesiyle konser beklerken iftar yapacağım konser olacaktır inşallah.

amin.
bilet fiyatları çok tuzlu olmuş, en ucuzu 110 lira. onda da heder oluruz o kalabalıkta.
ben büyük ihtimal gitmem, gidersem sağ çıkmam. ama olsun yine de, değer. en azından iron maiden konserinde ölmüş olurum.