bugün

aramaya inandım mamafih bu konu ile ilgili mersin ayağının bile bir başlığı bulunmasına rağmen istanbul için açılmaması ilginçtir..

http://www.biletix.com/we...sEvent.do?eventCode=HVM02

anathema'nın yeni melek'te vereceği bir konser olup ön grup olarak catafalque'nun çıkacağı konserdir..bilet fiyatları balkon 41 ytl salon ise 29,5 ytl'dir..

ve evet anathema her sene istanbul'a gelir fakat her zaman o konsere gidilememektedir..bu sefer gidilesidir..
3 tane bileti son dakkada satarak kaçtığım konser. ses sisteminin kötü olduğu içime mi doğdu ne?

bu arada anathema biletleri karaborsada iyi para ediyor. bir dahaki gelişlerinde muhakkak değerlendireceğim... *
anathema'nın artık gelenekselleşmiş istanbul konserlerinden biri.
playlist bakimindan $ikayeti olanlarin sinirdi$i edilmesi gereken konser. ne calmadilar ki? klasik shroud of false+fragile dreams ba$langici, hemen arkasindan gelen lost control, empty.. ses duzeninin kotu olmasi lost controldaki kemani yedi biraz ama olsun.. inner silence vardi, judgement vardi, judgement'in solosunu yine calmamalari da bir uzuntu kaynagiydi benim icin.. hic beklemedigim anda gelen temporary peace sanirim konserde beni bitiren andi.. (bkz: temporarypeace)
deep vardi, forgotten hopes vardi, konser boyunca yaptigimiz tezahuratlar sonucu sonunda calinan regret vardi.. clean vokalle de olsa gelen sleepless ve a dying wish vardi ki a dying wishin son kismina siki$tirilan the wall giri$i de ayri bir renk katmi$ $arkiya dun bunu gorduk.. herkesin beraberce aglayarak soyledigi one last goodbye ve angelica da zaten olmasi gerekenlerdi..
araplar icin dannynin ozel olarak anons ettigi sentient da bizim icin $ansli bir andi, bildigim kadariyla daha once canli calinmami$ti konserlerde..

ozetle mukemmel bir konserdi benim icin.
unuttugum sanilmasin, seems like you're trying to bring me down back down to earth.. o solo bu konsere nokta olmaliydi aslinda, virgul degil.
playlist açısından bakıldığında çalınmadık şarkı kalmamıştır fakat ses düzeni gerçekten çok kötüydü..hele ön grup olarak çıkan catafalque resmen bize gürültü dinletmiş, hatun vokalin sesini çok az duyabilmişizdir..kuruçeşme arena seçilseydi o zaman da dolduralamayacağı korkusu olurdu belki ama yeni melek gibi düğün salonundan bozma bir yerde böyle bir konseri kaldıramayacağını göstermiştir..seyircinin regret isteğine vincent cavanagh "oh shit, don't say that no, fuck regret" demiştir fakat kıramayıp "it's your fault" diyerekten yine de çalmışlardır..seyirci kalitesi bakımından çok alt seviyelerde olan konser uzunluğuyla bacakları yormuş fakat kulakları baya bir sevindirmiştir..

ayrıca o nasıl bir fragile dreams nasıl bir a dying wish demeden de kendimi alamıyorum..
finalde comfortably numb çaldıkları konser.