bugün

galatasaray'ımızın kazanmasını temenni ettiğimiz maçtır.
galatasarayımızın kazanacağı maç.*
beşiktaş maçı sebebiyle uefa'nın ertelediği maç.
(bkz: o ne lan)
Galatasarayımızın yabancılarının gününde olduğu bir maç olursa izleyenlere tam bir futbol zevki yaşatacağı maç olacak. Gerek A.Madrid Olsun Gerek galatasaray hucümda çok güçlü takımlar. Sanırsam Maçın kilit kısımları defans olacak. işte bu gerçeği düşününce insan bir tırsmıyor değil hani.
uefa bile galatasaray'ı kolluyor lan! bu maç niye ertelenir*
rövanş maçıdır. ilk maç turu belirleyecektir.
bazılarının türkiye'de galatasaray'ın korunduğu yetmemiş gibi avrupada da korunduğunu idda ettiği götünden, uydurduğu söylentilere neden olan maç.
atletico eski atletico değil, gs alır.
galatasaray defansının yapacakları belirleyecektir. eğer sakatlık kabusu sürmezse galatasaray bu maçı kesin kazanır ancak diğer maçın skoru önemlidir.
18 subat 2010 persembe günü oynanacak ilk maçın 3 gün sonrasında besiktas maçı olduğu için 25 subat 2010'a alınan maç. hani üst üste persembe, pazar ve salı maç oynanamaz diye. eğer oynayacak takım varsa buyursun oynasın. ayrıca uefa tarafından alınmıstır. bazı geri zekalılardan habersiz tabi, uefa.
şartlar ne olursa olsun harika bir atmosferde oynanacak maçtır.bu kadar emin konuşuyorum bak,tıklım tıklım olacak ali sami yen.
bu nedenden ötürü ertelenmiş maçtır;

(bkz: 23 şubat 2010 galatasaray atletico madrid maçı/#6816598)
agüero denen insan üstü şahsın durdurulması takdirde rahat yeneceğimiz bir maçtır.
galatasaray'ın, güçlü olduğu kadar dengesiz bir takım olan atletico madrid ile oylayacağı karşılaşma. kadroya baktığında insanın içi gidiyor. forvet hattına bak, agüero ve forlan. koy chelsea forvetien ikili oynasınlar (nitekim agüero muhtemelen sezon sonu yolcu). takım dengesiz ama çıkışta, ikinci yarı ile birlikte toparlanmaya çalışıyorlar. zaten doğru düzgün oynatmadıkları maxi rodriguez'i postalayıp tiago'yu kattılar takıma. biraz daha derli toplu gözüküyorlar son haftalarda. ama bak ne dedim, dengesiz işte. pazar günü bunların bi getafe maçını izlesen, dersin ki bizim rize çamlıhemşimspor bu takıma gayar. o kadar vasat altı futbol oynadılar.

velhasıl-ı kelam, zor maçtır. galatasaray kendine güvenirse, atletico'nun tutuk olduğu onlarca maçtan birine de denk gelirse, neden olmasın bir maçtır.

ha olsun mu? olmasın tabi.
1-1 biten 18 şubat 2010 atletico madrid galatasaray maçı'nın rövanş karşılaşmasıdır.
atletico showu gorecegimiz agueronun 3 forlanin 5 tane atacagi ilk on dakkada 3luk olacak mactir. zaten bala gote ilerleyen galatasaray unutulmaz bir malubiyet alacaktir. atletico cok buyuk takim sufer takim barcayi yendiler olm gsyi havada karada sikerler ilk macta oynamadilar da ondan. hic sansi yok gs'nin 3 atip bir sayacaklar falan filan.
nasil olsa yazilacakti bari hazimsizin biri degil ben yazayim dedim.*
0-0 veya lehine galibiyetlerde galatasaray, 2-2 ve üzeri tüm beraberlikler ile lehine galibiyetlerde atletico madrid turu atlayan taraf olacaktır.
1-1 bitmesi durumunda uzatmalara gidecektir.
(bkz: hadi inşallah)
galatasaray için hayatının en kolay maçı olacağını düşündüğüm karşılaşma.

0-0 gibi sonuç yeterken ve de a. madridin mutlaka galip gelmesi gereken bir maç olmasıyla, muhtemelen barosunda döneceğini göz önüne aldığımzda, sabri ve keita ile sağ kanadı yıkar geçer ve maç koparırız.
galatasaray ın hiçbir şekilde küçümsememesi, 3-0 öne geçse de garanti gibi görüp maçı bırakmaması gereken maçtır.

malum, daha önceden acı bir tecrübemiz var: (bkz: galatasaray hamburg mac ozeti)
atletico show'un yaşanacağı atletico madrid'in maç başlamadan 3-0 öne geçmesiyle başlayacak, 20. saniyede rijkaard'ın agüero'ya "hasktir pezevenk osman, adam mısın lan!" demesinden kelli kırmızı kart görmesiyle devam edecek maç. 5. dakikada sabri sarıoğlu topladığı çarşamba ahalisiyle ujfalusi'ye tekme tokat dalacak, "ulan sen prag'ın içindeysen ben çarşamba'nın dağındanım" diyerek affetmeyecek. bu süreç içinde hakem sıkılıp yan hakemle köşe gönderinde pişpirik oynayacak, arda keita'ya turk 101 dersi verecek, keita "abi onu bunu geç orospu nasıl deniyor onu söyle?" diyerek konuyu açıklığa kavuşturacak. 60. dakikadan popescu'nun müthiş kafa vuruşuyla durum 4-3'e gelecek ve galatasaray turu geçecek derken amerika iran'a savaş ilan edecek, atom bombaları havada uçuşacak, uefa muefa kalmayacak...

edit: niye kötülendi lan bu? şaka amaçlı yazmıştım bunu. ironi falan? ohoo...
galatasaray'ın kazanacağına inanılan maç. biliyoruz, inanıyoruz, her zaman peşindeyiz.

(bkz: galatasaray adının olduğu yerde umut vardır)
ilk maçtan daha zor, ama galatasarayımızın kim oynarsa oynasın aslanlar gibi mücadele edeceği maç olacaktır
(bkz: bekle beni)
(bkz: ali sami yen)
tsi 20:00'da star tv'den naklen ekranlara gelecek maç.