bugün

nolur yine galatasaray'ın oynadığı, fenerbahçe'nin aldığı bir maç olmasın diye dua ettiğimdir.
"galatasaray'da iyi ki sabri var" demeye sebep maç.
--spoiler--
ey ruh geri geldin. hoş geldin!
--spoiler--
fenerli tosuncukların ilk yarı itibari ile yusuf yusuf sesleri ile ortalığı inlettiği maçtır.

yatın kalkın volkan'a dua edin, bir daha bu kadar şanslı olamayabilir.

ya da önceki seneler gibi şanslı olamayabilirsiniz.
galatasaray'ın beklenenden iyi, fenerbahçe'nin ise beklenenden oldukça kötü oynadığı karşılaşmadır. maçtan önce bir galatasaray taraftarı olarak hiç umudum yoktu. hatta üsküdar merkezde, capitolde gezen fener formalı elemanları göstererek eşime bak bir tane gs forması göremezsin, saklanıyoruz şu anda dedim.

ama tek bir umudum var, bu kadar favori bir takıma karşı allah allah deyip de bir umut belki puan alırız demiştim. bakalım ne olacak. ilk yarı umudumu korumam gerektiği yönünde mesajlar alıyorum kozmosdan.
galatasaray'ın ekstra motivasyonla güzel oynadığı maçtır.
ama tabii dakika 60'dan sonra maç daha ilgi çekici olacak; zira gs baya yoruluyor, güçlü olan, kondisyonu yüksek olan ayakta kalır.

edit: alex'in çıkıp semih'in girmesi lazımdır.
galatasarayın herkesi şaşırtarak feneri fallafoş ettiği maçtır.
galatasaray'ın ilk yarıda beklenilenin üstünde futbol oynadığı maç.

maçın hemen başında pino'nun şutunu gökhan gönül son anda çizgiden çıkardı. ilerleyen dakikalarda Lucas Neill ve pino'nun ceza sahasının hemen dışında yaptıkları etkili vuruşları da volkan müthiş çıkardı.

ayrıca elano, galatasaray'a geldiğinden beri en etkili futbolunu sergiliyor. bütün eksik, golü yapacak isim olan baros. bugün sahada olsaydı şu an skor çok farklı olurdu.
galatasay'lıların eski huylarını geri kazanıp yine maç bitmeden büyük konuşmaya başladıkları maç.
durun yiğitlerim, maç 90 dakika. yenebilirsiniz eyvallah, ama bu özgüven, saldırganlık ne? yılların birikmişliği mi?
galatasaray fenerbahçe'yi istatistiki olarak eziyor, araya hakem girmeye çalışıyor ama dur bakalım.
boşuna aramayın dediğim maç. izlenmiyor takılmalar filan.
galatasaray açısından bakılırsa, ilk yarısı herkesi hayretler içerisinde bırakan maç. fakat mevcut kadro 90 dakikayı hayatta çıkarmaz. elano, misimoviç ve pino'nun oyundan düşmesi söz konusu. 60. dakikadan sonra beklenen düşüş olursa ve, alex'in yerine semih girerse, fener kesin gol bulur.

umarım yanılırım.
semih alex'in yerine oyuna girerse, maçın seyri fenerbahçe'nin lehine dönecektir. hadi aykut hocam yaa...
bi galatasaraylı olarak ümitlenmek istemediğim maç. sonra kötü oluyor.

(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
(bkz: aykut senden bi zikim olmaz)
(bkz: dua eden fenerliler)
gooooooooooooooooooooooooool!

galatasaray'ın 1-0 öne geçtiği.

ha aslanım böyle devam.
fenerbahçe'nin ikinci yarıya daha etkili başladığı maçtır.
tugay kerimoğlu aşka gelmiş.kenarda ısınmaya başlamıştır.sanırım az sonra oyuna girmeyi düşünüyor.
ilk yarı itibariyle aykut un küçük maçlara kral teknik adam; alex, dia ve stoch tan oluşan üçlünün de küçük maç ofansı olduğunu gösteren maçtır.
niang ceza sahasına kadar girdi ama gol olamadı.
2 kalp krizi vakasının olduğu maç.
fener 2. yarı üstünlüğü ele aldı ama gol bulamazsa galatasaray atacak ve ondan sonra fener için maç çok zora girer.
misimoviç çıktı yerine barış girdi galatasaray'da.
Hagi'nin beraberliğe yatmaya başladığı maç.