bugün

(img:#1281531)
(img:#1281532)
Su an 3 bültenlerinde süper ligin yıldızları haberi var.

Kuranda okunmuş...
özgür iradeye inanmam lakin bu videoya fake deyip bu insanların türk askeri olmadığını söyleyerek içini rahatlatan (video sahte diyor adam sonra da türk askeri olmadığından bahsediyor, insan olması önemli değil yani türk askeri değilse sorun yok), videonun paylaşıldığı sitelerde yanan insanları türk olduğu için kızarmış hindiye benzeten insanların yetiştirilme koşullarını sikeyim. yapay zekaya sahip robotlar üretilse de ananızı sikse artık yeter. bıktım.
Bu çomarlar "çaldığını gözümle görsem inanmam" diyen değil mi idi.

Bunlar neye inanır ki?
adamlar ses kayıtlarına montaj diyor ama yaverin bile fetöcü çıktı bak diyor:) yaverin dinleme yapabileceği işine gelmiyor kaypakların *
bu konu 3 güne unutulur rahat olun, bi köprü açar, bi yol yabdım der, birde açılışta göbek atarlar ohh verir kış günü kömürü, makarnayı miss gibi herşey unutulur. sonuç olarak omurgasızlardan bahsediyoruz.
an itibariyle ekşi sozluge girilmemesi sebebiyle iyice gercek olduguna inandigim video.
Yazık günah ya, içim parçalandı videoyu görünce. Yalan çıksın gerçek olmasın, böyle bi vahşet olamaz. Arap dölleri, iyice nefretim haline geldiler.
videodakiler türk askeri midir isid figüranı mıdır bilemiyorum. Ama izlediğim görüntülerde iki insan yanarak ölüyor. Ağır prodüksiyon var. Planlar filan baya uğraşılmış. Ama bu oradakilerin gerçekten öldüğü sonucunu değiştirmiyor malesef. Velev ki video sahte bile olsa , bu caniliğin filmini dahi çekenlerin o toprak başlarına geçmeli. Yarım saattir adamın ölürken söylediği sözler dönüyor kafamın içinde.
Sikeyim suriye'yi.suriyeliler akin akin kacarken bizim oraya girmemiz sacmalik degil mi? Emegi gecen herkesin amina koyayim.
Bir toplumun psikolojisini bozan üzerine montaj tartışmalarının yapıldığı vahim olaydır.
Kıyamet yaklaşıyor mu acaba? Veya artık kopmalı mı? Çünkü ben çok yoruldum. Öyle bir devirdeyiz ki, artık neye inanacağımıza, kimin doğru kimin yalan konuştuğunu kestiremez olduk. Tek istediğim şu lanet videonun montaj olması. Ben bunu da elçiye yaptıkları gibi Abd'nin bir oyunu olarak görüyorum. Milleti sokağa dökmek istiyorlar, kinlesinler istiyorlar, psikolojilerini böyle etkilemek istiyorlar. Bunlar hep amerikanın oyunu diyoruz ya heh işte tam da bu aralar onları yaşıyoruz. Askerlerin türk askeri olduğuna da inanmıyorum bunlar sırf Türkiye'yi savaşa sürüklemek için abd tarafından kurulan oyunlar. Eğer ki görüntüler montaj değil ise türk olmasa bile yanan bir insan var orada diyecek söz bulamıyorum. Hepimizin tek dileği ülkemizin üzerine kalleşçe plan yapanların Allah'ın bin belasını vermesi..
Yetti artık bu insan sevgisi cehennem edin orayı taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmasın.
ne desem eminim ki gg.

halep'te "ama çocuklar ölüyör ühühühühü" propagandası yapıp kurtardığınız ışidliler el-bab da türk askeri öldürüyor. aferin size akçomarlar.
malesef medyada göremediğimiz olaydır. O değilde o evlatların annesi? Anneleri ne yapsın?
izledim. allah kahretsin beni keşke izlemeseydim. insan yanarken annnee!! diye bağırır mı? bağırıyor 21 yaşındaki askerim... bundan sonra bu ülkedeki %8 işidçiler benim gerçek düşmanım ve kanlımdır
(img:#1281555)

bunu yaksalar iyiymiş.
Nefes alamıyorum ulan nefes alamıyorum... Bunun ne olduğunu tanımlayacak bir küfür yok dağarcığımda. insanlıktan nasibini almayan hasta ruhlu şerefsizlerin resmen prodüksiyonudur. Holywood filmi gibi yapmışlar bir de artist artist efektli falan, yuh be bu ne biçim dünya, bu nasıl bir kafa...
Seyretmez olaydım, midem kasılıyor düşündükçe...
Ama amaçlarına ulaştılar köpekler, maksat korku salmak, tamam ulan korktuk yeter, geberin...
Takıldığım bir nokta ölen askerlerin gözleri. Gözlerinde zerre korku yoktu.
Aklıma 2 ihtimal geliyor, birincisi ölümden korkmayacak kadar cesur olmalarıdır lakin bu kadar cesur bir askerin kendi ülkesinin ordusuna ve TSK'ya geri çekilme çağrısında bulunması saçmalığın daniskasıdır.
ikinci ihtimal ise hepimizin ihtimal olması bile gönüllere su serpmesine neden oluyor, yani olayın kurgudan ibaret olduğu.
ihtimaller çoğaltılabilir aslında fakat ikinci ihtimal en akla yatan seçenek. Belki de kalbim o yönde attığındandır orasını bilmiyorum...
dışarda tek yol bölge ülkeleri ile işbirliği yapıp ışid'in kökünü kazımaktir.
içerde tek yol yeniden istiklal mahkemeleri kurarak ülkemizdeki tüm ışid destekçi ve sempatizanlarini asmaktır.
23 Aralık Menemen Olayı yıldönümünde gerçekleşmesi manidar olaydır. Kubilay asteğmeni öldürüp, kafasını kesip direk üzerinde dolaştıran da şeriat devleti kurma hayali olan fanatik yobazlardı.

Askerlerin yakılıp yakılmaması sığlığına lütfen girmeyelim. Işid askerimizi öldürdü mü? cevabı hayır Veremiyorsanız devam ediyorum.

Kubilay şehit olduğu ve olay duyulduğu zaman halk olaya tepki göstermiş, soruşturmalar yapılarak yobaz tarikat mensubu onlarca kişi yakalanmış, ya hapse tıkılmış ya da idam edilmişti. Atatürk'ün olaya çok sinirlendiği, Menemen'i haritadan silme emrini o sinirle verdiğini ama ismet inönü'nün onu bu karardan vazgeçirdiği söylenir. Yine bugün idam yok Sığlığına girmeyin, faili yakalayıp ağır hapis cezasına çarptırmak da adaleti sağlar.

Olaylarda hiç haberim olmadan sosyal medya hesaplarına bakmak istesem bakamıyorum. Demek ki, hükümetin bilmemi sakıncalı gördüğü bir şeyler olmuş. Ne oldu? işaretler Suriye'deki askerlerle ilgili olduğunu söylüyor. Şehit olmama ihtimalleri var mi, keşke olsa.

Şimdi aklıma takılan şu . Işid'e mensup yobazlar askerimizi şehit ediyor ya. Niye medyada bu doğru düzgün yer bulmuyor? Suriye politikasının bizi batağa sokacağını söyledik yıllarca, ağzımıza ettiniz. Batağa girdik, beraber girdik. Hadi olan oldu diyelim. Ya arkadaş, bu adi heriflerin uzantısı yok mu ülke içinde? Niye en tepedeki adam ülkeyi onlara değil bana dar etmeye çalışıyor? Yapın operasyon, ama insan aklına geliyor şimdi. Acaba polise de sızdılar mı diye? Sızmadığına güvenelim mi?

örneği var işte, bir tarafta Kubilay, diğer tarafta Işid'in şehit ettiği askerlerimiz. Yapın karşılaştırmayı, ama ben kendi fikrimi belirteyim. Normal vatandaş olarak uykum kaçtı benim, orada devlet teşkilatı şehidimden haber alma ve çevremle paylaşma hakkımı gasp ediyor. Şehitlerin hesabını soracak işler istiyoruz, karşılığında şehitler anısına top oynatıyorlar. Daha da diyecek birşey yok. ne o bahane ettiğiniz videolara gerek var, ne de bir kişi veya partiye muhalefet ediyorum. Herkesin işinin gereğini yapmasını bekliyorum. Tablo da çok açık artık, bu saatten sonra kimseyi aptal yerine de koymayın, kimseden sabretmeyi de beklemeyin.

edit: imla, yazım. bu arada medya hala sus pus, inşallah askerlerimiz zarar görmemiştir. bu noktada birileri rahatını bozup içimizi rahatlatacak bir açıklama yaparsa iyi olur, sükut ikrardan gelir derler, devletimizi yöneten kim olursa olsun bu basiretsizliği yakıştıramam.
dünya lideri ile beraber -veya tarafından- kandırılmıştır.
(bkz: akp lilerin çok ağır suçlardan yargılanacak olması)
haber doğrulanmadan açıklama yapılması yanlış bir şey, bu nedenle hala medyada sessizlik var ki haliyle çok doğal. yalnız internetin yavaşlatılmasını ve bilgi kısıtlamasını hiç doğru bulmuyorum ve eğer haber doğru ise ülkemize yakışacak olan orayı dümdüz etmektir, cehenneme çevirmektir. Misliyle karşılık verilmesi gerekir, batıda artık türkiye de çukurda aksettiriliyor, gözlerde bitiriliyor.. Hangi ara bu hale gelebildik hayret ediyorum açıkçası.

ekleme: videoyu şuan izledim ve bu nasıl bir orospu çocukluğudur ya! ulan sizin Müslümanlara yaptıklarınız ne de bize laf ediyorsunuz. Alayınız gelsin soyunu sopunu siktiğimin kalleş hıyarları. haber daha doğrulanmadığı için asker demiyorum fakat zorla söyletilen şeyler olduğu aşikar. Benim babam da asker, çoğu kişi bu dediklerime tepki gösterecek olabilir belki fakat rasyonel biriyim. Asker olsunlar ya da olmasında Türk vatandaşı oldukları belli ve boyunlarına tasma takıp yerde köpek gibi süründürmeleri nedir tanrı aşkına ya. Sizin yaptığınız mı Müslümanlık. Hangi kitapta var ulan bu! Hükümet inşallah sözel olarak kınamakla bırakmaz umarım... Bu amına koduğumun terörist köpekleri layığını bulmalı, o toprakları size yar eder miyiz!

ekleme 2: 3. yazıdaki arkadaşa cevap vermek istiyorum, olay sindirilme falan değil şuan anlamak istediğin gibi anlıyorsun her yazıyı sanırsam. Olaya biraz geniş çerçeveden bakmasını öğrenirsen biraz daha sağduyulu olabilirsin. eğer ki bu iddialar yandaş veya yandaş olmayan kanallar tarafından ortaya atılsaydı halk fevri bir şekilde hareket edip istenmeyen sonuçlar doğurabileceği için bu önlem alınıyor ki zaten günler sürmüyor merak etme. 5. girinin yazarı 'pembe inci tanesi' demek istediklerimi tercüme etmiş zaten, okuyabilirsin.
Olay doğrulansın doğrulanmasın Bu konuda Medya sansürü doğal falan değil. Demokrasilerde Hiçbir konuda medya sansürü doğal değil zaten.
Ne kadar da alışmışsınız sindirilmeye.
"Bu video ışid tarafından yayınlandı. Doğrulanmadı ama böyle bir iddia var. Gercek olmasından endişe duyuyoruz şeklinde haber yapılmalıydı."
çok sevdiğim bir sözü vardır bu ülke ve bu millet için canını tereddütsüz bir şekilde ortaya koymak için gönüllü olan vatan evlatlarının. "bir ölür bin diriliriz" derler..... Adamlar ülke için, millet için, hayatlarını ortaya koymuşlar. ülkü ve ülke için en büyük bedeli ödemişler burada üç beş kendini bilmez şuursuz goy goy peşinde.

işid'in ne mal olduğunu zaten tüm dünya biliyor. Burada sizin bu goygoyunuzun maksadı ne? Açık açık söylesenize derdiniz nedir?
Türkiye suriyeden çekisin mi diyorsunuz, ne diyorsunuz siz?

O askerler orada canları ile kilisi antepi roket saldırılarından koruyorlar. Onlar orada olduğu için, o pislikleri orada karşıladıkları için, onların o vahşetini o kalleşliğini orada göğüslediği için işid gelip memlekette rahatça onca pislik yapamıyor.

Onlar orada olduğu için kodumistan sevdalıları kantonlarını birleştirip sınır hattını sarıya boyayamıyor. O vatan evlatları orada olduğu için, orada şehit olmayı göze aldığı için ve şehit olduğu için bir vatanımız var ve olmaya devam edecek. Ama buradaki kodumistan sevdalıları ağızlarında salya ve köpük saça saça o kahramanların hatıralarını bile pis amellerine alet etmekten geri durmayacak kadar alçak, şerefsiz ve haysiyetsiz o apayrı bir konu.....