bugün

Referandum sonrası Partisine kayıt olacak Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'nin başına geçeceği kongre

Kaynak: http://www.hurriyet.com.t...arihi-belli-oldu-40440217

Akabinde olaylar gelişir.
ne zaman bıraktı partisini de başına geçecek tekrardan? akp hangi kararda tayyip le çelişti de çift başlılık bitsin diye başkanlık istediler?
var mı akp nin içinde tayyibin dediğini yapmayacak bir ciğerli adam? kimi kandırıyor bunlar amk?
Demokrasinin zirve yapacagi kongredir. Bir tarafta rte, diger tarafta binali, gul ve davutoglu da aday olurlar kesin. Son oya kadar kirasiya mucadasfgjkl. Saka lan saka, tayyip tek aday iste.
binali çok sıkılmıştı zaten. 23 nisan da geçti zaten kak çocuum ordan.
rtenin genel başkan seçileceği ve resmi olarak partili c.başkanı olacağı gün.
derken; partili adalet, partili kalkınma ve olaylar gelişir...
Ekonomi çok kötü gidiyor. Ufukta da düzelme gözükmüyor. En son AIKM kararı her şeyin üstüne tuz biber ekti. 29 Nisanda Avrupa Birliği Türkiye'yi görüşecek. Belki ilişkilerin kesilmesi anlamında bir karar çıkmayacak ama bütün bunların doğrudan yatırımları olumsuz etkilediği çok açık. Yani ihtiyacımız olan yabancı sermaye sadece borsaya sıcak para olarak giriyor çünkü borsa ve türk lirası çok ucuz. Bunlar hep yabancıların kısa vadede çok para kazanıp kaçma tutkusu. Dünyada son zamanlarda artan risk iştahı tersine bir dönsün veya Türkiye'de bir olumsuz gelişme görülsün hemen kaçmaya hazırlar. Enflasyon yukarı yönlü, turizm çökmeye devam vs.

Bütün bunları görüyorlar. Onca yalanla pompaladıkları krediler yatırıma değil lüks eşyaya, personel maaşı veya faiz ödemeye veya borcu borçla kapatmaya gidiyor. Yani bu kredilerin dönüşü yine yalan. Oysa kredi hacminde dev bir genişleme var. Bunlar nasıl geri ödenecek? işte o zaman geldiğinde zaten durgun olan piyasa gömülmeye başlayacak.

Bunları hep görüyorlar. Fakat akılları yetmediği veya çok geç kaldıkları için bir şey yapamıyorlar. 2019'u beklerlerse AB ve turizm korkusuyla sahil kesimlerden içlere doğru burnunu sokmaya başlayan hayırcıların sayısı katlanacak. Dikkat ederseniz hayırcı kentlerin çoğu turizmden ve AB'yle olan ticari ilişkilerden para kazanan kentler. Bu insanlar gerçeği görmeye başladı. Çomarlarsa daha henüz tam bir şey hissetmedi. Onlara da dokunmaya başlayacak yakında.

Aceleleri bu yüzden. 2019'da tepetaklak olabilirler; karabasanın farkındalar.

Olan yine bize olacak.
RTE nin karşısına biri çıksa da eğlensek derdik ama çok da konuşmaya gerek Yok.

Ben, şehir şehir gezip ben çok gereksizim ya diyen binali Yıldırım in kabine de ve yürütmede nerede olacağını merak ediyorum.

Ve devlet bahçeli ? Ben pazarlığın sonucunu görmek istiyorum. Bahçeli kabinede yada Başkan yardımcısı olarak bir şekilde olacaktır. Olmazsa komple skandal. Olursa yine skandal ama olsun.
dünyada ilk kez başbakan sıfatıyla şehir şehir dolaşıp "siktir edin beni, başbakana gerek yok. o yüzden referandumda evet verin" diyen binali bey'in işsiz kalacağı gündür.

görsel
kim seçilir acaba diye düşündüğüm kongredir. binali beye yeni bir iş bulmak gereklidir.
çok çekişmeli ve helecanlı geçmesi beklenen kongredir.

görsel

düşünsene tek bir aday var lan sonucu o kadar belli ki. karşısına birisi misal binali bey es kaza rakip olarak çıksa ülkenin başbakanı fetocu olmak ile itham edilip görevlerinden azledilip göz altına falan alınabilir. çok büyük demokrasi var ülkede o kadar büyük ki altında eziliyoruz artık..
tam eski komünist sistemleri gibi

bir tane aday var

ve

üyelere ölene kadar mokoko diyorlar.
görsel

ikinci abdülhamit tarafından şereflendirilmiş kongre.

Yemin ediyorum zerre kadar izan yok bazılarında.
Kongre konu başlıkları
Nasıl bir suni gündem yaratalım.
Hangi sözlerimizden dönelim.
Hangi yeni yalanları söyliyeceğiz.
Kimlere bok atacağız.
Ülkede soyup soğana çevirmediğimiz neresi kaldı.
referandum da "hayır" veren barzoların ya zaten tek aday var, heyecanla geçecek diye dalga geçtiği kongre.

iyi de sayın amına koyduklarım zaten 25 milyon seçmen tayyip e oy veriyor. farklı adaylar olsa bile adam karşılarına kareli ceketini koysa ezici bir farkla kazanır.
Hayır Kongre zaten baştan yalan da, birde kanaldaki konuklar öyle bir güzellemeler yapıyorlar ki, sanki bir çok şey değişecek gibi..Kendilerini kandırıyorlar, bunu da bal gibi biliyorlar..Neyse ama adamlar kazandı bir şekilde, yapıcak hakikaten bişey de yok.
bunlar kayışı koparmış;

görsel
an itibariyle genel başkan adayları konuşmalarını bitirdi.
birazdan oylamaya geçilecek.
çok heyecanlı ve çok çekişmeli geçiyor.

genel başkan adaylarından recep erdoğan yaptığı konuşmada;
"15 temmuz'da milletin demokrasiye sahip çıktığına vurgu yaparak, yerli uçağımızın göklerde olduğuna, bundan gurur duymamız gerektiğine" değindi.

diğer genel başkan adayı tayyip erdoğan ise;
"müttefikimiz abd'nin ypg'ye silah yardımı yapmasının kabul edilemez olduğunu. bu konuda son derece kararlı olduklarını" söyledi.

son genel başkan adayı recep tayyip erdoğan ise;
"fetö ile mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini söyleyerek, marmaray, 3. köprü, istanbul-izmir otobanı ile osmangazi köprüsünün ne kadar trafiği rahatlattığını, ayrıca 3. havalimanının dünya tarafından kıskanıldığına" vurgu yaptı.

her üç aday da çok güçlü söylemler içinde.
çetin bir mücadele, kıyasıya bir oylama olacak gerçekten.
nefessiz seyrediyoruz.