bugün

17 güzeldi diyordum. ancak 19 daha güzelmiş, umarım hemen bitmez diyeceğim de 19u da yarılamışım neredeyse..
Benim için duygusal olarak biraz sızılı geçti ama yine de hayatımın en güzel ilklerini de bu yaşta yaşadım.
Hayat pespembe gelir bu yaşlarda insana. Gezin tozun eglenin yaş ilerledikçe yapmadıklarınız için pişman olursunuz.
Genelde karıyla kızla takılmanın yoğun olduğu yaşlardan biridir.
Asla 20 olmak istememektir.
tamam amk. 19 yaşındasınız ve memnunsunuz.
Nedense bu yaşta hep öleceğimi düşünürdüm.
acayip bir durum len. biz genelde 18 den 20 ye atlıyoruz büyütmeyin gençler :D
ne güzel şeysin sen hep yaşın 19

mfö
en bağımsız yaş kanımca ne artık yetişkinsin sorumluluklar boyunu aşmış ne de o ergensin arada birşeyler.
şimdi millet yaşıma göre çok aklı başında olduğumu düşünüyor sen 18 misin ben seni 70 sanıyordum diyorlar, e artık yaş almaya başlayınca yaşımın insanı olmaya başlayacağım, olmam gerektiği gibi olacağım ve bu hiç ilginç değil.

ne yapsam yaşlanınca da çocuk gibi mi davransam acaba?

bir yıl sonra dahil olacağım yaş grubu.
en Güzel yaştır.

kendi adıma tanımlayacak olursam düşüncelerin ve ideallerin değişmesi sonucu ortaya bir takım karmaşıklıklar çıkıyor..

20 olmak istemezsiniz ama 18 olmadığınız için de mutlusunuzdur.
çünkü artık aklınız 5 karış havada değildir..
Başladı bitiyor. Herhangi bir yıl. Üzülüyorum, yine hayallerimin olduğu ama yaşayamadığım bir yaşımı daha bitiriyorum.
30lu yaşlara yaklaşırken özlenendir.
19 yaş ilk defa ailemden uzakta kalmaya, alkol almaya başladığım, yerleşmeye bıraktığım fikirlerimi yerlerinden kaldırmaya yeltendiğim, karakterimi temelinden sorgulamaya başladığım, ikinci defa aşık olduğum ve daha bir sürü şey... Belki de bunların hiçbiri gerçekten yaşanmadı. Yaşananların hepsi yanılsamaydı. Hayatın yanılsama olduğuna emin değilim. Şüphelerim var. Bu konuda kimse kendinden emin değil. Neyse konumuz bu değil. Şu an beklemediğim durumların geliştiği anormal bi durumdayım. Üniversiteye dindar başlayan arkadaşımın dinle dasak geçtiği müezzinlik sahnelerini gerçekleştirdiği teletabiler gecesine tanık oluyorum. Sevdiğim kızın erkek arkadaşıyla kamplardan kampa şehirden şehire geçmesine üzüldüğüm hayatın boşluğunun tesadüflerden ya da yapmaktan çekindiklerimden ne kadar etkilenebileceğinin farkına vardığım geceyi yaşıyorum.
Siz siz olun benim yaşadıklarımı yaşamayın. Yapacağınız şeylerin hayatınıza etkilerinden çekinmeyin. Tamamen iç dökme ve okuyanların iyiliğine yazdığım entryi sonlandırırken size söylemek istediğim en önemli söz hayatta yapacaklarınızdan korkmayın veya korktuklarınızı yaşamaktan...
https://youtu.be/yDlwD2TJsUw böyle bişeydi *
Yaklaşık bir ay sonra içinde olmaya başlayacağım durum. Yıllarca 18 olmayı beklemiş biri olarak aynı zamanda hızla geçen 18imin arkasından ağlamaktayım. Insan ne yazık ki elindekinin kıymetini bilmiyor.
2 sene önce olduğum. keşke geri dönebilsem şu anki aklım olsa hayatımı düşünemiyorum bile. mükemmel olurdu. geç değil tabi. bekle bemi almanya
Bi numarasını görmedim daha.
Hep kalabileceğim yaş. Hatta yirmi olmamak için büyük uğraşlar veriyorum bile. Uf şu yaşım bitmeden gidip bi şeyler yapıyım 20 yaş bok gibidir kesin.

Olgunlaşmak filan istemiyorum. Cıvıtabilmeye sonuna kadar hakkım olsun istiyorum. Biraz tecrübesizliğin verdiği salaklıklar yapmak istiyorum hem ailemden hiçbir şey için izin almak istemiyorum. Bunlar için daha ideal yaş olamaz bence.

Aradan bir ay bile geçmeden gelen edit:

Bu müthiş ilişkim olduğuna inandığım arkadaşa doğum günü hediyesini vermeye sürpriz yaparak gittiğimde ne göreyim bi de???? Sarmaş dolaş bi kızla oturup benim kapıdan girdiğimi görünce hemen kızı bırakıyor. Malbayım beeee. “Hediyeni verecektim” diyorum kızın olmadığı bi yerde veriyorum dudağımı öpüyor. Çüş be kardeşim artık. Ama yok suçu yok ben dedim “istediğinle takıl ya” moduna giren bendim de bari gizlemeye çalış. Olayların devamını anlatmayım da unutayım. Ya da belki bi entryde yazarım.
Zordur.
sanki hala 18 yaşındaymışım gibi geliyor bana. 18 yaşa o kadar alışmışım ki ama doğum tarihim itibariyle 19'um.
en güzel yaşta olmaktır.
tam gençlik döneminde ve dingin bir psikolojide olmaktır. olgun olmaktır.
olgun olmak falan değildir, boş yapmaktır belki...