bugün

2013 nba finalleri 6. maçı. miami heat in sahası american airlines arena da oynanacak. salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 4 te cnntürk ten yayınlanacak.
spurs ün 3-2 ye getirdiği seride miami de oynanacak olan ilk maçtır. seyirci avantajı miami ye dönmüş olsa da seri avantajı spurs tarafında ve burada kaybedilecek olan 1 maç herşeyi bitirecek. miami 3-3 e getirirse şansı oldukça yükselecektir ama işleri hiç kolay değil. lebron James - dwyane wade ikilisinin 4. maça yakın bir performans çıkarması ve takım savunmasının fazla hata yapmaması halinde kazanılabilir. manu ginobili nin yine ilk 5 başlayacağını düşünüyorum, bu da başka bir zorlayıcı etken olacaktır.

yine de miami nin bir şekilde kazanacağına inanıyorum. 2 sene önce yapamadılar ama bu sefer durumlar biraz daha farklı, en azından mental açıdan daha iyi bir lebron var. her ne kadar seride çok iyi durumda gözükmese de...
spurs ün yüzüklerle döneceği maçtır işallah, maşallah...
(bkz: #20074940)
mutlaka izlenmelidir. Çok heyecanlı ve çekişmeli olacağı kesindir.
bu akşam sandığım ve sözlüğe yazmayı yeni akıl edebildiğim maçtır.

miami nin kazanacağı maç.
iddaa'nın alt üst baremi olarak 191,5 açtığı maç. alt olur, ayrıca sas'ye 7,5 handikapla 2 olur.
seninleyiz miami!

miami bana göre son maça taşır seriyi.
miaminin şov yapacağı nba play off final maçıdır. +20 fark beklenebilir.
spurs'ün seriyi noktalayacağı maç. üzgünüm beyler seri burada 4-2 biter.
bu gece 4'de cnn Turk'den naklen yayınlanacak maç.
Maç herşeye gebe. Iki tarafında artık kaybedecek çok şeyi var. Oldukça keyifli bir maç olacaktır. Tahminimce miami seriyi 7. maça taşıyacak. Ama bu ufak bir farkla veya son dakikalarda yapılan hata sonucu olacak. Kafa kafaya olacaktır.
Asıl acı olanı ise bu kadar güzel maçı özetten izlemek olacak. Kötü oldu çok.

Edit:103-100 skor. Haklı çıkmaya bayılıyorum.
daha önce yapılan mike miller - udonis haslem ilk 5 değişikliğinin yine eskiye döneceği söylenen maçtır. bu doğru bir hamle çünkü ribauntlarda rakibe üstünlük kaybetmek çok da isteyebileceğiniz birşey değil. diğer tarafta manu ginobili-tiago splitter değişikliği sanırım yine devam edecek. haslem in yakın mesafeden boş şutları sokabilmesi ve chris bosh a destek verebilmesi halinde heat in hücumda biraz daha rahatlayabileceğini söyleyebiliriz. tabii ki herşey lebron james-dwyane wade ikilisinin neler yapacağına göre şekillenecek.

win or go home maçıdır. heat in kazanacağına inanıyorum, henüz ölmedik...
takımların hücumda hızlı başlayarak skoru henüz ilk çeyrek ortasında 16-18 e taşıdığı maç olmakta. mike miller ve manu ginobili yine ilk 5 te başladılar. leonard ve duncan 8 er sayıyla spurs ü taşıyorlar. lebron ise oyunu yönlendirme göreviyle başladı ve 6 sayı 3 asisti var. rakibe sayı şansını fazla vermezse heat biraz daha rahatlayabilir.
Miami nin ilk periyodu onde kapadigi mac. Bu maci al, final macinda 50 basmazsam namerdim sana miami.
ilk çeyreği karşılıklı sayılarla 27-25 kapanmış olan maç. lebron 5 sayı 5 asistle başladı, chalmers a çıkardığı asistler sayıya dönüşünce o da 10 sayıya ulaştı, bunlar miami için iyi haberler. duncan 12 sayıyla beklenenin çok üzerinde başladı, leonard 8 sayıda.

heat savunmada biraz daha etkili olur ve baştan duncan ı yavaşlatabilirse, top kayıplarından bulabileceği ekstra sayılarla belli oranda farka bile gidebilirler ama şu an gidişat başabaş gibi görünüyor. big three 11 sayıdalar.
duncan ın tek başına skoru sürüklediği maç. ilk yarı bitimine 2.47 kala durum 44-42 ve 9/11 ile 21 sayıda oynuyor. bu da heat savunmasının zaafını gösterir. chalmers 14, lebron 9, wade ve bosh 6 şar sayıdalar. ilk yarı böyle kapanır ve ikinci yarıda etkili savunma gelmezse sonucu tahmin etmek pek de kolay olmayacak...
şu aptal top kayıplarını yapmasak miami yi sikip çoğaltacağımız maçtır. Serinin 6. Maçıdır.
miami ve lebron'u spurs'un öpeceği maç, öperin.

miami dallas'tan sonra takımım spurs'a şampiyonluğu verecek. şu lebron james yavşaklığını bırakın da spurs'e destek verin!
ilk yarı spurs ün 11-0 lık serisiyle 44-50 kapanmış olan maç. duncan 25 sayı 8 ribaunt ile anormal bir performansa ulaştı ama lebron 3/9 isabetle 9 sayıda yine çok bocalıyor. böyle giderse seri çabuk bitebilir. ikinci yarıda başta kendisi olmak üzere tüm takım ayağa kalkmak zorunda. rakibe %58 ile şut attırırken kendileri %42 ye kadar gerilediler. sanki 3-2 geride olan kendileri değil gibi oynuyorlar son bölümleri.

ama geçmişte yaptıklarını düşününce lebron un çok daha etkili bir ikinci yarı oynayacağını düşünüyorum, başka kaçarı yok bu işin çünkü. diaw ın savunmasını da aşıp 4. maça yakın bir performansa ulaşarak olayı bitirmesini umuyorum.

go heat!

zöge: eksilediniz ama adamlar şampiyon oldu koçlar.
izlemediğim maçtır.

bir düşündüm de epeydir nba izlemiyorum. liseli ergen yıllarımda pek bi severdim izlemeyi. hey gidi günler hey.
Oyle gozukuyor ki Sampiyon spurs. *
maç biter fark 12 ye fırladı, heat hücumu tıkandı kaldı, 56 da, 57-56 dan beri, 11-0 seri geldi. lebron böyleyken bu maç dönmez.
joey crawford un yine içine sıçtığı maç olmakta. spurs adına ne kadar yanlış karar varsa hepsini leyhlerine çevirdi. top kayıplarına faul vermeler, hücum faullerine savunma çalmalar derken hakemi de yenmemiz gerekecek.

skor 58-71 ve heat de kimse sorumluluk almıyor. böyle gitmez, gidemez...

edit: derken 63-71 oldu hadi bakalım...
3. çeyreği 65-75 kapanmış olan maç. lebron 3/12 ile 14 sayı 7 asistle yine kötü durumda, wade chalmers 17, wade 12 ve bosh 8 sayıdalar. duncan 13/16 ile 30 sayı 13 ribaunt, parker ile leonard 13 er sayıdalar.

son çeyrekte acilen bir çözüm bulunamazsa olay bitecek. duncan ın da artık yavaşlatılması değil, durdurulması lazım. bakalım lebron kabuğunu kırabilecek mi, yoksa yine 1 sene boyunca loser geyikleri devam mı edecek...
mike miller'ın çorap üçlüğü attığı maçtır. Street fighter'a combo olarak eklenecektir.