bugün

okula bir sene erken başlayıp, ilk senesinde üniversite sınavını kazanıp giden öğrencidir.*
lisenin 3 yıl olduğu yıllar ele alınırsa üniversiteye 17 yaşında başlayan kişi sayısı tabi ki artacaktır.
elbette başka nedenlerden dolayı 17 yaşında başlamış olanlar da olabilir.
(bkz: nostalji yaptıran entryler)
postanede ismine yatırılan parayı çekmek için veznedeki adamla kavga etmek zorunda kalan ve kimlik fotokopisi postane camına yapıştırılıp rencide edilen kişidir.
barlarda yakalanırım tehlikesiyle 18 ine girmeyi iple çekendir.zamanında ben de onlardan biriydim sanırsam.
imza sıkıntısı yaşatsa da güzeldir.
saçı sakalı birbirine karışmış abileri içinde okuyan masum bir çocuktur bu öğrenci. çöm muhabbetinden kaçamayacaktır ayrıca. tip müsait değil ne yapsın.
eğitim süreci boyunca hiç tek geçmemiştir, 17 yaşında üniversiteli olmuştur. kredi başvurusu için babadan muvafakatname almıştır. belkide ortamcı olmuştur bilinmez.
eylül ayından sonra doğmuş üniversite öğrencisidir. birkaç ay da olsa bu sıkıntıyı çektim biliyorum. bankacı kadın sekiz yüz kilometre uzaktaki babamı arayıp da imza atmanız gerek beyefendi dediği anda bende film koptu zaten. her neyse.

bu insanın ne denli cefakar olduğunu iki aylık deneyimimde gördüm. allah korusun bir de liseyi üç sene okusaydım bir buçuk sene bu azabı yaşayacaktım. allah düşmanımın başına vermesin arkadaş, o neydi.

her gittiği yerde sen adam değilsin, sen çocuksun, sen imza atamazsın tokatları bir bir yüzüne vurulmuştur bu garibanın.o kadar çok çile çekmiştir ki artık bunu hiçbir darbe yıkamaz.
aynı hapishanede ki meydancı gibi kampüste manisa tarzanı gibi abilerinin meydancılığını yapar 1 , 2 sene . sonra unutur büyüyünce
Arkadaşı olacağın tiplerden her halükarda küçük olacağını bilmektir.
yamulmuyorsam yeni sistemle beraber olacak öğrencidir.

hani okula başlama yaşı falan düşürüldü ya ordan şey ettim.
2 senede bir 3 - 4 üniversitede rastlanabilen öğrencidir. ana sınıfı okumadan ilkokula başlamış ya da birinci sınıf okumadan ikinci sınıf düzeyinden devam etmesine izin verilmiş olabilir.
lise 3 yıl olsaydı 21 yaşında üniversite mezunu olurdu bu çocukcağız. 2 yıl master, 4 yıl doktora desek 27 yaşında phd olurdu bu genç. hadi üniversitede hazırlık okumadı desek 26. çok iyi lan.
basa bela arkadastir ayni zamanda. malum inuversite icme sicma yeri bu tiple bara girilmez. biz o zamanlari girerdik her yere o ayri.
Üniversiteyi yüksek lise olarak görür.
özlenen öğrenciliktir.
erken gelmiştir. iyi değildir erken gelmeler...