bugün

Normaldir, olur öyle.
17 Ekim 2021 de son bulacaktır.
Abi yine yasak yine yasak. Hafta sonu yasak, spor salonu yasak. Hayatimizi siktiniz hayatimizi. iki tane asiyi yapamadiniz hayatimizi siktiniz. Beceriksiz herifler.
https://youtu.be/bRrYi21__sc; israil protestolarına cuk oturuyor ama aynı kafa kapanma için de geçerli.
Kafe, restoran, çay bahçesi,spor salonu ve türevleri kapalı

Anca sokakta beygir gibi gezeriz

Böyle normalleşmenin amına koyim ben.
oturacak kafe yoksa park buluruz, bahçe buluruz, yine otururuz bir yere. yarın hepimiz sokaklardayız!

kafe sahipleri ve çalışanları ne yapacak bilmiyorum. yazıktır artık. tam kapanma diye tutturdunuz, işe yaramadı. salın kardeşim artık şu ülkeyi ya.
beklenen gün geldi. her gece şafak saydık, ilk günden pandemistlerin uykularını kaçıracağız ve 1 haziran için şafak saymaya devam edeceğiz.
yeniden normalleşme diye tabir edilen durumdur.
Ancak olan şey yeniden normalleşme değil köleliğe devam etmektir.
1 sene boyunca sadece 2 kere sahile gidip oturabildim.
bir kere caddebostanda oturdum, bir kere maltepe sahilde.
gerçekten o günleri özlüyorum.
devlet memuruyum, sanılanın aksine gereğinden daha fazla çalışıyorum.
zaten herkes darda, vatandaş mağdur olmasın diye evden işlerimi tamamlıyorum. yazılacak raporları yazıyorum. Bayramda kuruma gidip eksik kalan işleri tamamladım. Çünkü bir tane bile çocuğun yatağa aç girmesinin benden kaynaklanmasını istemem.
Ancak yapılan şey asla normalleşme değil.
intihar eden bir sürü vatandaş var.
inanın içim kan ağlıyor.
eğlence sektörü yerle bir oldu.
lokantalar perişan oldu.
daha da fakirleştik ve muhtaç konuma düştük.
bugün bosna hersek'in normalleşmesini gördüm.
asıl normalleşme bu.
ruh sağlığı alanında eğitim aldım ancak ben bile bir yerden sonra neler oluyor acaba diye düşünüyorum.
psikolojik iyi oluşumuz sınanıyor resmen.
gerçekten bunları yaşadığımız için çok üzgünüm.
normalleştirmeyin çünkü yapılan şey normalleştirme değil.
tam kapanma döneminde otobüse binip (belediye otobüsü) başka semtlere gitmeyi özlemiştim. 17 günlük aradan sonra tekrardan yaptım ve özlemimi giderdim.