bugün

saçmadır. 15 yaşına gelmiş çocuk kuran'ı nasıl öğrensin. o yaştan sonra kuran kursuna mı göndeirlirmiş. gönderilecekse 7 yaşında gönderilecek tabiki. sen 7 yaşında çocuğu kuran kursuna gönderme 15 yaşına gelince o çocuk zaten kuran kursuna gitmez, gitse de bir hayır gelmez o çocuktan. dinin diyanetini en iyi öğrenebileceği yaşı kaçırmış olursun.
14 yaşında göndermekten kötü 16 yaşında göndermekten iyidir.
15 yaşında çocuğu kuran kursuna göndermeninde 7 yaşında çocuğu göndermenin bir anlamı yoktur. Okuma yazma bilen herkes kuranı okuyabilir anladığı dilde tabiki. arapça kuran okuyan türk müslümanları ben öteki tarafta görücem '' ama ben okumuştum ama ben okumuştum ! '' derken...
çıkar çıkmaz göndermek isteyenlere rağmen akıl bazı şeyleri kesmeye başladığı zaman gitmesi daha iyidir. çünki akıl biraz işleve kavuştumu gitmedimi biraz da geç oldumu çocuğu kaybedebiliriz. örnekler çoğaltılabildiği gibi bir misalle konumuzu aydınlatalım.
(bkz: #14935111)
çocuğun ailesi dinine bağlı bireylerden oluşuyorsa 15 yaş geç kalınmış bir yaştır.çocuğun aklı yeni yeni gelişirken daha küçük bir yaşta göndermek isabetli olur.
kuran öğrenmek bir nasip meselesi olduğu gibi, yaşında pek farkı olmadığı gerçeğidir.
içinde islam sevgisi,ahlakı olmayan kişi söylemidir,öğrenmenin yaşı yoktur,kariyer yapıcam diye 20 yaşıdan sonra matematik öğrenebiliyosunda Kuranı Kerimimi öğrenemiyosun,eğerki öğrenemiyorsan o senin eksikliğin,isteksizliğindir,bahane üretmesin kimse.
geç kalınmış bir eylem. ama zararın neresinden dönsen kar kardır. 15 yaşına gelmiş çocuk kurân'ı öğrenemez diye bir kaide yok.