bugün

Geleneksel Çomar kutlamaları birinci yıldönümü.
o gün neydi bee usta...

sen kaç asker kırbaçladın?

herkes akıllı olacak tankları nasıl ele geçirdik ama...

böyle çomarların sürekli orda burda bahsedeceği kutlama olur olursa.. darbeye tabi ki karşıyım ama koşmasından aciz, bir yumrukla yere serilecek ( irlandalı boksör ) askeri bir eğitim görmemiş klasik bir esnafın lan biz efsaneyiz adamlar darbe yapıyordu biz gittik topu tüfeği ellerinden aldık demesi de beni kıl ediyor..
15 temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümü.

bütün kanallar 15 temmuz belgeselleri verir, ekranda siyah kurdele olur, siyasiler bir 15 temmuz anma programı yapar. bir kaç köprü, otoban, baraj veya binanın ismi 15 temmuz şehitler olur.

evet tahmini zor değil. bu 15 temmuzda böyle bir şey bekliyorum.
anma mı yapılır, kutlama mı yapılır şimdiden merak ettiren gündür.

sonuçta bu kara günden bayram çıkartma çabasında bulunanlar da oldu.
15 temmuz sehitleri cumhuriyetinde akp yine duyar kasacak, milleti meydanlara toplayacak, yaptigi acitasyon ve tiyatro ile gelecek oylar icin ellerini ovusturacak.
birinci yıldönümü.
Mümkünse 14 temmuz gecesi sabahlayıp 15 temmuzun akşamına kadar uyuyacağım gün.
Doğum günüm.
tuhaf bir şekilde muhtemelen akıncı üssünde bulunacağım tarih. bakalım nasıl bir tören olacak.
lozan'ı imzalayanlara tü kaka çekip sevr'i imzalayanlara hayranlık duyanların neler yapacağını merak ediyorum açıkçası. ama yani bu teşkilatı az çok tanıdıysam öncelik vergilerimizden ayrılacak bütçeyi kimlere rant olarak sunacakları. kutlamaları ikinci planda olur büyük ihtimal.
tahminimce şunları göreceğiz
tank önüne yatma canlandırması
f-16 üstüne atlama masalları
atm'den para çekmek isteyen insanlara giydirme.
birlik bütünlük meşazları.
erdoğan'ın ne dediğini anlamadan ezbere cevap veren kitlenin rezil olması.

not: atm'den parasını çekip bulabildiği makarnaları stoklamış bir bireyim. amk çocukları sizin sikinizin keyfine kaç insan hapislerde çürüdü? türkan saylan ve ali tatar'ın hesabını verin önce. siz zekeriya öz'ün götünü yalarken ali tatar şerefi uğruna intihar etti. onunla bile dalga geçtiniz köşe yazılarında. sizin yaptığınız işlerin yüzünden ben niye paramı riske edeyim? ben niye aç kalayım? iki yüzlüsünüz ve 15 temmuz tiyatronuz sikimde değil. darbe araştırma komisyonu hiçbir veriye ulaşmadan kapatıldığında işiniz bitmişti zaten. gidin çomar güdün kutlama kisvesi altında.
telefonu sessize alacağım gündür.
TBMM yi bombalayan pilot kimdir?
Yurtta sulh konseyi kimlerden oluşur?

1 yıl geçti, ama daha bu iki soruya cevap verilemedi.
resmi tatil yaptılar.
Ben hala neyin kutlanacağının bilgisine sahip değilim. Birileri bana Allah rızası için neyi kutlayacaklarını söylesin.
güvenlik gerekçesi ile kutlanmamalıdır. ya bir darbe kalkışması daha olursa ? mesela diğer bayramlarımızda hep böyle nedenlerle kutlanamadı...

yok lan beceremedim. benim için nıormal bir gündür. önce git tacirlerle tacirlik yap sonra allah muhammet de insanın ölsün, azıcık zeka azıcık.
Darbe olduğunda o tankların önüne ilk ben çıkarım diyenlerin ve bunu diyenin peşinden gidenlerin sevmediği tarih.
kutlanacak birgün değildir, yahut acıların bize tekrar tekrar hatırlatılacağı ve çoğu şeyin çarpıtılacağı gündür.
bundan 50 yıl sonra torunlarımız 15 temmuzu tarih kitapların okuyacak sonra da bize dede veya nine o akşam neler oldu diye bize soracaklar.
Sıradan bir gün.
Darbenin başarısız olmasına üzülen orçoların tabi ki laf edeceği gün.

Bu gerizekalilar saniyor ki darbe başarılı olsa her şey güzel olacaktı. Başına neler geleceğini idrak edemeyecek kadar akp nefretinden gozu donmus embesiller işte.
insanların boktan yere ölmesinin 1.yıl dönümüdür.
Yüz yıl önceki teknoloji olsa bir sonraki nesle kahraman olarak aktarılacak isimler, haberleşmenin gelişmesiyle ne bok olduklarıyla açıkça ortada. Gerçi yüz yıl önceki bokları da biliyoruz da neyse mk.
katledilen 246 yurttaşımızı ve bunları hiç unutmayacağız.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
14 temmuzdan 16 temmuzdan hatta herhangi bir temmuz gününden farkı olmayan gündür.
türk cumhuriyet tarihinin en destansı gecesidir. bu halk işgalcilere karşı tekrar yekvucut olarak engelledi. zaten atm kuyruğunda olanlar bu milletin değerlerinden çok çok uzaktır. onları katmıyorum bu işe.