bugün

filistin bayrağının açılmasının yasaklanması bir derece normal karşılanabilir de, türk bayrağı açılmasını yasaklamaya çalışanlar ne yapıyorlar anlamıyorum? ne boktan bir şey lan bu? burası türkiye ve tabii ki kendi ülkemizde kendi bayrağımızı açacağız tribünlerde. türk bayrağından tahrik olacaksa israilliler, gelmesinler o zaman lan maça.

beşiktaş'ın kazanacağını düşündüğüm maç.
beşiktaş taraftarı siyaset sahaya giremez demiştir iyi de demiştir.
ilk defa beşiktaş'ın bu kadar çok desteklendiği karşılaşma. bu sefer ülke puanı kimsenin sikinde değil ama.*
fenerlisinden galatasaraylsına kadar herkesin destekleyeceği milli maç.
arkadaş sırf akp karşıtı olduğu için israil sempatizanı olanlar var anlamıyorum. biz ırkçılığa karşıyız ve anti-semitist değiliz. peki israil'in yaptığı nedir? sürekli kendini üstün ırk olarak görme, geçmişte yapılan soykırımın acısını başka halklardan çıkarma.. onların ki ırkçılık değil de nedir? futbola keşke gerçekten hiç siyaset bulaşmasa ama şu bir gerçek ki futbol ortaya çıktığından beri siyasette onun içinde. sol-sağ görüşlü tribünler, polis-ordu takımları(özellikle doğu bloğunda)...bu gerçeği görmezden mi geleceğiz? gerçekten ırkçı olmayan biri anti-semitist olmaz ama anti-siyonist olur. israil milletine düşmanlık beslemez ama devletine, ordusuna düşman olur. bu ölçütlerde de mutlaka bir protesto yapılmalıdır. israilli sporculara ve taraftara zarar vermeden, aksine misafirperverlik gösterek ama tribünlerde de filistin bayraklarının ve filistin sloganlarının bulunduğu bir protesto..

tanım: bir fenerbahçeli olarak beşiktaş'ı ilk ve son kez destekleyeceğim maçtır.
beşiktaş taraftar grubu olan çarşının şimdiye kadar gelmiş geçmiş en büyük atkı showunu yapacağını duyurduğu karşılaşmadır. umarım galip gelirsiniz..
uzun bir süre sonra bütün türkiye'nin tek yürekle bir klüp takımını destekleyeceği maç olacaktır.

en azından öyle düşünüyor, israil takımını destekleyecek kadar fanatizme tutsak düşmediğimize inanmak istiyorum.

güzel futbol beklemiyorum ama taşkınlığın olmadığı, iyi mücadele ettiğimiz ve ne olursa olsun galip geleceğimiz bir maç olur umarım.

ek olarak;

1) bekler hücüma katılırsa rakip takımdan bir adamı da yanında sürükler. bu kanat oyuncularına rahatlık sağladığı gibi, hücüm varyasyonlarını da güçlendirir.

2) eğer defanstan topu alıp oyun kurmakla yükümlü adam bu topu çok geride alırsa orta saha oyuncuları ile arasında ki mesafe artacağından, pas hataları artar, takım ileri çıkmakta zorlanır. o yüzden defans çizgisi makul ölçüde önde olmalıdır.

3) eğer elinizdeki forvet oyuncusunun bitiriciliği çok iyi değil ve pasör özelliği üst düzeyde ise o adam tek forvet oynamaz. tek forvet oynayacaksa da orta sahaların hücüma katkı verip, ceza sahası içinde takımın çoğalması gerekir.

bunları bilmek için dahi olmak gerekmiyor, umarım carlos carvalhal özellikle şu 3 noktayı gözünden kaçırmaz.
kartalımın her platforma mesajını maçın skoruyla yollayacağı maçtır.
canı gönülden beşiktaşı desteklediğimiz maçtır.
bu sezon beşiktaş'ı destekleyeceğim tek maç olacaktır.

savulun lan israilliler...
bir galatasaraylı olarak öncelikle beşiktaşın başına bela açacak hiçbir olay olmadan bitmesini istediğim maç. daha sonra dileğim şudur ki maç öyle bir skora gitsin ki daha 15. dakikasında 18 yaş sınırı konulsun.
tüm türk takımlarının avrupa kupası maçlarında olduğu gibi israil ekibi karşısında da bjk yı destekleyeceğim karşılaşmadır.
not: çok şükür bursasporluyum.
Beşiktaştan korktuğum maç.

not: son avrupa maçı ve süper lig'deki maçından sonra beni endişelendirmiştir bu takım.

not2: inşallah aklıma gelen başıma gelmez.
beşiktaşın kanırta kanırta yenmesini istediğim maç.

not: fanatik galatasaraylıyım.
beşiktaş'ın bu seneki halini gördükten sonra, beşiktaşlı olmama rağmen umutsuz olduğum maçtır. hadi beni yanıltı kartallar.
ezin, şu burnu kalkık israillileri!
"Futbol asla sadece futbol dedildir " lafını bir kez daha haklı çıkaran maçtır . Haydi beşiktaş'ım !
akşam 20:00 itibariyle star tv den ertem spikerin sunumuyla yayınlanacak, ve tahminen gene fenevbahçeliler dünyanın kendilerinden ibaret olmayıp, uluslararası müsabakalarda kendilerinin olmamasının, kendilerinin olmasından daha hayırlı olduğunu bir kere daha görecekleri maçtır. kartalım gururum onurum.
gol olur maçı. karşılıklı gollerle 4-6 gol olacağını tahmin ediyorum.
2 saatliğine de olsa en az 50 milyon insanın beşiktaş'ı destekleyeceği maç olacaktır.
tüm müminlerin filistin bayraklarıyla tribünde yerini alması gereken maç.
tipik bir beşiktaş maçı gibi olacak gibi gelendir son lig maçından sonra. rahat izleyemeyeceğiz gibi sanki.
keşke ilk maç deplasmanda olsaydı dedıgım ender maçlardan biridir.

almeida (2),simao golleriyle bitecegini tahmin ediyorum sikindirik bir gol yeriz oda şuan ismine bile bakmaya üşendiğim on liberosundan gelsin.
umarım israile yapılacak tepki düzeyli ve yerinde olur aksi takdirde deplasmanda bjk yi zor bir maç bekliyor olacak.
israil'i protesto etmek için gidilecek yer israil Başkonsolosluğu'dur, inönü Stadı değildir dediğim maçtır.
beşiktaş'ın acımadan saydırmasını istediğim maç.
galatasaray'lı olarak gönlüm sizinle...

ek: ayrıca spora siyaset karışsın, helal olsun derim.
sikin sikin bırakın, ne fair playinden bahsediyorsunuz?
basının hükümet yavşaklığından sıkıldım artık. halk sesini başka yerde duyuramaz, söylenecek söz varsa bu maçta söylenmelidir.