bugün

beşiktaşın uefa avrupa liginde çıkacağı ilk maç.
türkiye den israil e sert yaptırımlar'dan sonra oynanıp oynanmayacağı merak konusu olan maçtır.
son yaptırımlardan sonra beşiktaş'ın da maccabi karşısında farklı kazanarak inceden ayarlayıp göndermesi gereken maç.
beşiktaş'ımın avrupa ligi gruplarındaki ilk maçı. siyasal rahatsızlıklardan uzak ve sportiff olarak tadı damağımızda kalacak şekilde oynanmasını istiyorum. bu bir spor müsaabakası ve dincişlerin kendi ideolojilerinin propagandalarını yapacakları yer değil. stadın önüne sakallı cübbeli tipler gelmesinler, dayak yerler. benden söylemesi. çarşı sevmez öyle tipleri.
içimizdeki irlandalılar hariç tüm türkiyenin beşiktaşımızı destekleyeceği karşılaşmadır.

not:galatasaraylıyım ve müslümanım elhamdülillah
tüm türkiye nin hatta müslüman aleminin alayı beşiktaş ı tutacaktır..

EDiT: aramızda israilli ler var.
turnike'den geçip polis aramasına geldiğinde polis seni ararken ellerin havada bir an önce oradan sıyrılmaya çalışırsın...

hatta polis "dur be olm nereye gidiyosun" der.

sonra merdivenleri 3'er 5'er çıkarsın... tribüne açılan o koridordan dişarıya çıktın'mı yüzüne mis gibi mabed'in kokusu çarpar...

mis gibi çim kokuyordur. saniyelik baş dönmesinden sonra eş'i dost'u selamlarsın... onlarda özlenmiştir...

ve o an gelir çatar... yar sahaya çıkar... en gıcır eşoftmanları ile ısınmaya... bizimde içimizi ısıtmaya...

onlar ortaya doğru yürürken senelerdir sevgiliye hasret kalmış aşıklar gibi iç geçirir insan...

sonra kucaklamak için çağırırsın... "beşiktaş'im el ele, hep beraber tribüne"

beşiktaş'ım gelir sarılır bize. tam o anda ayrılık bitmiştir...

işte o an yar'e kavuşmanın mutluluğuyla birlikte onsuz yaşadığın günleri haftaları hatırlar ve o günlere lanet edersin...

"sensiz geçen günlerin ...a koyim !

ve santra ile başlar herşey... alen yeri göğü kutsar beşiktaş diye... sonrası uzun maraton saldir beşiktaş'im...!

cok sevdik be abi. cok özledik cok seviyoruz.
bursaspor formamı giyip beşiktaş'ı destekleyeceğim maçtır.
futbol maçıdır, savaş alanı olmayacaktır. beşiktaş taraftarı bu konularda duyarlıdır, inşallah bizleri de yanıltmayacaktır.
çarşı'nın israil in huysuzlukları için açacağı pankartı merakla bekleyeceğim maç olacaktır. bir beşiktaşlı için maç,sadece bir maç değildir.
beşiktaş ın kazanması gereken maçtır.ya da kazanmasın mı.
(bkz: futbolda kaybeden savaşta kazanır) *
çarşı umarım mavi marmara ile ilgili bir gönderme yapar.teşekkürler
israil ekibinin can güvenliği endişesiyle türkiye'ye gelmeyeceği ve hükmen yenik sayılacakları maçtır.
inönü'nün dört bir köşesine sniper'ların konuşlanacağı, maraton'daki taraftarların da kalaşnikoflarla yerlerini alacakları maç.
dışardan da sapanla destek kuvvetler hazır bekleyecek.
beşiktaş'ın bu takıma karşı bile yenilme ihtimali yüksek olan maçtır.
1986'da kıbrıs rum takımı ile aynı durumdaydık. maça gelmediler, hükmen yenik sayıldılar ve eledik.

tarih yine mi tekerrür edecek? merak ediyorum.
star tv'den ertem şener sunumuyla yayınlacak maçtır. bu maçta hakemi dikkatle izlemek gerek. israil lobisinin etkileri görülebilir.
israille gerilen ilişkiler nedeni ile çok merakla beklenen maçtır.ayrıca israil güvenlik nedeniyle bazı oyuncularını göndermiyormuş.
http://www.habereditor.com/news_detail.php?id=79797
beşiktaş-maccabi tel aviv maçından çok türkiye-israil maçı olacaktır. en koyu beşiktaş karşıtlarının bile beşiktaş ı destekleyeceği düşünülen maçtır.
Maca gitsem mı gitmesem mi bilemediğim maçtır.
üzülerek söylüyorum beşiktaş böyle oynamaya devam ederse büyük rezillik çıkacak maç. yanlış anlaşılmasın beraberlik dahi bence rezilliktir bu takıma karşı.

not: cok feci beşiktaşlıyım.
Bugün biletler çıkıyor diyipte Salı gününe biletlerin ertelendiği maç bolca küfür ettim .
eskişehirspor maçındaki futbolumuzu gördükten sonra içten içe tırstığım maç.
tek sevindiğim konu karşımızdaki takımın israilli oluşu. bu nedenle takım ve taraftar maça daha fazla motivasyonla hazırlanacaktır. eğer bunlar olumlu yönde ilerlerse farklı bir galibiyet bekliyorum. yok olmazsa halimiz yaman.
2-3 gol bitmesi kuvvetle muhtemel maçtır efendim.

sonuç olarak; 1-1 lik bir beraberlik, ya da 2-0 lık bir beşiktaş galibiyeti düşünüyorum, saygılar.
bir fenerbahçe'li olarak canı gönülden beşiktaş'ı desteklediğim maçtır.

telaviv'e 3 atın, 5 atın, 9 atın.
lakin yemeyin. kazansanız bile yemeyin.